Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem jön össze a baba, ha...

Nem jön össze a baba, ha minden rendben van, akkor pl a KÁVÉ befolyásolhatja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Szedek folsavat, D és E vitamint, iszom a palástfűteát, odafigyelek mindenre, azonban napi 3-4, néha több kávét simán megiszok.

2016. aug. 2. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
A kávé nem befolyásolja, de nem biztos, hogy jó, ha annyi vacakot szedsz.
2016. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem nem befolyásol. AZért ha tudod, picit csökkentheted az adagot, vagy legalább 3-4 fölé ne menj. Nem tudom, milyen kávét iszol, de ajánlom, hogy az arabicát preferáld, azokban kb. fele annyi koffein van, mint a robusta kávékban. Ezen belül is, ha sötétebb prökölésűt veszel, azzal is tudod a koffeint csökkenteni
2016. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Folsav kell, D-vitamin kell (ha megméretted a szintjét és alacsony volt), a teákban az én orvosom nem hisz. Kávé is mehet, terhesség alatt kicsit csökkentheted, de ha jó a vérnyomásod, napi 2 maradhat.
2016. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerencsére arabica kávét iszom, probálom folyamatosan csökkenteni.

Egyébként állapotosan milyen hatással lehet a babára, ha a kismama sok koffeint fogyaszt?

(energiaital,cola és társai kizárt, csak a kávéra gondolok)

2016. aug. 2. 09:38
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Terhesség alatt, főleg az első 2 trimeszterben nem javasolt a koffeinbevitel, az első trimeszterben a sok koffein vetélést okozhat. Én akkor egyáltalán nem ittam semmi koffeinest, a terhességem vége felé koffeinmentes kávéztam :) Meg 1-2 pohár kóla lecsúszott a végén, de csak délelőtti órákban. A teherbeesést nem befolyásolja, de ha hangolódsz rá, az nem baj.
2016. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már benned van, akkor van lekorlatozva a napi adag. Addig semmi jelentősége
2016. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagy kávés voltam előtte, első terhességi tünetem volt, hogy nem bírtam meginni a kvt, amit vettem. 5 hónapig rá se bírtam nézni, undorodtam a szagától is, aztán egyszer csak megkívántam, belekóstóltam a férjem kvjába, azóta megint iszok napi 1-2-t. A természet megoldotta a koffein kérdést :)
2016. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Napi 200 mg koffein a megengedett terhessegkor. Ez ket kave.

A tobblet vetelest, koraszulest okoz.

Meg nem vagy terhes addig nem erdekes.

2016. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy vitaminok felszívódását gyengíti. Vérnyomásra enyhén hatással van, de azt szerintem te is érzed, ha túladagoltad, úgyhogy az kevésbé kockázati tényező. Mértékkel ihatod. 3-4 csésze arabica kávéból szerintem belefér. (még ha dupla kávé lenne robustából, akkor OK, talán sok, de én ezt a mennyiséget nem tartom gáznak... Annyi mindentől óvják a kismamákat. Én a kávét nem paráznám túl, de biztos van aki mást mond)
2016. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!