Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 évesen védekezés mellett...

17 évesen védekezés mellett eshettem teherbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok. :( A barátommal régóta együtt vagyunk, de még csak mostanában történt bármi ilyesmi köztünk. Két alkalom volt, mindkétszer védekeztünk gumival.

Az egyik alkalom pont az ovulációm idején történt körülbelül, ezért is gondolkodtam el mégis, hogy történhetett végül bármi apró baki, amire nem figyeltünk eléggé... Egyszer például lecsúszott a gumi valahogy, de még az elején, és ki is cseréltük.

Három-négy nap múlva kellene, hogy megjöjjön, de még PMS-tüneteim sincsenek igazán. Egy-kettő pattanás, zsírosodó bőr/haj, sírás és néha mellfájás szokott ilyenkor jelentkezni, de most ezekből semmi - legalábbis nem olyan mértékben, ahogy szokott.

A mellem viszont fáj, de már vagy három napja, leginkább ha megnyomom kicsit, és főleg a bimbóudvarok. Ezen kívül pár napja észrevettem egy apró barna foltot a bugyimon... Nagyon megijedtem, mert ugyan anyukámtól mindig tudtam, hogy teherbeeséseikor a várt menstruáció utáni napokban volt neki pecsételő vérzése, mint jel; interneten sok helyen olvastam, hogy ez a menstruáció ideje előtt is lehet egy héttel.

Tényleg nagyon kevés volt, de úgy megijesztett. :( Meg a melleim...


Borzasztóan érzem magam, azt hittük mindent jól csinálunk, és sajnos egyáltalán nincs olyan élethelyzetünk, amibe beleszülethetne egy élet. :( Az abortusz meg...borzasztó belegondolni is.



2016. máj. 1. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Várjál még egy kicsit, és csinálj utána néhány tesztet. A történeted alapján nagyon kicsi az esélye a teherbe esésnek, és picit inkább úgy érzem, hogy nagyon be vagy parázva a még nem is biztos terhességtől (ami érthető), ami befolyásolhatja a menzeszt. Jártam én is így (azzal a különbséggel, hogy lazán védekeztünk), és behergeltem úgy magam, hogy közti vérzésem lett, majd több napos késés után csináltam végül egy tesztet, ami negatív lett. Megnyugodtam, és aznap meg is jött.


Ha mégis teherbe estél, akkor sajnos nincs mit tenni... beszélj édesanyáddal és a barátoddal is, hogy támogassanak, bárhogyan is döntesz, mást nagyon nem lehet.

2016. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk hűtsd le magad hideg vízzel, és majd akkor kezdj aggódni, ha 1) késik, 2) pozitív a teszted.
2016. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Paranoiás vagyok, igaz.

Viszont most - akármilyen kétségbeesettnek is tűnt a leírása a kérdésemnek -, tényleg a legreálisabban próbáltam végiggondolni az egészet, pont ezért elsősorban, hogy nehogy emiatt késsen.

Nagyon furcsák ezek a tünetek, hiába csak a mellfájás és az a kis pecsételés volt. Ezért aggódom...és szerintem érthető is, mert így igazából úgy érzem, 50-50 az esélye. :/


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. máj. 1. 11:33
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Ráérsz még aggódni. Alapvetően eleve az, hogy elkezdtél szexelni, hatással van a hormonjaidra. Teljesen normális és szokványos dolog, hogy az első szexuális élmények után késik a menstruáció, vagy eleve megváltozik a ciklus hossza, vagy a vérzés előtti tünetek.

Egyébként ha lecsúszik a gumi, akkor kerülhet beléd előváladék, remélem tudod, hogy nem csak attól lehetsz terhes, ha a barátod beléd élvez óvszer nélkül. Ha lecsúszott róla az óvszer, miközben szexeltetek, az azt jelenti, hogy minden előváladék, ami addig az óvszerbe gyűlt, hirtelen kikerülhetett a hüvelyedbe. Tehát olyan, mintha óvszer nélkül hatolt volna beléd. Emiatt a terhességnek azért van valószínűsége, habár viszonylag alacsony.

Nem tudom, mikor szexeltetek, de ha eltelt azóta már 14 nap, akkor mehetsz terhességi tesztért. Ha még nem telt el ennyi idő, akkor ne aggódj feleslegesen, egyelőre úgysem tudsz mit tenni.

Ezen kívül pedig azt is érdemes figyelembe venni, hogy bármikor megváltozhat a ciklusod és a menzeszhez kötődő tünetek, hiszen a szervezeted fejlődik, változik, a hormonháztartásod sem ugyanolyan egész életedben. Ezen kívül pedig ugye eleve késhet bármikor, elég egy betegség, valamilyen gyógyszer, egy kis stressz, életmódváltás, étkezés változtatása stb. De nekem például egyszer két teljes hetet késett, és nem tudtam semmilyen okot tulajdonítani neki.


Szóval összességében azért remélem kicsit megnyugtat a válaszom, és rájössz arra, hogy egyelőre feleslegesen izgulsz ezen. Várj egy kicsit, egyelőre még csak azt sem mondhatod, hogy késik, mert csak 3-4 nap múlva kell megjönnie. A szex megváltoztathatja a hormonjaidat, szóval minimum várj addig, amikor már azt mondhatod, hogy egy hete késik. Akkor csináltass terhességi tesztet, illetve menj nőgyógyászhoz (mert nem csak terhesség lehet a háttérben, hanem valami probléma is). De valószínű, hogy meg fog jönni :)

2016. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó válaszoló! :) Kicsit tényleg megnyugtatott amiket írtál.

Holnap megyek először nőgyógyászhoz, egy hónapja meg lett beszélve anyukámmal erre az időpontra. Arra gondoltam, hogy ezt az aggodalmamat még nem fogom felhozni, így is izgulok kicsit az egész miatt, mert elsőre biztos nagyon fura lesz amúgy is a szituáció. (Anya tudja, ő is arra tippelt, hogy az első egy-két szex miatt lehet most ez.)

Az előváladékról pedig persze tudok, attól féltem igazából - mert olyan nem volt, hogy (elnézést...) bennem ment volna el, egyik alkalommal sem.

Tehát a legrosszabb, ami megtörténhetett, hogy mikorra gumi lecsúszott, az addig előbújt előváladék belém került, és lehet, hogy pont arra az alkalomra rá egy-két nappal ovuláltam. :(


Alig fél éve állt be egyébként a menstruációm. Régen anorexiám volt, nem volt sajnos menzeszem egy éven át. Hihetetlenül örültem amikor ezek ellenére végre mégis megjött és pár hónap után be is állt 28 naposra.

2016. máj. 1. 11:42
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit utoljára leírtál, az alapján tényleg ne fesd rögtön az ördögöt a falra, hiszen hiába épültél fel (amihez egyébként gratulálok, ez nem kis dolog!!), a "szervezet nem felejt", így simán lehet valamilyen formában a korábbi betegséged hatása ez is :)
2016. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ennyire :)
2016. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor összejöttem a férjemmel előtte sokáig nem volt senkim. Hosszú kihagyás után amikor együtt voltunk teljesen megváltozott a ciklusom. Elkezdett feszülni a mellem ráadásul onnantól rendszeresen az volt, hogy menzesz előtt már egy héttel görcsölt a hasam. Ez minden ciklusban így volt. Mi is rendesen védekeztünk, nem gondoltam terhességre, nem is volt gond. Akkor utánanéztem, hogy sokan járnak így. Szóval azt írod csak mostanában történt ilyesmi, teljesen normális, hogy új dolgokat tapasztalsz menzesz és PMS körül. A menzeszem se volt olyan, erősebb, görcsösebb de rövidebb.

Ne izgulj terhességen mert rendesen használt óvszer mellett kizárt a terhesség.

2016. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen! :) Ez igazán megnyugtató.

Igazából a melleim feszülése az amit nem tudok hova tenni, de akkor lehetséges, hogy mindössze két alkalom utóhatása?

Erről eddig nem is hallottam.

Köszönöm :))

2016. máj. 1. 13:09
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

27 éves voltam, utolsó kapcsolatom után elég rendszertelen ciklussal, amikor megismertem a (most már) férjem. Elkezdünk járni, iszonyú szerelmesek voltunk, sosem volt olyan jó a szex, boldogság és mámor és napra pontosra beállt a ciklusom, néhány hónap alatt. Nem csináltam semmit másképp, csak lett egy aktívabb (heti 2, mert messze laktunk egymástól) nemi életem. Ennyi elég volt hozzá, hogy megváltozzon a dolog.


Amit leírtál számomra nem utal terhességre, de az rögtön eszembe jutott, hogy "felébredt" a tested. Szerintem is csak ennyi történt.

2016. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!