Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt valakinek funkcionális...

Volt valakinek funkcionális (follikuláris) cisztája? Kell tartanom tőle? Ez a ciszta okoz magasabb ébredési hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
Doki megnyugtatott, hogy ne aggódjak. Vett vért progeszteronra. Holnap lesz eredmény. De én addig is szeretnék véleményeket kérni.

2016. aug. 10. 14:21
 1/2 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha csak nem volt még egy tüsződ, ami időközben megrepedt, akkor nem lehet magasabb a hőmérsékleted. A hő a progeszteron miatt emelkedik, azt meg a sárgatest termeli, ha nem repedt meg a tüsző (azért maradt vissza a ciszta), akkor nem lehet magasabb a hő. Valószínűleg ezt fogja alátámasztani a progeszteronszint is. Hacsak nem egy előző ciklusból maradt ott a ciszta (netán kettő tüsződ ért ebben a ciklusban), és közben tényleg volt egy tüszőrepedésed. De szerintem ezek a ciszták maguktól felszívódnak pár héten belül.
2016. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Ma délután kell hívnom a dokit az eredményért. De én is így logikáztam. Lehetett még egy tüsző, ami megrepedt.. Hőm is magasabb és a melleim is érzékenyebbek. Ciklusom nem nagyon volt eddig, mert IR és PCOS-em van. Most kezdték el kezelni nemrég. Előző vérzésem gyógyszerrel lett meghozva. Akkor még csak ezek a PCOS ciszták látszódtak. De a hőm mindig alacsony maradt. Most is azért mentem vissza a dokihoz, mert még nem jött meg 40. napra sem. Amúgy Ő is azt mondta, hogy nem kell emiatt a ciszta miatt aggódnom. De én azért kicsit beparáztam. :)
2016. aug. 11. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!