Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 éves leszek júliusban és...

16 éves leszek júliusban és azt hiszem terhes vagyok az öngyilkosság megoldás?

Figyelt kérdés
A barátom munka nélküli és a szüleivel él nem tudnánk felnevelni abortuszra nincs pénzek és nekünk sem félek beszélni róla.Nem akarom ezta babát.Tudom nagyon felelőtlen voltam.

2016. máj. 23. 03:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Az öngyilkos semmire sem megoldás. Ebből kell kihozni a legjobbat. Beszélj a szüleiddel őszintén!

Nem csak te voltál felelőtlen, a barátod éppen annyira. Ha ő idősebb, akkor ő méginkább felelős a történtekért. Szedd össze magad, és vállald a tetteid következményeit, beszélj a szüleiddel, ők segíthetek neked! Minden élethelyzetre van megoldás, felejtsd el az öngyilkosságot!

2016. máj. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
bizony, felelotlen voltál. nehez a helyzeted, de az ongyilkosság mire lenne megoldás? ha tenyleg nem akarod a babát, szuld meg es add orokbe. ha nem szolsz senkinek, akkor beteheted egy korhazhoz kitett inkubátorba, ebben az esetben semmi papir, se rendorsegi nyomozás!
2016. máj. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is vegyetek egy terhességi tesztet! (5-600ft)Lehet,csak a hormonok játszanak veled.Ebben a korban még össze-vissza jön meg.

Ha mégis terhes lennél,anyukádnak szólj.Ő segíteni fog helyes döntést hozni.Az öngyilkosság a legnagyobb hülyeség, ami eszedbe jutott!Előtted az egész élet!Ne keseredj el!Mindenre van megoldás!

2016. máj. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat <3 ..csak attól tartok ha megszülöm nem fogom tudni örökbe adni.Épp pár perce néztem .videókat babákról és a sírás fogott el.De nem tudnám felnevelni megadni neki mindazt amire szüksége van még gyerek vagyok énis jobbat érdemel.A barátom 22 éves.Valóban ő is nagyon felelőtlen volt.Megszakítással feküdtünk le.Csakhogy ez nem véd meg.Hiába mondtam neki.De én vgyok a hibás mert belementem.
2016. máj. 23. 06:05
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Először is,próbálj megnyugodni,mindenre van megoldás.

Tesztelj,ha biztos a dolog,beszéld meg édesanyáddal. Utána menjetek el a Családvédelmi Szolgálathoz. Segíteni fognak,bárhogy döntenétek is.

2016. máj. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Én eddig úgy tudtam, hogy a fogamzásgátlásra nem az öngyilkosság a megoldás.
2016. máj. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Kitartást, sok erőt kívánok Neked.

Fordulj a fentebb leírt hivatalos szervekhez segíteni fognak, elvileg van olan hogy rászorultsági alapon olcsóbb az abortusz vagy ilyesmi, ha nem akarjátok megtartani.

Ha meg a barátod szeretné, talán el tudna menni dolgozni, de én nem akarok egyáltalán beleszólni csak ötletelek ne haragudj.

Az öngyilkosság nem megoldás.

Örülök hogy el mered mondani a szüleidnek, az én szüleim annyira vaskalaposak voltak hogy lehet ki is tagadtak volna és az a jobbik eset.

2016. máj. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Lehetséges, hogy terhes vagy, de még nem biztos és egyből öngyilkos akarsz lenni???

Ez egy olyan helyzet amit a ti felelőtlenségetek idézett elő, elkerülhető lett volna, de most ahelyett, hogy vállalnád a felelősséget öngyilkosságba menekülnél?

Ha nem sikerül az öngyilkosság, akkor szüleid meg ismerőseidnek mit mondasz? onnan hova fogsz menekülni?

Az életben sok olyan helyzettel fogsz találkozni ami váratlan, hirtelen megijedsz, mert nem tudod mit kezdj vele, de egyikre sem az öngyilkosság lesz a megoldás!

Bármilyen helyzetben is találod magad, ne egyből ilyen butaságokon törd a fejed, hanem keress megoldást, ismerd meg a lehetőségeket!

Itt most abortusz, örökbe adás, megtartás...több lehetőséged van, neked kell eldöntened, hogy melyiket választod és segítséget kérni, ha szükséges!

De én első körben a helyedben biztosra mennék a terhességgel kapcsolatban, mert lehet, hogy csak vaklárma az egész!

Ha nem tudod megoldani a tesztet a szüleid nélkül, akkor avasd be őket minél hamarabb, hogy ne legyen túl késő!

És tanulj az esetből!


23F

2016. máj. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Először menj el orvoshoz. Ott mibden kiderül, ingyen.

Kapsz tájékoztatást, elmész védőnőhöz. Elmondja mik a lehetőségek.

Aztán már nem látod ilyen tragikusnak a helyzetet, lesz terved, és látod a kiutat.

2016. máj. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 30ezer forintot össze tudtok kaparni valahonnan..
2016. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!