Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek 20 évesen felelőtl...

Szerintetek 20 évesen felelőtlenség megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Állandó munkahelyem van jelenleg (szakmával rendelkezem és érettségivel, most jelentkeztem egyetemre), stabil párkapcsolatom. Igaz még a szüleimmel élek. Nem tudom képes lennék-e elvetetni, mert félnék a következményektől. De abban sem vagyok biztos, hogy helyes döntés lenne megtartani.

Még semmi sem biztos, mert pénteken megyek orvoshoz, de szeretnék előre felkészülni minden lehetőségre, és érdekelne a véleményetek.

Előre is köszi!



2016. márc. 8. 09:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Én nem vetetném el.

2016. márc. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem vetetném el!
2016. márc. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni, én nem tartottam volna meg, viszont nekem nem is volt állandó munkahelyen és már meglévő szakmám, mert egyetemen voltam éppen.


Neked már van szakmád, munkatapasztalatod, illetve stabil párkapcsolatod. Ez jó pont.

A szüleidnél éltél eddig és nem a pároddal. Ez nem jó pont.

A legfőbb kérdés igazából, hogy a párod mit szól a dologhoz, te mennyire vágysz a babára, illetve képesek vagytok-e eltartani.


Mivel én 20 évesen erre alkalmatlan voltam, ezért nem tartottam volna meg.

2016. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
53%

- El tudnád tartani?

- Valóban stabil a kapcsolat?

- Van reális esély saját lakásra vagy fix albérletre hármatoknak?

- Őszintén,menni fog a baba + egyetem + párkapcsolat együtt?

- Ha betegen születik,marad a pasi és tudsz tanulni mellette?


NAGYON gondold át! ÉN elvetetném,ha a fenti kérdésekre nem határozott és reális igen a válasz!

2016. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Ne azért tartsd meg, mert félsz az abortusz következményeitől!!! Azért tartsd meg, mert akarod! Ha nem vagy kész egy gyerekre, akkor meg ne tartsd meg! Hogy készen állsz-e rá, azt csak Te tudhatod. Gondold végig érett vagy-e már rá, anyagilag tudnád-e vállalni stb. Abból, amit leírtál bármelyik opció lehetséges.
2016. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

- Természetesen az egyetemen halasztanék, semmiképp nem tudnám vállalni gyerek mellett, főleg nem az első évben.

- Lakás van, az lenne a legkisebb probléma. Nem albérlet, hanem saját.

- Attól nem félek, hogy a párom elhagy, megbízom és ismerem annyira (4 éve vagyunk együtt), hogy mellettem maradna mindenhogy.


Nagyon nem tudom mi tévő legyek...


Köszönöm Mindenkinek a választ!

2016. márc. 8. 09:48
 7/31 anonim ***** válasza:
65%
Én is 20éves vagyok és babát tervezünk, remélhetőleg most össze is jött :) szóval én megtartanám a helyedben. de mindenki maga dönti el, hogy megérett már arra, hogy felneveljen egy gyereket
2016. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Nos ebben az esetben, ha a lakás adott, a párkapcsolatot is stabilnak érzem ÉS el tudjuk tartani, akkor vállalnám. :) Bár most ezt így 25 éves fejjel könnyen mondom, hiszen én magam már vágyom a gyerekre, tehát még mindig számít, hogy te mit gondolsz erről.

Őszintén megmondom, fogalmam sincs, hogy 20 évesen hogyan vélekedtem erről.

2016. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

És mennyit halasztanál az egyetemen? 1-2-3-5-10 évet?

Lesz aki vigye-hozza bölcsiből,oviból? Ha lebetegszik nem mész szigorlatra? Nem tanulsz,mert ápolni kell?

2016. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%
Az egyetem miatt ne aggódj. Én is terhes lettem közben, halasztottam is, és az államvizsgát is nagy pocakkal csináltam meg. Sok lehetőség van, kedvezmények stb. Ha más minden ok akkor szerintem tarsd meg. Lehet tanulni a pici mellett is.
2016. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!