Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 19-20 évesen rossz anyagi...

19-20 évesen rossz anyagi helyzettel valaki már vállalt gyereket? Ha igen, hogy oldották meg?

Figyelt kérdés

Tabletta mellett teherbe estem és nem szeretném/tudom elvetetni a babát viszont az anyagi helyzete a páromnak/nekem/családomnak nem túl rózsás.

A helyzet a következő: párom egyik helyről a másikra költözik, de viszont elég jól keres csak elveri, abból neg tudnánk oldani, szüleim az én fizetésrmből élnek (6an élünk egy fedél alatt) egyetlen megoldásom igazából hogy a párom a szányai alá vegyen. Van egy telek amit ha eladunk megoldódna minden probléma . Anyumnak van egy vállalkozása ami nem hoz sok hasznot.

Valaki volt úgy hogy rossz anyagi helyzetben vállalt gyereket fiatalon?



2016. aug. 8. 12:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rossz anyagi helyzet hanem felelőtlen viselkedés. Ha az apa fizetéséből meg tudnátok élni akkor nem sok kérdés van. Fel kell nőni a feladathoz és nem elverni a pénzt.
2016. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
200 000et keres havonta, en 100 000et de en meg csak 3 honapja dolgozom.szval gyedet nem kapnèk. 200ból nem tudom h el tudna e minket tartani... albi, pelenka, kaja, orvosi ellatas...stb :/
2016. aug. 8. 12:25
 3/25 Girgoy ***** válasza:
100%

Nem pont én, de volt ilyen a rokonságban. Azért van pár hónap a szülésig, addig sokmindent meg lehet próbálni. Azt nem tudom, hogy Te fogod-e tudni folytatni a munkádat a szülés után, de valszeg nem, ha inkább a párod venne gondozás alá. Nem tudom, édesapád él-e még, mert ha igen, akkor ő is összekaphatná magát munka terén, hogy kiegészítse édesanyád gyenge bevételét (vagy van-e a nagyobb családban valaki, aki legalább az 5 emberről tudna valamilyen formában gondoskodni, akikkel még most együtt élsz).


Ha egyébként a párod most már apa lett, akkor ne verje el a pénzt. A költözés macera, de talán nem a legnagyobb gond és megoldható.


Szóval, ahogy látom, az tutti, hogy Te már nem fogod tudni eltartani a jelenlegi rokonságot és szerintem is a párodnak kellene az ő bevételét Rátok fordítania. Lehet egyébként önkormányzati lakásra is pályázni ha esetleg az a gond. A szülés után meg pár hónappal akár vállalhatsz Te is valami otthonról végzett munkát. Ezek elég vegyesek (van köztük vacak is), de azért érdemes szétnézni, vagy megbeszélni, hogy a jelenlegi melódat mikor milyen formában tudnád esetleg folytatni, ha szükséges.

2016. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen helyzetben az apára annyira tudsz számítani, hogy majd fizet gyerektartást. Azt se tudjuk, ő egyáltalán akarja-e a gyereket, vagy téged gyerekestől.

Ha a szüleid meg a többiek (6 ember) meg tud élni a fizetésedből, akkor talán lenne annyi jövedelmed, hogy elköltözz, ők meg oldják meg a továbbiakban a megélhetésüket.

GYED, CSP, GYT: ezekből tudsz gazdálkodni.

Ha a párod bevállal téged, akkor költözzetek össze ketten, és segíts neki beosztani a pénzt. Legyen egy kisebb összeg, amit arra költ, amire akar, plusz amit te fogsz kapni, és ebből próbáljatok meg kijönni minden hónapban. Ha ő egyedül el tud lenni egy albérletben, ketten jobban kijöttök, ha te is beszállsz.

2016. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

80% hogy tudnám folytatni szülés utan a munkám. Értèkesítőként dolgozom és magas az ember hiány arány. És azóta se vesznek fel új embert.

Apumat most bocsajtották el. Kb 2 hónapja.

Páromnak már céloztam rá, hogy költözzön ide hozzám de óckodik tőle pedig spórolni is tudnánk így és jobb lenne. :/

2016. aug. 8. 12:31
 6/25 A kérdező kommentje:
1 hónapba ugye kettonknek 300 000 a bevetelunk, egy 2-3 szobas panelt ha nezunk az jó nem is lenne ezzel probléma. Csak a családomat ki tartja el ha én elkoltozom, a sajat csaladomra is kell a penz :(
2016. aug. 8. 12:33
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
A párodra felesleges számítani,nem valószínű,hogy veled marad.Én nem vállalnám be őszinte leszek,egy gyerek hatalmas felelősség,sok olyan nehézséggel jár ami előre nem kiszámítható (pl.az enyém olyan beteges volt,hogy nem bírta a bölcsit,és nem tudott közösségbe járni 3,5 éves koráig,emiatt nem is tudtam dolgozni)
2016. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ő már szeretne babát, és imád engem ezzel nincs probléma csak az anyagi dolgokkal nem vagyunk rendbe :/ mellettem volt minden rosszban es mar volt egy vetelesem es azota nagyon szeretne babat
2016. aug. 8. 12:35
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

De nem értem hogyhogy te tartasz el 6 embert? Mind kiskorú és még nem tudnak dolgozni vagy hogy? Egyáltalán hogy éltek meg 6-an 100 ezer forintból?

Nem neked kell eltartanod a családodat (ahol most laksz), azt írtad apukád kirúgták, hát keressen munkát aztán majd ő eltartja a családját, ez nem a te feladatod. Illetve ha még van ott munkaképes korú felnőtt pl. anyukád, ő is szépen menjen el dolgozni és ne a kifogásokat keresse.

A párod mire veri el a pénzt? Mert pl. ha italra vagy játékgépezik akkor nem fog változni a helyzet valószínű, kérdés mennyire lehet vele ezeket a dolgokat megbeszélni, mennyire venné komolyan hogy most gyereke lesz és megváltozzon.

2016. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ezt írom, de én sem költöznék hozzád. Anyád, apád mit csinál???? Ha a párod odaköltözne, akkor nem csak a saját családját, de a tiéd is el kéne tartsa! Ne mentsd már fel a szüleid a felelősség alól!

Amúgy meg mi is így indultunk anno, ha ez vigasztal, semmink sem volt, csak uramnak állása. Azóta már rég sajátban élünk.

2016. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!