Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sos! Fogamzásgátló mellett...

Sos! Fogamzásgátló mellett teherbeesés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hónapja fogamzásgátlót írattam fel, amitől komoly panaszaim lettek (fejfájás,hányinger, szédülés, látászavar).

Rohantam vissza orvoshoz a második levél felénél, aki hüvelyi ultrahanggal megvizsgált, és megállapította, hogy peteérésem van, ritka eset, de szerinte egyáltalán nem hatott a tabi.

A probléma az, hogy pont előtte való nap együtt voltunk párommal, védekezés nélkül, hisz második levélnél már gondoltam hat az orvosság. :(

Szerintetek létezik, hogy teherbe eshettem?

Az orvos nem látott terhességet, bár ha akkor volt peteérésem ebből a hónapból még nem is láthatott volna.

Most egy másik fogamzásgátlót szedek, amitől nincs panaszom, és az eddigiek is megszűntek, viszont félek, mi van ha teherbe estem, és gyógyszert szedek mellette. ..

Ti mit tennétek a helyemben?

Egyenlőre tesztet nem csináltam, mert másfél hete volt a peteérés.


Valaki tapasztalt hasonlót?


Köszönöm


2016. aug. 26. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

En tuti melloznem a tablettat ameddig ki nem derul!

Aktus utan 14napot varj es csinalj egy tesztet! Addig vedekezzetek gumival. Szerintem csak utana szedd a gyogyszert,ha kiderult,hogy nincs baba!

2016. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előfordulhat peteérés fog. gátló mellett is, éppen ezért hat többféleképpen is a fog. gátló. Egyrészt hivatott meggátolni a peteérést, ugyanakkor, ha ez mégis megesik, akkor egy olyan közeget alakít ki a hüvelyben, amelyen keresztül meggátolja a spermiumok célba jutását, illetve annyira elvékonyítja a nyálkahártyát, hogyha netán mégis megtörténne a peteérés, a spermiumok is célba jutnának és megtörténne a megtermékenyítés, akkor a megtermékenyített petesejt nem tud hová beágyazódni.

Szóval nem valószínű, hogy terhes lettél, ha csak nem teljesen hatástalan volt a fog. gátló.

Mindenesetre én is azt mondanám, hogy azon bizonyos aktust követően 2 héttel csinálj egy tesztet, illetve alkalmazzatok kiegészítő védekezést.

Viszont amondó vagyok, hogy inkább hagyd el a fog. gátlót és úgy, ahogy van, védekezzetek óvszerrel. Az számodra sokkal biztonságosabb lesz, meg a szervezetednek is sokkal jobb lesz!

2016. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Èn 6 (!) Fèle fog.gátlòt próbáltam ki, 1 terhessègem volt. Azt mondtak nekemis h NAGYON ritka.

Soha nem hatott egyik sem.

Nem gyötröm mâr magam. :)

Vigyazz Magadra minden jot!

2016. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!