Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Down szindrómás baba után...

Down szindrómás baba után egészséges baba? Bár az orvosom váltig állítja, hogy ez egy véletlen baleset, h babám Down szindrómás volt, Én mégis tartok tőle, mi lesz ha újra próbálkozunk! Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem!

Figyelt kérdés
(2015. október 21-én szültem meg 20 hetesen a babám , A genetikus dr. nő részletesen elmondta hogy ez mivel jár(szervi bajok stb.) így terhesség megszakítás mellett döntöttünk ami nagyon nehéz döntés volt, mert az első babánk , és nagyon vártuk)
2016. ápr. 6. 09:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

A Down szindróma véletlen genetikai mutáció. Nincsenek szülőktől örökölt hibás gének, nincs genetikai hajlam. Kb mint hogy a villám sem csap le 2x ugyanoda... persze megeshet, de szinte valószínűtlen.


Sajnálom a babádat :( Hinni kell, hogy most másképp lesz.

2016. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok genetikus, de ha az orvos mondta, higgy neki. Ha nem vagy benne a veszélyeztetett korosztályban (37 év felett kb. 100 terhességre jut egy down-os magzat, ha jól emlékszem), akkor nagyon-nagyon pici, szinte nulla az esélyed, hogy újra előforduljon ez a kromoszóma rendellenesség.
2016. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sajnállak, egyet értek az előttem szólókkal.


Hidd el minden rendben lesz, légy bizakodó. Várd újra nagyon az egészséges babádat!

2016. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm első babája Down szindrómás volt,ő is a 20. héten szülte meg a beteg babát (26 éves volt akkor) rá 1 évre csodaszép egészséges kislányuk született.
2016. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Higgy az orvosodnak! Egyébként nem lehet, hogy az orvosod azért "állítja váltig", mert tanult genetikát az egyetemen?!


Mi már gimiben is tanultunk ezt, ti is, ha nem vagy 70 éves (anyósom ugyanis még nem tanult), és ott is "váltig állította" a tanár, hogy véletlen a Down-szindróma.

2016. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! 5-os, hozzad kulon szolnek! A valtig allitja azt nem azert irtam mert nem hiszek neki,DE valamennyire ketelkedni fogok mindig abban hogy veletlen !! Aki egyszer megegeti magat az utana egy szikratol is megijed!!
2016. ápr. 6. 20:22
 7/18 Bella169 ***** válasza:
61%

Van egy ismerős család. 3 gyerek van.

Az első (lány) down szindrómával született. Akkor még nem tudták szűrni. 18 évet jósoltak neki. Mára már 37 éves. Ugyan önálló életet nem tud élni, de kis segítséggel sok mindenre képes.

Utána még született a családnak 2 fia, és mind a kettő egészséges.

Sok sikert és jó egészséget a következő babához.

2016. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sajnalom ami veletek tortent. Ettol nagyobb remalmot el sem tudok kepzelni. (Kulonben tenyleg down-os volt??? vagy akkor mar nem vizsgaljak???) Egy ismerosomnek aki megszulte a vizsgalatok szerint 100% downos babajat, megis egeszseges lett es nem down-os. Erdekes, hogy itt Hollandiaban mashogy allnak hozza a kerdeshez, igenis van oroklodo fajtaja is a down-nak. Megertelek, azt tudom javasolni, hogy a 9. heten csinaltatsd meg a nifty tesztet, hogy ne kelljen annyit izgulnod. Illetve gondolkodj pozitvan. Nekem a kombinalt tesztem eredmenye down-ra 1:6 lett, ateltem 4 hetet sirassal, varakozassal, ezert tudom kicsit, mit erezhettel. A napokban fogok szulni, de meg nem tudok bizni abban, hogy minden jol fog menni. Valahogy nem megy, hiszem ha latom. Valszeg veled is igy lesz. Egy masik ismerosom 1:2 kombinalt tesztet kapott, szinten egeszseges gyereke van. Szoval fel a fejjel! Teljesen termeszetes hogy felsz egy ilyan remalom utan. De megegyszer, gondolkodj pozitivan.
2016. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom , hogy külön vizsgálják-e , ugyanis még csak meg sem nézhettem egyből elvitték őt, engem pedig altatni .. fogalmam sincs mit csináltak vele, de bele se akarok gondolni .. ha a magzatvíz vizsgálat azt mutatta nálam hogy down szindrómás akkor gondolom az is volt (mivel az orvos azt mondta a magzatvíz vizsgálat 100%-os eredményt ad, amire azért volt szükség mert ugye 20. hétnél már csak indokolt esetben engedi a törvény a terhességmegszakítást) .. Köszönöm a válaszokat ! :) remélem minél előbb teljesül a vágyam ! a kis angyalkámat pedig örzöm <3
2016. ápr. 12. 15:58
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Teljesulni fog :)


(Az ismerosomnek is magzatvizbol neztek meg, de ok bevallaltak volna a down-os babat is) De mint mindig hiba barmikor elofordulhat.

2016. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!