Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a teherbeesési...

Mit gondoltok a teherbeesési életkorról?

Figyelt kérdés
Tudom, ne érdekeljen ki mit mondd, te a ti véleményetek érdekel. 20 éves vagyok és szeretnék babát, de mindenhol csak azt látom hogy 30 év felett szülnek a nők többnyire, a barátnőm nem rég szült és mondta, hogy olyan csúnyán néztek rá a núőgyógyásznál az idősebb nők mert hogy biztos túl fiatal. Én azon az elven vagyok hogy 30 alatti szülés a legjobb (persze nem bántani akarok senkit). de vajon tényleg ma már a 30 feletti az átlagos? Köszi a válaszokat!

2016. jún. 30. 17:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt a magas iskolai végzettségű nők körében magasabb a szülési életkor, hiszen ha valaki egyetemet végez, minimum 23-25 éves ekkor, utána pár évet dolgozik, esetleg nem jön össze egyből a baba vagy nem talál párt és már ott is van 30-35 körül.

De általánosan is elmondható hogy ma később szülnek a nők, sokan még húszas éveik közepén is buliznak, utazgatnak, barátokkal lógnak, esetleg karriert építenek, nem találnak párt. HOgy erre legyen idő és egzisztenciálisan is állj valahogy (saját lakás, félretett pénz), 30hoz közel vagy felette jár már az illető. Ha valaki az iskola utáni éveket a karrierjének szenteli, minimum 5 év mire valamilyen vezető pozícióba eljut, de lehet 10 is.

2016. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem (de ez tényleg magán vélemény) 25 és 30 között az ideális. A lényeg az, hogy legyen megteremtve a kellő háttér a babához, és ez azért 20 évesen még kevés embernél van meg. Ezt nagyon fotnosnak tartom, de nyilván másnál más a fontossági sorrend. Viszont a legtöbb nőnél mindez csak 30 körül fölött valósul meg, sajnos most ilyen világot élünk. Én is szerettem volna fiatal anyuka lenni, de most 32 vagyok, és még mindig nincs babám, mert nem esem teherbe. De tény, hogy ez átlagosnak számít.
2016. jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem korfüggő, 31 voltam az elsőnél, de háttér, lakás, autó, karrier nélkül nem szültem volna csak jóval később. Addigra jött össze, nem kell rettegnem, mi lesz a srácokkal, ha elveszítem a munkám, vagy az apjuk, vagy miből fognak pl. tanulni majd. Gondolom sokan gondolják ezt így, azért közelít az átlag kor a 30 felé.
2016. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem már 30fölött a megszokott. Ha valaki 30alatt szül akkor azt hiszik, hogy biztos felcsinálták meg egyedül van stb.ez az én személyes véleményen, nem akarok általánosítani.

De számomra nem a karier a legfontosabb, hanem a család.

Van egy biztos állásom ahol már több mint 2éve dolgozom, férjemnek 2munkahelye is van.

Nem vágyom arra, hogy a munkahelyemen valami nagyobb posztra jussak. Igaz nem panaszkodhatom, mert jó munkahelyem van, de nekem akkor is a család az első és utána jön a többi dolog.

Mindenünk meg van amire vágytunk. Hitelmentes lakás stb.

A babaprojektet jövő hónapban "kezdjük" . Ha netalántán valamelyik 30as kismama rám is csúnyán néz akkor majd kihúzom magam és gondolhatnak akármire engem nem fog érdekelni.

Nem is értem, hogy egy kismamára miért kell csúnyán nézni és itélkezni amikor az ember nem ismeri a helyzetét.

Nekem soha az életembe nem fordult meg a fejembe, hogy egy 30+os kismamit elitéljek. . Sőt..

21/N

2016. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Annyi helyen latom,hogy igy meg ugy csunyan neznek a fiatal anyukakra.23evesen vartam az elso babankat,soha senkitol nem kaptam semmiféle negativ visszajelzest...sot,mikor szultem mellett egy 25 éves masodik gyereket szülő no volt...

Szerintem mindenki akkor vallaljon gyereket,mikor o es a parja idealisnak érzi..en ugy gondolom,hogy 21-22 ev felett mar senkire nem néznek furan..

2016. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a kommenteket es mindegyikotoknek igaza van! Es azert sem szabad itelkezni mert nekem is van egy 40eves ismerosom es csak most szult mert igy jott ki a lepes es lombik program is kellett. De akkor a fiatalokat se iteljek el, nekunk meg van a korulmeny es ami nincs azon is dolgozunk nekem is nagyon fontos a csalad :) okj tanfolyamot vegzek nemsokara szoval azt sem mondhatni hogy nem fontos a tanulas mert nekem is fontos hogy egy jo munkahelyem legyen valamivel amihez ertek :)
2016. jún. 30. 18:38
 7/25 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem életkor kérdése, hanem szituáció, feltételek kérdése inkább. Pl van e olyan ember akinek szülök egy gyereket / itt nem a 2 hónapos kapcsolatokra gondolok/ van e helye annak a babának, van a páromnak fix munkahelye, akarjuk e mindketten, el tudom e tartani stb. Az hogy épp hány éves vagy mellékes.

Én 21 és most, 24 évesen szülök.

Mi már 20 évesen, esküvő után terveztük a babát. Miután bekoltoztunk a saját hazunkba jött is a baba. Feltételek adottak voltak.

De ha én 30 évesen találom meg azt akinek gyereket szülok akkor nyilván akkor szülök. Egyébként jelen helyzetben azt mondom hogy 30 felett nem szeretnék.

Ami a karriert és a tanulást illeti a kisfiam mellett diplomaztam és még most is 37 hetesen dolgozom a saját vállalkozásomban, igaz itthonról dolgozok 100% ban, de nem zárja ki a 2 dolog egymást hogy vagy gyerek vagy suli/munka. Szervezés kell az tény :)

2016. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Persze ertheto :) es gratulalok a babakhoz :)
2016. jún. 30. 20:12
 9/25 anonim ***** válasza:
Szia a 20 évesen testileg lelkileg érettnek tartod magad és van egy stabil párkapcsolat és biztos anyagi háttér akkor jöhet a baba nyugodtan. 22 N 12 +5 hetes kismama ;)
2016. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igazad van koszi :) es sok sikert a babahoz!
2016. jún. 30. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!