Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen módszer van arra, hogy...

Milyen módszer van arra, hogy még a terhesség előtt, vagy alatt megelőzzem a szoptatáskor jelentkező hajhullást?

Figyelt kérdés
Azért, mert mindenki csak akkor kezd el aggódni, mikor már hullik a haja és javában szoptat. Hátha meg lehet előzni, vagy legalább mérsékelni, ha szedném azokat a dolgokat, amik erre jók. revalid, stb.Ötletek?
2009. júl. 2. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem. A terhesség allatt nem hullik az ember haja általában, sőt kivirul, szép dús lesz. Viszont utána, mikor már nem dolgoznak úgy a hormonok hullik mint a veszedelem. De ez nem a szoptatással van összefüggésben, ez tévhit. Ha nincs valakinek teje, és nem szoptat, akkor is kihullik. Legalábbis én ezt olvastam róla.
2009. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha meg lehetne előzni, akkor nemis lenne problémaaz egészből.Megelőzni nem lehet. Annyit tehetsz, hogy a terhesség alatt szedsz magzatvédő vitamint.ami neked is jó, és ezt a vitamint tovább szeded a szoptatás alatt is. Ennyi. Vagy bejön vagy nem -miután a szoptatás alatti hajhullás hormonális eredetű így a revalid és társai nem igazán használnak, de ez is egyénileg változó.
2009. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, csak azért parázom, mert nekem kb 2 szál hajam van és minden nap hajat mosok, mert nagyon zsíros. Én akkor tényleg kopasz leszek?

Mert levágatni nem akarom.

2009. júl. 2. 11:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy csak a 9 hónap alatt ki nem hullott távozik a szoptatás alatt. Nálam így is tűnik, 9 hónap alatt vagy 5 szál hajam ha kijött, közben nőtt a sok új. Ha belegondolsz, ahhoz hogy helyreálljon a rend, elég sok kihullhat anélkül hogy az eredetinél rosszabb lenne a helyzet. Szóval ne aggódj szerintem.
2009. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy terhesség alatt kevesebb hullik ki, több nő, dúsabb lesz a hajkorona, ezért hullik ki a hormonális változás alkalmával utána. Azaz csak azt veszted el, amit plusszban kaptál.
2009. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az még hozzátartozik az igazsághoz, hogy anyukám nyugdíjas, meg a húga is és szülés után úgy kihullott a hajuk, hogy harminc éve látszik a fejbőrük, csak a tarkójuknál maradt meg, olyan mint a férfiak kopaszodása, és nekem is elég kevés hajam van, szóval aggódok, hogy velem is ez lesz,kivéve, ha apukám génjeit örököltem, mert ő nem kopaszodik és nem is öszül, de nem is olyan kevés a haja, mint nekem.
2009. júl. 3. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!