Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz, hogy a fogamzásgátló...

Igaz, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után, ha a test felszabadul a gyógyszer blokkolása alól, könnyebben teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem,mert 3 hete hagytam abba a gyógyszert babát szeretnénk. Egyelőre megszakítással védekezünk,szeretném megvárni,míg beáll a ciklusom. Viszont ma délután elkezdett nagyon szúrni,feszülni a jobb petefészkem,és a jobb oldalon a derekam. Plusz a melleim is fájnak. Még van 10 nap mensiig. Lehet,hogy baba lesz belőle ilyen hamar? Vagy csak előbb fog megjönni. Tesztet csak a nemvárt után szeretnék csinálni.
2016. aug. 26. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem most lesz peteérésed, és azt érzed. Legalábbis ezek nálam tipikusan peteérés tünetei, és én is azóta kezdtem érezni, hogy leálltam a fogamzásgátlóval.

Azt viszont megjegyezném, hogyha így van, tehát most van/lesz ovud, akkor nem fog megjönni 10 nap múlva, mivel ovu után kb. 14 nap múlva jön meg a menzesz. És ez elég fix, +-1 nap eltéréssel. Ezt csak azért mondom, hogy ne vedd egyből késésnek, ha nem jön meg 10 nap múlva.

2016. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A fogamzásgátlónak nincs ilyen hatása.

Szerintem is a tüneteid inkább peteérést jeleznek, amióta abbahagytam a gyógyszert, én is érzem. Bár az is igaz, hogy amióta babát tervezünk, azóta jobban figyelem, szóval lehet, hogy előtte is így volt.

2016. aug. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha ovut éreztem, akkor nagyon beletrafáltam,ugyanis tegnap délután együtt voltam a párommal.

Nagyon köszi, ment zöld pracli.

2016. aug. 27. 06:50
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan nem tudom, hogy van-e köze a foggátlónak a teherbeesésemhez, de azért elmesélem.

Több, mint egy évig próbálkoztunk a babával, nem jött össze. Kicsit kiakadtam, úgy voltam vele, hogy nem is kell, meg elkezdtem más dolgokra koncentrálni és írattam foggátlót a dokival. Két hónapig szedtem, amikor hirtelen megérzésből úgy döntöttem, hogy nem kell tovább. Abbahagytam, és abban a hónapban teherbe estem. Tehát kb két héttel azután hogy abbahagytam a bogyót. Előtte meg egy évig nem sikerült... Szóval nem tudom van-e köze hozzá, de ez az én sztorim.

Amúgy amiket te írtál az tényleg lehet peteeérés tünet, nekem is ilyenek voltak.

Sok sikert nektek!

2016. aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valakinek könnyebben visszaáll a hormonrendszere a fogamzásgátló után, valakinek nehezebben. Sajnos én a szerencsétlenebb csoportba tartozom, és a fogamzásgátló olyan hormonzavart okozott, amit még most, 4 évvel az abbahagyása után is nyögök... Tévhit, hogy ilyenkor "könnyebb" teherbeesni (mihez képest könnyebb), csak valakinek könnyen visszatalál magához a szervezete, valakinek nehezebben. Legyetek együtt sokat, ha babát szeretnétek, és kívánom, hogy te szerencsésebb legyél!
2016. aug. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek.

Hát remélem nem lesznek mellékhatások,utóbbi hónapokban már nagyon kikészített a gyógyszer elmaradt a menzeszem aztán megvolt tiz napig,állandóan fájtak a melleim...

2016. aug. 27. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen összefüggés. Akkor is teherbe lehet esni, ha 10 éve szeded, de egy nap pont "jókor" elfelejted bevenni.
2016. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!