Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 évesen védekezés mellett...

17 évesen védekezés mellett eshettem teherbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok. :( A barátommal régóta együtt vagyunk, de még csak mostanában történt bármi ilyesmi köztünk. Két alkalom volt, mindkétszer védekeztünk gumival.

Az egyik alkalom pont az ovulációm idején történt körülbelül, ezért is gondolkodtam el mégis, hogy történhetett végül bármi apró baki, amire nem figyeltünk eléggé... Egyszer például lecsúszott a gumi valahogy, de még az elején, és ki is cseréltük.

Három-négy nap múlva kellene, hogy megjöjjön, de még PMS-tüneteim sincsenek igazán. Egy-kettő pattanás, zsírosodó bőr/haj, sírás és néha mellfájás szokott ilyenkor jelentkezni, de most ezekből semmi - legalábbis nem olyan mértékben, ahogy szokott.

A mellem viszont fáj, de már vagy három napja, leginkább ha megnyomom kicsit, és főleg a bimbóudvarok. Ezen kívül pár napja észrevettem egy apró barna foltot a bugyimon... Nagyon megijedtem, mert ugyan anyukámtól mindig tudtam, hogy teherbeeséseikor a várt menstruáció utáni napokban volt neki pecsételő vérzése, mint jel; interneten sok helyen olvastam, hogy ez a menstruáció ideje előtt is lehet egy héttel.

Tényleg nagyon kevés volt, de úgy megijesztett. :( Meg a melleim...


Borzasztóan érzem magam, azt hittük mindent jól csinálunk, és sajnos egyáltalán nincs olyan élethelyzetünk, amibe beleszülethetne egy élet. :( Az abortusz meg...borzasztó belegondolni is.



2016. máj. 1. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
minden ciklus másmilyen. az első szex meg amúgy is felboríthatja a ciklusod. védekeztetek, nem kell aggódnod. nem vagy terhes.
2016. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Menzesz késése elott NINCSENEK egyértelmű tünetek hanem majd 5-6 héttől talán!!!! Sztem légy türelmes tudom h nehéz de nyugi!!:)
2016. máj. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek...:)

Kezdek kicsit megnyugodni, bár menstruációra utaló jeleket még mindig nem igazán vettem észre.


Megnéztem a gumit, nem volt rajta lyuk... Utána is megnéztük, és megtartott mindent ami bele tudott kerülni.

Ugye olyan nincs, hogy 'túl vékony, és áteresztett'...?

2016. máj. 3. 08:48
 14/21 A kérdező kommentje:

Ha nem késne, akkor ma kellene megjönnie.

Előző napokban nem volt erős folyásom, de ma megindult, és vizes! :) Azt olvastam, ez inkább a mensi jele a nők nagyobb százalékánál.

Jelentheti? Még ha késik is esetleg a stressz miatt... :)

2016. máj. 4. 14:19
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Most h stresszelsz keshet is akar...:)

Nincs olyan h vekony gumi es atereszt.

Akkor be is lenne perelve a gyarto a felelotlensegek miatt .... az durva lenne azert. Nyugi minden oke!!

2016. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Megjött! :)))
2016. máj. 6. 17:49
 17/21 anonim ***** válasza:
Éljen! :) Látod, nem kellett aggódnod! :)
2016. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nah latod!!:)))
2016. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2016. máj. 7. 12:43
 20/21 anonim ***** válasza:
11%
A gyerekek legalább 2/3-a úgy születik, hogy besikerül. A terhesség nem átok hanem ÁLDÁS. Ezt manapság sajnos sokan nem így gondolják. Amikor én fiatalabb voltam akkor még örültek a családok a jövevénynek, most meg lépten nyomon azt tapasztalom, hogy bepánikolnak. 15- 20 évig szedik a nők a fogamzásgátlót, aztán meg sírnak mert nem tudnak teherbe esni. Mikor egy új élet fogan bennünk az bizony sok mindent megváltoztat, át kell hangolódni az új helyzetre. Ebben csak egy priblémát látok: ha a partnered nem veszi jó néven ha apát akarsz csinálni belőle. Bár ezt neki is tudni kell, hogy a szex ezzel jár. Ha mégis terhes lennél és elveteted akkor megeshet, hogy soha többé nem esel teherbe
2018. márc. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!