Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, d időben észrevettük, mindne rendben van és kezeljük, a menstrációm is rendszeres. Igaz, h így nehezebb teherbeesni és gyakoribb a vetélés és ezelőfordulhat még akkor is, ha a gyógyszer szedésével semmi problémám nincs?

Figyelt kérdés
2008. szept. 21. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 1 éve kezdtem el a gyógyszeres kezelést, ugyanugy alulmüködés miatt. Kb. 4 hónap múlva teherbe estem és napokon belül megszületik a kisfiam. Semmi gondunk nem volt idáig szerencsére, persze rendszeresen jártam kontrollra. Ne izgulj sikerülni fog neked is!
2008. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én második hónapja szedem a gyógyszert,Euthyroxot, szintén alulműködés miatt. Most azért is vizsgáltattam ki magam,mert nem akar összejönni a baba. Érdekes, mert a doki azt mondta,nálam ez már évek óta fennáll, az alulműködés,előtte viszont simán teherbe estem,van 3 gyerekem. Viszont most azt mondta a doki, hogy ne izguljak,várjak 2-3 ciklust és aztán próbálkozzunk. Tehát türelem.
2008. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 2003 óta van pajzsmirigy alulműködési zavarom, és simán teherbe estem, szinte az első alkalommal amikor elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. De ha megkérdezed a szakorvosodtól ezt ő is elmondhatja neked. Ha terhes leszel, akkor gyakrabban kell ellenőrzésre járni, és valószínűleg emelni kell a gyógyszeradagodat is. De semmi problémát nem okoz ez a betegség a terhesség alatt.

Üdv, 9 hetes kislány anyukája

2008. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves koromban leállt a pajzsmirigy működés.Azóta gyógyszert szedek, hogy szinten tartsák. Máig is szedem. Már 2 gyermekem van, és mindkettővel simán teherbe estem, nem okozott gondot sem a teherbeesésben, sem a terhességben, csak nekem is gyakrabban kellett terhesség alatt kontrollra mennem és a gyógyszeradagot is meg kellett fokozatosan emelgetni.Azt mondta a doki, mikor a terhességem kiderült és persze alulműködés volt a baba miatt, nem lehetett nagy az eltérés, ha nagy lett volna valószínű teherbe sem estem volna.Vetélésem közben volt, de abban az időben a véreredményemmel semmi gond nem volt, tehát nem az volt az oka.Viszont állítólag az alulműködés veszélyesebb a babára mint a túlműködés, tehát a gyógyszert minden nap pontosan be kell venni, terhesség esetén azonnal belgyógyászhoz kontroll!
2008. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!