Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt igy vki? Terhesseg...

Volt igy vki? Terhesseg szoptataskor?

Figyelt kérdés
Tegnap este tortent egy kis baleset, kiszakadt az ovszer. Van egy kisbabam, 4 honapos, szoptatom meg, menszeszem nincs. Reggel azonnal hivtam a dokim, Sajnos azt mondta, hogy az esemeny utanit nem vehetem be a szoptatas miatt, veszelyes a babamra. Tudom, hogy 100%ig senki nem tudja megmondani h terhes maradok e, de mennyi ra az esely? Volt kozuletek, aki szoptatas kozben esett teherbe? Nagyon nem szeretnek meg kistesot. az ovszer.
2016. máj. 2. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hát, én szoptattam mikor teherbe estem, de akkor már evett mást is, meg is jött 5 hónap után 2x, utána kimaradt egy aztán összejött a kistesó. Szerintem ha kizárólag szoptatsz és még nem jött meg, akkor kicsi rá az esély.
2016. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szoptatás nem védekezés.

Tehát annyi azt esélyed, mintha nem is lenne gyereked, és nem szoptatnál.


Nehéz esélyeket mondani.

Mennyi az esélye két egészséges embernek, hogy elsőre összejön a gyerek? Nekünk (és még sokaknak) sikerült. Másoknak éveket kell várni. Szóval néha jobb, néha rosszabb az esély, mint amit a számok mutatnak..

2016. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kizarolag szoptatok, napi 6 szor. Tudom, hogy nem vedekezes, ezert hasznaltunk ovszert, es reggel hivtam azonnal az orvosomat, nem voltunk felelotlenek, nem akarunk 2. Babat. Egyszeruen nem tudom mitevo legyek, azon kivul h imadkozok.
2016. máj. 2. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Az esély megvan

Hogy mekkora, az igazából nem segít rajtad. Mert ha csak.tizerzerbol egy nő esik így.teherbe,.és az pont te vagy, azzal nem vagy kisegítve.

Ami eszembe jutott, hogy a spirál is használható sürgősségi fogamzásgátlóként. Én sima, hormonmentes goldlilytrakattam fel és elolvastam a tájékoztatóját és abban szerepelt, hogy ilyen célra is használható. Nem tudom, hogy milyen hatékonysággal, hogy mennyire ajánlják az orvosok, de tény, hogy azt írják, hogy lehet. Ennek még utánakérdezhetsz.

2016. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolso, koszonom neked is!
2016. máj. 2. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha biztosan tudod, hogy nem akarsz meg egy gyereket, akkor az esemenyutani a megoldas. Par napig nrm szoptathatsz, addig fejed es kiontod, hogy a melled ne gyulladjon be. Egyszerubb, mint abortuszra menni, akkor sem lehetne szoptatni egy ideig az altatas miatt, raadasul ha terhes lennel, akkor lehet, hogy a tejed egybol apadna, vagy az ize valtozna.

A peteeres megelozi a mensit, nem lehet eselyeket latolgatni, hogy neked most epp van, vagy lesz-e a kovetkezo napokban. Lehet hogy fel ev mulva sem, lehet, hogy epp most. 50%, vagy terhes leszel, vagy nem.

Esemenyutani nelkul igazabol marad az ima a kovetkezo 2 hetre, akkor mar csinalhatsz egy tesztet.

2016. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
kicsi esély van rá,de nem sok (ha pechedre épp most volt peteérésed előszőr szülés óta)
2016. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt találtam a spirálról:

Az utóbbi időben elfogadottá vált, hogy a védekezés nélküli közösülést vagy "balesetet" követően öt napon belül felhelyezett spirál védelmet nyújt a nem kívánt terhességgel szemben. E "sürgősségi" megoldás céljaira fejlesztettük ki a Goldlily - Conditioned változatot, amelynél a felhelyezést követően azonnal kialakul a maximális fogamzásgátló hatás. A Goldlily - Conditioned spirálok a ciklus bármely napján felhelyezhetők.

2016. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy terhes leszel vagy nem. Én 9 héttel a szülés után újra menstruáltam (kizárólagos szoptatás mellett), szóval elvileg előtte 2 héttel már peteérésem volt, amit akkor még nem vettem észre.

Barátnőm 7-8 hónappal szülés után még nem vérzett és szoptatott is, így 1 alkalommal nem védekeztek. Azóta már 2 gyerekes anyuka...

2016. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!