Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab. (vetélés) után ti...

Babamama89 kérdése:

Missed ab. (vetélés) után ti hogy erősítettétek a szervezeteteket, immunrendszereteket? A második babaprojekt előtt kértetek kivizsgálást (vérkép, hormonszint, inzulin)?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Kivizsgálást csak magánúton!

Sztk-s doki a harmadik vetélés után is tojik az emberre, egy tsh hormont nézett, és kézcsókom.

Immunrendszeren mit akarsz erősíteni? O.o

Pont hogy gyengül a terhesség alatt, hogy ne vesse ki a magzatot a szervezet.


Amíg nem tudod, mi az ok, kár minden vackot beszedni, többet árt mint használ.

2016. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt vetélésem, én nem mentem utána az okoknak. Elfogadtam, hogy ez "természetes" folyamat, szelektáció. Igaz, van már három egészséges gyermekem, problémamentes terhességekből. Ráadásul külföldön élek, itt még drágább lett volna mindent megcsináltatni. Sajnos egy vetélés után Mo-n sem fogsz tudni tb-re minden vizsgálaton végigmenni.

Amit most teszek:

Gravida terhesvitamin

Palástfű tea a progeszteron termelés elősegítésére ciklus második felétől

A hétvégén utazom haza, veszek méhpempőt, arról is sok jót olvastam


Most volt az első próbálkozós hónap, ez most nem jött össze. Remélem, ebben a hónapban igen :)


Drukkolok neked is!

2016. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Missed ab után 3 hónapig szüneteltettük a probálkozást, addig is vegig szedtem az elevitet. Aztán az első hónapban összejött a baba, most 34 hetes vagyok. A dokim mondta hogy valószínű beteg lett volna a baba ha nem így az elején halt volna el, hanem később derül ki hogy gond volt vele, jobb így mintha 12 hetesen nekem kellett volna eldöntenem hogy szeretnék e egy beteg babát.
2016. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy is egészséges életmódot folytatok már jóideje, így a szokásoson kívül semmi különöset nem tettem műtét után.


Illetve annyit, hogy egy hónapig barátcserjéztem, hogy rendesen megjöjjön. Műtét után 4 hétre pontosan meg is jött, 2 hetes kontrollon érett tüszőt látott a doki.


Kivizsgálás eszembe sem jutott mert kb. minden ismerősöm átélt hasonlót, akinek van/lett egészséges gyereke. Nem gondoltam, hogy kéne, van gond lenne. Nagyon nagyon sokszor előfordul ez. Ilyen a természet. A legtöbb esetben embrionális hiba van, ami miatt szelektálódik. hA nem lennének ilyen profi diagnosztikai eszközök meg terhességi tesztek, a nők ezeknek a nagyobb részét észre se vennék.


Kivizsgálásra akkor érdemes menni, ha egymás után többször is előfordul vetélés. Magánban persze első szóra kivizsgálnak, hisz fizetsz, kérdés, hogy van-e értelme rögtön elszaladni.


Ha megnyugtat persze menjél, csak személy szerint én nem látom értelmét rögtön a sok esetben nem is létező okokat keresni. Tudom a veszteség feldolgozásának egy fázisa az okkeresés és hibáztatás, de igazából ezt belül kell lerendezni.

2016. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mindig mondták, hogy csak akkor érdemes menni, ha többször előfordul. nekem megérte a magánúton való kivizsgálás, hogy ne legyen több vetélésem. de biztos vannak, akik ráérnek vagy lazák. rám egyik se volt jellemző. bementem a könyvtári adatbázisba, fogtam két disszertációt, átnéztem őket és magánúton leszerveztem mindent. ki is derült valami, 3 hónapra rá már azt a gyereket vártam, aki most itt fekszik a kiságyában. ha nem járok utána, már feladtuk volna a próbálkozást és elvetélést.
2016. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én 6 hetet feküdtem Duphaston, MagneB6 mellett és csak elment...sokat fogytam(4.5 kg, amúgy is sovány vagyok, ez nekem rengeteg), mert a Duphaston miatt teljesen elment az étvágyam. Ezért is szeretnék most megerősödni, hízni.
2016. jún. 15. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!