Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hány évesen esett teherbe?

Ki hány évesen esett teherbe?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, a párom 30. 3. éve vagyunk együtt, ebből szinte ugyanennyit egyutt is laktunk. Dolgozunk mindketten, szerintem átlag felett keresünk. Terveztük már egy ideje a babát, és most össze is jött :) viszont a testvéreim(még csak ők tudják) azt mondják, hogy bőven várhattam volna még 3-4 évet, most inkább még élni kellene... Kicsit rosszul esik, hogy így fogadták a baba hírét, hisz mi nagyon örülünk. Nektek mi a véleményetek? Abszolut felkészülve érzem magamat a feladatra, mindig is fiatalon szerettem volna anyuka lenni, amit ők tudnak is. Ugyanakkor bánt, hogy ez a véleményük.
2016. aug. 31. 07:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

22 voltam, mikor az első gyerek született (egy hónap múlva lettem 23.)

Nekem is pont ezt mondták, de soha nem éreztem, hogy bármilyen hátrányban lennék. Sőt, 25 évesen újra munkába állni könnyebb volt, nem néztek rám csúnyán, hogy túlkoros vagyok, és gyakorlatot már szereztem előtte. Inkább örültek, hogy én már nem megyek szülni. (Ezt mondtam, tudom, csúnya dolog.)


28 voltam, mikor jött a második, akkor is megkaptam anyámtól, hogy "minek? Nem elég azzal az eggyel kínlódni? Remélem, többet nem akarsz."


Most 34 évesen jön a harmadik. Sose fogod kitalálni, megint csak húzza a száját, hogy "Minek? Öreg vagy te már ehhez, sok lesz a három gyerek, remélem már többet nem akarsz."


Azt tudom neked javasolni, hogy ne foglalkozz velük!!


Nekem tök jó, hogy ilyen fiatalon vagy egy ilyen nagy fiam. Pl. ugyanabba a gimibe jár, mint én, ismerjük egymást a tanárokkal. Lehet vele hülyülni, játszani, focizni, stb. Elég nagy, hogy besegítsen itthon, ha kell mosogat, elhozza a kisebbet a suliból, elugrik a boltba: nagyon segítőkész és önálló gyerek.

Sajnos sok ismerősnél látom, hogy most állapodtak meg, és hiába szeretnének gyereket, nem jön. :(

A többieknek sikerül, és most kezdik tanulni, milyen az anyaság. Elárasztják a fb-ot a sírással, hogy nem lehet aludni, milyen nehéz, fárasztó, csupa küzdelem, stb. Nem olyan, mint hitték. Ilyenkor néha úgy érzem, hogy azért 34-35 évesen első gyerekhez már túl öregek. :(


Ha újra kezdhetném, legfeljebb annyit változtatnék, hogy nem félek ennyire belevágni a kistesókba. Teljesen feleslegesen aggódtam, hogy mi lesz, ha... Ha megint 22 lennék, és tudnám, amit most, akkor 28 éves koromig bevállalom mind a hármat. :)

2016. aug. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%

24.

Akkor 3 eves hazasok voltunk, 9 eve ismertuk egymast.

2016. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
43%

18,20,27 evesen szultem.

Ahogy mar irta valaki sokkal jobb fiatalon.En is azt tapasztalom,hogy az idosebben elso gyereket vallalo nok nem tudnak ugy "lelazulni" mint a fiatalabbak.

Nekem mar most 27 evesen is nehezebb a picivel mint az elso kettovel volt.pedig O aztan jo baba.eszik,alszik,jatszik.most 5 honapos de mar alig varom,hogy nagyobb legyen.imadom Ot is de a terhesseg is nehezebb volt,a elso 8 het maga volt a pokol.

A nagyoknal teljesen mashogy fogtam fel az egeszet,tobb energiam volt.nem aggodtam annyit.meg a vedono is megjegyezte,hogy de hat Eszter a nagyokkal ezen nem aggodott.

Az orvosomat is kerdeztem,hogy most miert ilyen nehez?es O is azt mondta,hogy minnel fiatalabban szul valaki annal konnyebb.a nok teste neg nem alt at ehez az uj,elobb karrier aztan gyerek divathoz.nala a legtobb teherbeesessel kuzdo no 30-35 feletti.ha En vartam volna a gyerekkel,valoszinuleg 30 felett En is kuzdottem volna,hogy sikeruljon.

Ne foglalkozz senkivel.az a lenyeg,hogy Te ugy erzed,hogy felkeszultel.

Boldog babavarast.

2016. aug. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
32%

21 voltam amikor szültem az elsőt most 27 vagyok tavaj szültem a 3,-at ;) mindennèl többet èrnrk ès semmire sem cserèlnèm le öket

Csatlakozom az elöttem válaszolohoz! Ne foglalkozz senkivel, ha ti kèsz vagytok babázni, hajrá!

Gratulálok hozzá! Jah es 20 voltam amikor a fèrjemmel összehazosodtunk 18 amikor udvarolni kezdett

2016. aug. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
28 éves voltam mikor terhes lettem az első babánkkal, remélem mire 30 leszek a pociban lesz a következő ☺ Gratulálok!
2016. aug. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Először is gratulálok a babához! :) Másodszor meg ne foglalkozz senkivel és semmivel! Ha ti úgy gondoljátok, hogy érettek vagytok a gyerekvállaláshoz, akkor hajrá! :)De hogy a kérdésedre is válaszoljak, az első fiamat 27 évesen, a másodikat 29 évesen szültem, és most is babát várok 32 évesen :)
2016. aug. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
26 éves vagyok és most várom az elsőt. Két év házasság és 9 év együttlét után.
2016. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%
Januárban estem teherbe az elsővel,20 évesen. Márciusban töltöttem a 21-et. A másodikkal pedig szintén januárban és márciusban töltöttem a 25-öt. Most októberben születik meg ő.
2016. aug. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%

31 évesen szültem.

Annyi idősen mint te, én még az iskolapadot koptattam (egyetem) és kvázi a semmire szültem volna (diákmunkám volt csak és akkor még diplomás gyed sem volt), ha úgy alakul.

2016. aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
76%

24 évesen szültem,most 30 vagyok.Könnyű terhességem volt,de bennem furcsa kettőség van.Örülök,hogy fiatalon lehettem volna anya,de azt bánom,hogy olyan buta voltam,hogy nem tanultam,és most gyerek mellett ez sokkal nehezebb.Nálam is pozitívan állnak ahhoz,hogy ennyi idősen van egy gyerek,ráadásul már viszonylag nagy gyerek,nem akarok többet igaz? Én meg rá vágom,hogy igaz,aztán úgy vagyok vele,hogy meglátjuk.

A rengeteg meddőségi probléma miatt,én is félnék már.ha nem lenne,hogy vajon még lehet-e,de mindezek ellenére én szülnék még 40 körül is ha úgy alakul.

2016. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!