Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem esik mindenki...

Miért nem esik mindenki teherbe azonnal, ha egyébként egészséges párról van szó?

Figyelt kérdés
Igazából csak most kezdtünk el próbálkozni, de valamennyire biztosra akartam menni, az ovulációm tudom mikor van. Naponta voltunk együtt nagyjából egy héten keresztül, szex után direkt reggelig ki se keltem az ágyból, hogy fel tudjanak jutni a spermiumok. És nagy valószínűséggel nem estem teherbe. Van miómám, de kis méretű, elvben nem akadályozza a teherbeesést. Azt sem értem, hogy miért akkor esik valaki teherbe, amikor nem koncentrál rá. Igazából ebben nem is hiszek, mivel van akit megerőszakolnak és úgy lesz terhes, pedig szegény biztosan nem akarná. Szóval milyen más tényezők befolyásolják a teherbeesést? Mert a környezetemben, vagy akár a gyk-n is sok esetet hallok, ahol évek után sikerül csak teherbe esni.

2016. máj. 19. 13:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Kémia az egész. Sok dolognak kell pont tökéletesen passzolnia ahhoz hogy a megtermékenyülés megtörténjen majd a beágyazódás is sikeres legyen, a sejtosztódás alatt ne legyen semmi gigszer, azért elég sok dolognak kell pont akkor abban a pillanatban passzolnia. Azért akadályozHATJA a teherbeesést ha valaki nagyin akarha mert a stresszhormonok nem tesznek jót a sejtek szintjén műkődőn folyamatoknak.
2016. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó oka lehet. Anovulációs ciklus (egészségesen is van), kevés spermium, lappangó betegség, életképtelen petesejt, beágyazódási képtelenség, stb. Már többször leírtam itt, de teherbe esni nem könnyű, akkor sem ha valaki egészséges. Nem véletlen, hogy a meddőség gyanúja (hacsak nincs valami betegség), akkor egy évnyi próbálkozás után merül fel. Egy egészséges, nagyon termékeny embernél is 4-5 hónap próbálkozással lehet kalkulálni, minden korábbi eredmény "ajándék".
2016. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

Sokszor a görcsölés az oka...


Inkább élvezd, hogy büntetlenül (nem kívánt terhesség veszélye nélkül) )szexelhetsz, élvezhetsz orbitálisakat.


Nem fog sokáig tartani.

2016. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
3 Na ez a másik, én egyáltalán nem élveztem. Egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni a gyerekcsinálás tényétől. Nekem a normál szex és a gyerekgyártás két külön dolog. Eleve nem feltétlen volt hozzá kedvem minden nap, nem is élveztem, mert a védekezéshez vagyok szokva. Ráadásul nálunk, az időbeosztásunk miatt nincs minden nap szex, inkább csak nagyon ritkán, ezeket az alkalmakat is baromi nehéz volt összehozni, néha csak éjjel 3-kor sikerült, mert akkor értem haza, gyorsan felkeltettem a férjem. Igazából a peteérésem óta már a normál szexhez sincs kedvem.
2016. máj. 19. 13:51
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Akkor ott a baj, hogy nem élvezed. Az élvezésnek van olyan élettani vonatkozása, amely elősegíti a foganást.
2016. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A meddősség pont olyan dolog hogy az orvosok se tudják néha miért van. Mièrt nem jön össze a gyerek mikor stimmel a hormon spermiumszám stb?

Amúgy a ne görcsölj rá-ban van némi igazság is. Ugyanis a stresszhormonok gátolhatják más fontos hormonok termelődését ami a teherbeeséshez kell.

2016. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta vagytok együtt akkor a második napi spermák megölik ez előzőeket... ha minden másnap vagytok együtt célravezetőbb 😉

Első és harmadik gyerkőcünk elsőre sikerült,közèpső másodikra.

2016. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Minden masnap legyetek egyutt. Mindenhol ezt olvasni hogy a spermi annyi ideig el. Aztan pedig kell a feltoltodes is.


Es az mar nagybaj ha nem elvezed a szexet es kenyszerbol vagytok eguytt.....

2016. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy miért van,de Én is az említett tábort erősítem. 5 hónapja nem szedek bogyót, azóta azért fel fel kapartam,hogy mikor kezdődik, mikor van vége a mikulásnak. Múlt hónapban vettem vaterán 27db ovu és 3 terhességi tesztet. Mint kiderült nem jól értelmeztem ezt az ovu mérésének kezdeti időpontját, így kettőt feleslegesen lőttem el.


Mivel nem görcsösen akarok gyereket, így úgy voltam vele, hogy majd 1 éven belül max összejön, pláne hogy havi 2-3-szor vagyunk csak együtt. Csodát azért nem vártam. Május 3-ai együttlétből, 14.-én nem érkezett meg a mikulás, 2 nappal később nagyon halványat, ma reggel erőset teszteltem. Van ez így. Fogalmam sincs,hogy miért. Talán a kispárna tehet róla?

2016. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretném teljesen spontánra venni a dolgot, mert az egyik barátnőm, se az ovulációját, semmit nem figyelt, csak szexeltek és 4 év alatt jött össze a gyerek, már én könyörögtem neki, hogy vizsgáltassa ki magát, vagy vegyen ovu tesztet, de ő nem akart rágörcsölni és egyébként nem is volt semmi baja. Hát én meg nem 4 év múlva akarok gyereket, mert ahhoz öreg vagyok.
2016. máj. 19. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!