Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormonális fogamzásgátló...

Hormonális fogamzásgátló mellett előfordulhat középidős fájdalom?

Figyelt kérdés

Korábban szedtem már gyógyszert, de akkor nem különösebben figyeltem oda a cikluson belüli változásokra, mert nem volt panaszom. Időközben szünetet tartottam, majd szültem is, így évek óta óvszerrel védekeztünk, szóval volt időm megfigyelni a testem "normál" működését. Rendszeres, 28 napos ciklusom 11-12. napja környékén általában megjelent a nyúlós nyák, majd a 14. napon a tompa, alhasi szúrás, kellemetlen érzés.

Múlt hónapban újra fogamzásgátlót (tapaszt) kezdtem használni, de az első ciklusban szinte naponta jelentkezett pecsételő vérzés vagy barnázás (ezt meg is beszéltem az orvosommal), így akkor nem tűnt fel egyéb. Jelenleg a 2. havi adagnál tartok és a barnázás elmúlt, azonban a középidő környékén minimális folyás jelentkezett, majd enyhe alhasi fájdalmat éreztem 1-2 napig.

Nyilván sok dolog okozhat ilyen tüneteket, de érdekelne, hogy más tapasztalt-e hasonlót. Jelezheti ez azt, hogy esetleg gyenge a fogamzásgátló hormontartalma az én szervezetemre nézve?


2016. márc. 24. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én 3 éve szedem a gyógyszert, és az utóbbi időben figyeltem fel a középidős fájdalomra.. Fogalmam sincs mitől lehet.
2016. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!