Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyerekvállalás CSOK miatt 44...

Gyerekvállalás CSOK miatt 44 évesen, hogyan segítsek, hogy jobb belátásra bírjam?

Figyelt kérdés
Jajj, nem is tudom, hogy kezdjem, mennyit írjak le, azt se, hogy jó fórumra írok-e egyáltalán, nem tudom hogyan segíthetnék a barátnőmön. Van egy nagyon makacs barátnőm, akit nagyon szeretek, de néha annyira makacs tud lenni, ha akar valamit, hogy a józan eszét nem tudom hova teszi. 39 évesen szült, majd 41 évesen a második babáját, a második terhessége méhrepedéssel végződött, nem ajánlotta az orvosa a további terhességeket. Hála Istennek a kisbaba egészséges lett. Viszont az első kisgyereknek mozgásfejlődési gondjai vannak. Barátnőm nem is akart több gyereket, de most jött ez a Csok, és a párja még nincs 40, úgy mondta, emiatt bevállalja a harmadikat is. Ilyenkor egy barátnő milyen tanácsot tud adni, úgy hogy ne szóljon bele az életébe? Elmondtam, hogy nem tartom túl jó ötletnek, hogy anyagiak miatt vállaljon babát, ha az orvos sem ajánlotta, de nem igazán érdekli. A párja sem nagyon szerette volna a babát, de a Csok miatt ő is belement. Elkezdett járni spirituális tanfolyamokra,hogy sikerüljön a terhessége, ismerem annyira, hogy tudom róla, akkor megy valamilyen "new age irányzatú" tanfolyamra, ha lelkileg nincs rendben, próbáltam beszélni vele, de lerázott, ahogy ilyenkor szokott lenni. Barátnőm végül teherbe is esett, de a 12. héten vérezni kezdett, kórházba mentek, kiderült, hogy a magzatnak már nincsen szívhangja, meg kellett műteni. Azt mondta a magzat nem volt életképes, ez van, úgy tesz, mint akit nem viselte meg a dolog, de gondolom, hogy egy vetélés akkor sem ilyen félvállról veszem dolog, meg ő sokkal érzékenyebb annál, csak szerintem magába fojtja. Beszéltem az anyukájával, neki azt mondta, azért ideges, mert rágörcsölt erre a CSOK dologra. Anyagilag nem élnek rosszul, barátnőm párja vállalkozó, barátnőmnek nem kell dolgoznia, van több, mint 10 millió megtakarított pénze is, de a 10 milliós kedvezményt szeretné mindenképpen, lakást szeretnének vásárolni, jelenleg a szülői ház egy külön beépített részében élnek. Aggódom a barátnőm testi egészsége miatt, azt mondta nem fog leállni, és nem várja meg az orvos által javasolt 3-6 hónapot, ha már mindenképpen gyermeket akar. Félek, hogy minél jobban rágörcsöl, annál nehezebben sikerülhet a baba, én mellette állok, anyukájával próbálunk hatni rá, hogy csupán pozitív gondolkodás itt nem elegendő, józan ésszel gondolja végig és álljon hozzá. Anyukája sem nagyon támogatja az újabb terhességet, mert ő is idős már, a másik két gyermekre délutánonként többnyire ő vigyáz, délelőtt oviban-bölcsiben vannak. A barátnőmnek van egy olyan problémája, hogy úgy érzi, nem tud nőként és anyaként kiteljesedni, és a gyerekeknek a "rabszolgája", édesanyja mintáját követi, de nem akarja, ezért is jár még tanfolyamokra, csak így meg főleg nem tartom jó ötletnek a gyermekvállalást. Ő megtesz minden tőle telhetőt, hogy jó legyen a kapcsolata a gyerekekkel, csak szerintem rosszul közelíti meg a dolgokat, ezt mondtam is neki, hogy önző módon áll a dolgokhoz...de nem igazán érdekli, amit mondok, nagyon makacs, sajnos. Ha valamit a fejébe vesz, inkább belebetegszik, de annak úgy kell lennie. Hogyan tudnék segíteni neki, vagy jobb belátásra bírni? Tanácsokat várok, mit tegyek, előre is köszönöm!
2016. márc. 21. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne avatkozz bele.
2016. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

nekem is van ilyen ismerősöm. párom anyja 43 éves, párom 21. van két testvére, 14 és 4 évesek. az utolsó gyerekkel majdnem mindketten meghaltak, akkor megfogadta hogy nem lesz több gyereke. erre meg minap bejelentette, hogy mégis csak vállalnak 4. gyereket, hogy megkaphassák a CSOK-ot. már van 3 gyerekük, de a párom nem számít, mert 20 felett van ugye. ez van.

a páromat sajnálom csak, hogy ha belehal az anyja a legújabb terhességébe, nagyon meg fogja viselni. de én hiába mondok bármit, a hülyéknek lehet beszélni...

2016. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

A párja sem nagyon szerette volna a babát, de a Csok miatt ő is belement.


zsák a foltját.


amúgy meg ő dolga.

2016. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Hagyd rájuk. Semmit sem veszíthetnek. Ha nem jön össze a gyerek, és annak orvosi oka van, majd visszaadják a pénzt (vagyis a tízmillióból a harmadik gyerekre eső 7,4 milliót, vagy mennyit), és nem kell rá kamatot sem fizetni. Ha meg összejön, és lesz harmadik baba, örülhetnek neki.
2016. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Arra még nem gondoltak, hogy egy gyerek felnevelése sokszor tíz millióba kerül ?
2016. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megfogadtam, hogy nem avatkozok bele, de mégis féltem a barátnőm egészségét is, meg az édesanyja is engem kért meg, hogy segítsek, meg van bennem egy olyan is, hogy ha nem muszáj, ne adja Isten, de ne vetéljen ismételten, én úgy gondolom, hogy a magzatok is kis életek, és ha nem muszáj, az ember ezt ne csinálja, de hát így van, igazatok van, nem az én dolgom. Nehéz látni, mikor a 20 éve legjobb barátnője az embernek hülyeséget hülyeségre halmoz, miközben ott van előtte a boldogság, csak észre kellene vennie.
2016. márc. 21. 20:08
 7/12 A kérdező kommentje:
A gyerekek felnevelésében anyagilag, nevelésben is besegítenek mindkét oldalról a nagyszülők, párja egyedüli gyerek, úgyhogy van lehetőségük támogatni őket, azt, hogy nagyszülőkkel is történhet bármi, szerintem figyelembe sem veszik.
2016. márc. 21. 20:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4!

Ez azért már nem így van. A legutóbbi változtatási csomagnál ezen a részen pont szigorítottak. Már nem jár automatikusan a kamatmentesség, csak ha a család megélhetését veszélybe sodorná a kamat. Nah de ha valahol van ennyi megtakarítás, ott nem fognak kamatkedvezményt kapni, ha nem jön össze a gyerek.

Egyébként könnyű mondani, hogy ne szólj bele, de az embernek nem azért vannak barátai, hogy néha észhez térítsék, ha úgy van? Szerintem finoman azért mond neki, hogy te nem tartod jó ötletnek. De végső soron ez az ő döntésük. Azt tudják egyébként, hogy az új lakásban kell akkor majd lakniuk? Be kell jelentkezni, így kötve lesz, hogy hova járhatnak a gyerekek suliba, oviba pl.

2016. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Gondolom tisztában vannak a feltételekkel, a gyerekek így is a nagyszülőkhöz vannak bejelentve, nem ott ahol élnek, és oda járnak oviba, bölcsibe, a szomszédos településre. Lakást is ott akarnak venni.
2016. márc. 21. 20:18
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz kérdés, mert CSAK a CSOK miatt tuti nem vállal senki gyereket, ha amúgy nem tenné. Valószínűleg van azért benne egy rejtett vágy, amit a körülmények felerősítettek.

Erről kellene vele beszélgetni, hogy miért...


Ami a vetélést illeti, az nem korfüggő. Minden 10. terhesség vetéléssel végződik, függetlenül az anya korától. Egy nőgyógyász ismerősöm azt szokta mondani, hogy ez is része az anyaságnak. Szóval erre hivatkozni ostobaság lenne. Sőt, a helyzet az, hogy egy már megfogant és valamennyi ideig hordott gyerek után még inkább felerősödik az anyai ösztön, ez orvosi tapasztalat. Én nemrégiben egy védekezés mellett becsúszott terhességet veszítettem el, 40 felett, vírusfertőzés miatt (olyan ok, ami 20 évesen is bekövetkezhetett volna). Az orvosaim teljesen természetesnek vették, hogy pár hónap múlva újra fogunk próbálkozni, az egyik meg is mondta, hogy neki a sokéves tapasztalata az, hogy ha egyszer egy nő terhes lesz, és már rákészül az anyaságra, akkor előbb-utóbb újra fog próbálkozni.


A barátnődnek úgy tudsz érdemben segíteni, ha ítélkezés nélkül meghallgatod. Minél jobban érvelsz a gyerekvállalás ellen, annál inkább felerősíted a vágyát.

2016. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!