Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem esik mindenki...

Miért nem esik mindenki teherbe azonnal, ha egyébként egészséges párról van szó?

Figyelt kérdés
Igazából csak most kezdtünk el próbálkozni, de valamennyire biztosra akartam menni, az ovulációm tudom mikor van. Naponta voltunk együtt nagyjából egy héten keresztül, szex után direkt reggelig ki se keltem az ágyból, hogy fel tudjanak jutni a spermiumok. És nagy valószínűséggel nem estem teherbe. Van miómám, de kis méretű, elvben nem akadályozza a teherbeesést. Azt sem értem, hogy miért akkor esik valaki teherbe, amikor nem koncentrál rá. Igazából ebben nem is hiszek, mivel van akit megerőszakolnak és úgy lesz terhes, pedig szegény biztosan nem akarná. Szóval milyen más tényezők befolyásolják a teherbeesést? Mert a környezetemben, vagy akár a gyk-n is sok esetet hallok, ahol évek után sikerül csak teherbe esni.

2016. máj. 19. 13:14
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésem arra irányult, h nagyon sok minden automatikus az emberi szervezetben: pl. anyagcsere, kiválasztás, akár a női ciklus és rengeteg más dolog, akkor a teherbeesés miért nem így működik?
2016. máj. 19. 21:21
 22/26 anonim ***** válasza:
nem kéne ilyeneknek szaporodni
2016. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
A milyeneknek?
2016. máj. 20. 23:23
 24/26 anonim ***** válasza:

Azért, mert az anyagcsere és a kiválasztás létszükséglet, a teherbeesés pedig egy nagyon kimerítő extra, és a szervezet bármilyen apró problémája meggátolja. Pont azért, mert energiapazarló és rendkívül előnytelen az anya szervezetének szempontjából a terhesség és a szoptatás. (Nehogy nekem essenek az ősanyák, ez biológia, nem pszichológia!)


Valaki kérdezte: anovuláció = ovuláció hiánya.

2016. máj. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, főleg azoknak aki azt is megértették, hogy ez egy biológiával kapcsolatos kérdés, nem pedig a napi-kétnapi-heti szex volt a kérdés lényege.
2016. máj. 25. 14:56
 26/26 A kérdező kommentje:
24 Igen, én is úgy tudom, hogy az anyai szervezet tiltakozik a teherbeesés ellen, ami számomra csak azért furcsa, mert a szaporodás a legfontosabb a faj fennmaradása szempontjából. Valószínűleg az állatoknál nem is olyan nagy attrakció a teherbeesés, terhesség, mint az embernél, náluk úgy tűnik, hogy ez sokkal könnyebben megy.
2016. máj. 25. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!