Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért érzik ezt az "ősanyâk"?

Miért érzik ezt az "ősanyâk"?

Figyelt kérdés

Azt hiszik , hogy csak az az egyetlen nevelèsi, etetèsi, szoptatási, szulèsi stb..mòdszer az elfogadhato , amit ők ès ahogyan ők teszik. Miert kell kioktatni mas felnott erett noket azert , mert pl

Csaszaroztak oket, csinosak akarnak maradni, miert onzo valaki azert mert magaert is tesz a gyermek mellett. Olyan felnott anyukakat szidnak es oktatnak ki , akik tenyleg jo anyak , csak eppen heti 1-2 alkalommal apu vigyaz a gyerekre mert edz vagy elmegy kozmetikushoz.. szerintem az a normalis ha apa besegit mindenben es nem elvarja h egyedul csinaljon mindent anya es meg apolt is legyen, s ne hagyja el magat.. engem nem egy anya szidott mar, hogy mit kepzelek stb... hat szerintem senkinek sem joga beleszolnI.... en jo anyanak tartom magam. Es aput jo apukanak....nem ertem hogy kepzelik h onnantol h szultek csak anyukak lesznek? Nem ! Nő,háziasszony, felesèg ÈS ANYA LESZEL! Nem csak anya..hanem valakinek a tarsa...



#Ősanyák
2016. ápr. 30. 12:16
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
74%

Akkor is szétkapnak, ha van valami gyengeséged a kezükben (pl. nehezebben bírod a nem alvást), amit szembe tudnak állítani a saját életükkel, csak hogy jobbnak tűnjenek, mint amilyenek. Persze ehhez az kell, hogy az áldozatot beletiporják a földbe.


Pl. ha valaki nehezem bír egy gyerekkel (kimerült, fáradt stb.), ő meg hármat nevel, és nem érti, hogy miért nem bírsz vele és ítélkezik és osztja az észt. Arra persze nem gondol, hogy az az egy kitesz három másikat.

Vagy ha valakinek depressziója van. Mivel neki nem volt, el sem tudja képzelni, hogy milyen, de látatlanban ítélkezik, hogy csak hisztizik az illető és nem is szereti a gyerekét, mert ha szeretné, nem lenne ideje hisztizni.

Vagy, általában önjelölt orvosok, ápolók, védőnők (persze képzettség nélkül), és ők tudják a tutit, de ha valaki megkérdőjelezik őket, akkor megsértődnek és támadnak.

És még sorolhatnám.

2016. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
70%
Ez az osanyazas baromira idegesito. Pejorativ foglom lett, pedig amugy szerintem epp, hogy szep es nemes dolog osztonosen anyanak lenni. Ez azonban egyaltalan nem jelenti azt, hogy az illeto elhagyja magat, cafatokban all a hajan a zsir, kover diszno es a tobbi. Nem ertem, miert kell skatulyazni. En pl hordozom a gyerekem es moshato pelenkat hasznalok, megsem vagyok hippi. Nem csaszaroztak, de a szuleselmenyem alapjan a mai napig ugy gondolom, mutet kellett volna. Harom honapig tudtam szoptatni, utana tapszert kapott a kislanyom, megsem itelkeztem semmikor, senki felett. Kethavonta eljarok fodraszhoz, bebiszitterre megsem koltenek soha. Ahova tudom, viszem a gyerekemet. A legjobb barataim tok maskepp csinaljak. Es imadjuk egymast. A szememben ok is osanyak, mert osztonosen gondoskodnak a gyerekeikrol, nem hagyjak sirni oket es a legnagyobb odaadassal vannak irantuk. Szoval akkor ki az osanya es miert is?
2016. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
44%
Az ősanyázás semmivel nem gusztusosabb, tudod? Miért kell ennyi visszaigazolás, ha szerinted így jó? Ezen is el lehetne gondolkodni:)
2016. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
29%

szánalom a köbön, ahogy szapultok idegen embereket, akiknek a gyerek az első, és ezt annyira nem bírjátok megemészteni, hogy pont olyan mocskokat dobáltok, mint amilyenek ti magatok vagytok.

Egy kozmetikai kezelés pedig nem fél óra, ahogy az edzés sem. Tehát sokkal többet van apukával a fél éves, mint heti egy-két óra.

2016. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
67%
Alapvetően megválogatom, hogy kivel miről beszélek. Sok esetben megkímélem magam mások irigységétől, rosszindulatától azzal, hogy nem merülök el a beszélgetésben, de olyan is volt, hogy azt mondtam, amit hallani akart. Persze vannak akik véleménye, gondolata fontos a számomra.
2016. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
84%
14: és ha többet van, az azért baj, mert az apa nem is szülő? vagy miért?
2016. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
66%

Mert irigyek. Nem kell velük foglalkozni. Mindenki maga dönti el hogy él,hogy neveli a gyerekét. Én soha senkit nem szolok le.

Énse szoktam senki orára kötni,h pontossan mit hogy csinálok. Engem is szoltak már le azért,mert nem csak anya akarok lenni. Hanem magammal is foglalkozok,mert teszek azért,h a párkapcsolatom is jó legyen. Sex,stb.

Heti 2szór futok,3szor edzek. A lakásba is rend van. A párom a házimunkába is segít,a lányomnál is (nem közös,de imádják egymást). A kutyámat se raktam ki azért ,mert gyerek van (pitbull és ezért is szoltak már le,h pici gyerek mellett h lehet ilyen kutyát tartani).

Az a baj,h sok ewber márcsak unalomból is kötekedni akar.

N25,lányom 2éves.

2016. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
48%

13-as és 14-es

Az egy nagyon jó dolog, ha valaki full anyai ösztönökkel rendelkezik, neki sokkal könnyebb.

Az ősanya kifejezést azokra használják, akik mások felett ítélkeznek anélkül, hogy ismernék annak helyzetét, illetve hogy elfogadnák, hogy mindenki más és máshogy él meg dolgokat. Az ősanya független attól, hogy hány gyereke van, milyen anyai ösztönökkel rendelkezik és mennyire zsíros a haja/vagy nem.

2016. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
7# te most Holt komolyan gondoltad h ezt en sorrendnek szantam?:)
2016. máj. 1. 17:03
 20/37 A kérdező kommentje:
8# igazad van BÂR nekem soha az eszembe mem jutott h anyukakat szidjak... :) en ilyen vagyok..de ez nem azt jelenti h tutira igy jo. Csupan azt nem birom ha beszolnak, ugy h en nem tettem. Nem itelkeztem. Pedig lenne min olykor..megis megállom.
2016. máj. 1. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!