Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért érzik ezt az "ősanyâk"?

Miért érzik ezt az "ősanyâk"?

Figyelt kérdés

Azt hiszik , hogy csak az az egyetlen nevelèsi, etetèsi, szoptatási, szulèsi stb..mòdszer az elfogadhato , amit ők ès ahogyan ők teszik. Miert kell kioktatni mas felnott erett noket azert , mert pl

Csaszaroztak oket, csinosak akarnak maradni, miert onzo valaki azert mert magaert is tesz a gyermek mellett. Olyan felnott anyukakat szidnak es oktatnak ki , akik tenyleg jo anyak , csak eppen heti 1-2 alkalommal apu vigyaz a gyerekre mert edz vagy elmegy kozmetikushoz.. szerintem az a normalis ha apa besegit mindenben es nem elvarja h egyedul csinaljon mindent anya es meg apolt is legyen, s ne hagyja el magat.. engem nem egy anya szidott mar, hogy mit kepzelek stb... hat szerintem senkinek sem joga beleszolnI.... en jo anyanak tartom magam. Es aput jo apukanak....nem ertem hogy kepzelik h onnantol h szultek csak anyukak lesznek? Nem ! Nő,háziasszony, felesèg ÈS ANYA LESZEL! Nem csak anya..hanem valakinek a tarsa...



#Ősanyák
2016. ápr. 30. 12:16
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti ahogy en is próbálom figyelmen kívül hagyni úgy próbáld te is

Persze itt megvitatom ezt a témát de amúgy az életben csak szánalmasnak tartom ezeket a nőket

Utolsó

Igazad van es nem más férfiaknak akarok tetszeni nekem. Is es a házasságonak is jót tesz ha van önbizalmam es tetszeni a férjemnek Kívül S Belül egyarant

2016. máj. 2. 14:42
 32/37 anonim ***** válasza:
90%

Ebben a kerdesben nem lehet mindenkinek tetszo,megfelelo valaszt adni! Amiben igazsagot erzel azt magadra veszed es elfogadod tanacskent,amit nem,az pedig egyik fuleden be,masikon ki!

Nem babas dolog,de:

Nekem pl anyosom akarta megmondani,hogy amit 10eve ugyan ugy sutok palacsintat azt igazabol nem ugy kell sutni,mert le fog ragadni es oda fog egni! Nyeltem egyet es sutottem tovabb! Soha az eletbe nem egett meg oda a palacsintam es a ferjem,csaladom (anyukamek,testvereim) szerint en sutom a legfinomabb palacsintat :D

Neha csak nyelni kell egyet es tovabb menni...!

Mondjuk engem meg senki nem szolt meg azert,hogy ne lennek jo anya csak mert viszonylag surun jarok fodraszhoz,kozmetikushoz,kormoshoz,mert szules utan megcsinaltattam a mellem,vagy epp miutan leteszem aludni nem egybol a zuhany ala esek aztan be az agyba,hanem edzek egy kicsit a magam kis csendessegeben. (Itt mielott barki kiforgatna,nem ugy szoktam,hogy leteszem a gyereket,aztan magara hagyva megyek vilagnak edzeni,hanem otthon)

Attol a teendoimet ugyan ugy ellatom,ugyan ugy felkelek reggel,mosok,fozok,takaritok,szaros pelenkat cserelek!

Az pedig,hogy ezekre az idokre apa vigyaz a kicsire miert lenne baj? Tan o nem szulonek szamit? Neha nekik is kell egyutt lenniuk,amikor nem dolgozik! Es nagyon is elvannak olyankor! Attol,hogy valaki anya lett,meg nem kell el asszonyosodni es mindent ugy csinalni,mintha robot lenne...

Mas pl ott hagyja a nagyszulokre a gyereket csak,hogy a ferjevel lehessen kicsit,akar egy bevasarlas erejeig is! En soha nem hagyom se az en szuleimre,se anyosomra! Nem nekik szultem,hanem magunknak!

2016. máj. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Ennek a problémának csak egy dolog az alapja: más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát sem... sajnos hibát keresni és találni MÁSBAN sokkal könnyebb mint magunkat kritikusabb szemmel nézni. Én azért annak örülök hoy csak az internetes társadalomban divat ezt ennyire kimondani, legalábbis én élőben még nem találkoztam senkivel sem aki megmagyarázta volna nekem hogy mit csinálok rosszul. Kivéve anyósomat, de őt leállítottam! 😊
2016. máj. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Annyira utálom ezt az ősanyázást! Rosszul írta az egyik válaszadó, az ősanya nem azt jelenti, hogy az illető kéretlenül osztja az észt másoknak. És lépten-nyomon belekapom az arcomba, pedig nem vagyok tanácsosztogatós fajta.

5 gyereket szültem simán. Eszembe sem jutott császárt kérni, de nem is volt rá szükség. Sokak szerint ősanya vagyok, pedig soha nem szóltam le egy császárost sem, egyszerűen könnyen szültem.

Minden gyereket szoptattam, kettőt határozottan sokáig. Mert volt tejem, volt kedvem. Ettől is ősanya lettem, pedig azt vallom, inkább a tápszer, mint az elkeseredett, hiábavaló próbálkozás.

Általában éjfél, 2 óra felé a legkisebb még átmászik az ágyunkba. Fúj, ősanya vagyok!

44 vagyok, életemben ha 5-ször voltam kozmetikusnál. Tiszta az arcbőröm, jók a színeim, semmi kedvem hozzányúlni. Hajjal ugyanez a pálya, vörösesszőke, hullámos pumukli frizura. Még hajszárító sem kell, elég 3 havonta vágatni.

Átmenet vagyok a hippi és a rocker között, nincsenek igazán nőcis, sem elegáns holmijaim, még egy árva magassarkúm sem. Kawasakival járok, ha egyedül megyek valahová, amúgy öreg terepjárót vezetek. Imádok sátorozni, természetközeli vagyok, tanyán élünk. A férjem öltönyös-nyakkendős, kicsit "kocka" figura. Imádjuk egymást. Magamért szeret, nem azért, mert x munkaóra árán valamit kihoztam magamból.

Szimbiózisban élünk a gyerekeinkkel. A barátaink sokfélék, vannak kimondottan nőcis csajok is a körben. Elfogadnak olyannak, amilyen vagyok.

És mégis lépten-nyomon ősanyáznak. Idegenek, kevésből megítélve. Csak azért, mert kicsit máshogy élünk, kicsit lezserebb vagyok az átlagnál, mert sok a gyerek, mert nem követünk minden normát.


Biztosan van mindenbe belepofázós "ősanya" is, de bőven akad olyan is, aki a mi életformánkat ítéli el, anélkül, hogy ismerné.

2016. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó par darab normális választ :)

Sajnos nincs idom most többet írni de fogok :)

2016. máj. 5. 09:30
 36/37 anonim ***** válasza:

Igen van pár fontoskodó, " minta anyuka".. Aki mindig mindent jobban tud, minden szülõin, iskolai programon rèszt tud venni, aki kifejezetten èlvezte a termèszetes szülèst is stb.. :D De persze èletèben nem dolgozott 5percet sem.. Èn pl. császáros voltam, szoliba is járok,

sminkelek, sõt szilikon mellem van! Dolgozom napi 12 órát, így idõközönkènt más vigyáz a fiamra! Ès özvegykènt nincs más választásom! De a fiamnak megteremtek mindent, ès magamnak is. Nem hiszem hogy ettõl rosszabb anya lennèk bàrkinél!! Megnèznèm mit csinálna egy kèt "õsanya" ha egyedül maradna ès ne adj Isten el kène mennie dolgozni!??

2016. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Azt en is megnézném

Mellesleg le a kalappal előtted

En is ilyen vagyok kivéve h van párom (dolgoztam par evet külföldön es itthon is)

2016. máj. 6. 09:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!