Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt szabad fogyózni?

Terhesség alatt szabad fogyózni?

Figyelt kérdés

Diétázom, igazából életmódot váltottam, elhagytam sok mindent az étkezéseimből, most sok zöldséget eszem, sovány húsokat, tojást, néhány tejterméket, némi zöldséget. Cukrot nem eszem, az édességei magam gyártom. Nem éhezem, és tök jól érzem magam, elég lassan fogyok. Heti max 1 kg-t, de van, hogy nem. Lement 15 kg. De 20 kg-ot kellene minimum fogynom még.


Viszont lehet, hogy terhes vagyok, még orvosnál nem voltam. (Nem lenne gond, örülnék). Ha most terhes lennék, akkor gondolom abba kellene hagynom, nem? Álljak vissza a régi étkezésemre? Mert ezzel így folyamatosan (bár lassan) fogyok, a fogyás pedig ártana a babának, nem? Vagy a túlsúly rosszabb? Volt valaki hasonló helyzetben?


2016. aug. 26. 18:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem ajánlatos, mert árthat a magzatnak, én se fogyóztam szülés előtt, se utána, csak amikor elhagyta a kisfiam a szopizást. 183 cm voltam és olyan 103 kg. Most megint terhes vagyok, (a kis fiam már nyolc éves) megint híztam olyan 15 kg-t tehát most vagyok 78 kg. Ha diétázol az nem baj, ha nem viszed túlzásba és ha megfelelő mennyiségű táplálékot viszel be. Megkérdezhetem, hogy miket szoktál enni?
2016. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Jól csinálod, csak így tovább. A babádnak is jót teszel vele, ha egészséges testben növekedhet. :)
2016. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

81,5 kg kezdtem 13 hetesen már 83 kg voltam ami miatt le is cseszett a doki.. 20 hetesen már ismét 81,5 kg voltam. Aminek nagyon örült. Azt mondta hogy ne hízzak inkább Fogyjak... Így sincs nagy étvágyam.


20+6 hkm

2016. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

szerintem teljesen jol csinalod!

én is igy voltam, fogytam a terhesség végére (és nem ugy, hogy +10 kg jott fel, majd szules utan -10kg..-), a kezdeti sulyomhoz képest -5 kg-val voltam kevesebb, mikor szulni mentem. semmi probléma nem volt, cukrom, vérnyomás, minden labor eredményem mindig tokeletes volt és a fiam 4 kg-val szuletett. az orvosom azt mondta, hogy nyugodtan folytassam az étkezéseimet ugy, mint elotte. o ajánlotta, hogy pl. vacsorara egyek párolt karfiolt, joghurtos ontettel, sult zoldsegeket stb.

2016. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. :)


Első válaszolónak: a fő változás nálam az, hogy nem nagyon eszem cukrot, fehér lisztet, vizet iszom (sok üdítőt és energiaitalt ittam és sok édességet ettem korábban).

Elég sok tojásos ételt eszem, zöldségekkel általában, ma pl. cukkinis paradicsomos tojásrántottát ettem reggelire.

A vacsora nálunk a fő étkezés, ilyenkor 1-2 szelet nem zsíros húst vagy halat eszem sok zöldséggel.

Tejet nem nagyon iszom, sajtokat néha szoktam enni, de igyekszem a "lájtosabbakat" választani. Cottage cheese, túró (édességet is ebből csinálok sokszor), ilyesmik vannak még, és gyümölcsöt is igyekszem enni (korábban utáltam).

Igyekszem mindent egészségesebben készíteni el, de ha pl. vendégség van, vagy máshol eszünk, akkor eszem abból ami ott van, mértékkel.

Többször eszem inkább kevesebbet, éhes nem vagyok sosem, az elején néztem a kalóriákat, de már nagyjából tudom a mennyiségeket, gondolom majd ha ettől nem fogyok már, akkor kell csökkenteni, de még általában a heti 1 kg fogyás megvan. Eddig minden diétát feladtam, mert rosszul voltam, ez így most eddig megy. :)

2016. aug. 26. 19:21
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene visszaállni az egészségtelenre? Nyugodtan folytasd ezt, hiszen nem koplalsz csak egészségesen és mértékkel eszel. A fogyás csak egy kellemes mellékhatása.
2016. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég közel van a diétád a Ch diétához. Érdemes egy dietetikussal pontos étrendet összeállítani, nyugodtan tartható terhesség alatt.
2016. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy árt neki!


Még az éhezés se ártana neki, csak neked (ne csináld, nem javaslatként írtam!).

Anyukám a világháború alatt volt magzat, zsidó anyától. Óvóhelyen hordta ki a terhességét, az össz tápláléka minimális krumpli és bab volt, inni meg pocsolyából ivott. Anyukám már 70 feletti és egészséges. A nagymamám szervezetéből leszívta a szükséges tápanyagokat. Ha kell, a magzat a kálciumot is elvonja az anyai csontozatból vagy a fehérjét az izomzatból.

2016. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Gondolkozom amúgy a dietetikuson, meg ha terhes lennék, akkor az orvosnak is mondanám ezt.

Hát, ez elég durva, utolsó válaszoló. Az emberi test hihetetlen dolgokra képes...

2016. aug. 26. 20:01
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez amit leírtál ez tökéletes étrend. Ha a terhesség előtt kezdted el, akkor nem fog ártani a babának. Én valahogy (ezek szerint tévesen) arra következtettem, hogy terhesen akarsz elkezdeni diétázni elnézésedet kérem félre értelmeztem a leírásod. Egyes voltam.
2016. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!