Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 28-29 évesen könnyebb vagy...

28-29 évesen könnyebb vagy nehezebb teherbe esni?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éven belül szeretnénk kisbabát vállalni. Mind a ketten elég stresszes időszak elé nézünk. Mire odajutunk én 28 és fél éves leszek, ő meg 14 évvel idősebb nálam. Párom izgul, hogy nem legyen baj, egészséges legyen, jobban parázik mint én. Persze lehet azt mondani, hogy ez még messze van, de ha megszerzem a 3. diplomám kb bele is vágnánk mert nincs mire várni. Az lenne a kérdésem, hogy milyen vitaminokat érdemes szedni, mennyivel kell előtte beszerezni ezeket?

Sok történetet olvastam már, hogy milyen nehéz a teherbeesés és félek tőle. Még mielőtt valaki nekem támadna, hogy miért most akarok gyereket a párommal, marha egyszerű: eddig egyikünknek sem volt olyan kapcsolata, ahol családot lehetett volna alapítani. Már minden napos téma a gyerekvállalás,nem tudunk róla nem beszélni és gondolatban már itt van velünk. Olyan választ is szívesen várok, aki tudna olyan vitamint mondani, ami férfiaknak kell gyerekvállalás előtt.

Köszönöm a hasznos válaszokat előre is!


2016. aug. 27. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok, első hónapban terhes lettem, nem szedtem semmit előtte. A férjem 30 éves. Nem csak a kortól függ ez..rengeteg minden van..ismerek 23 éves párt akik 3 éve kínlódnak mert nem jön a baba. 30 hetes kismama
2016. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De jó, gratulálok. Akkor legalább nem csak én vagyok egyedül akinek még nincs 21 akárhány évesen gyereke.
2016. aug. 27. 19:26
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 28-29 egyáltalán nem idős. :) 27 évesen estem teherbe, elég könnyen. Folsav szedése ajánlott, a legjobb 3 hónappal a próbálkozás előtt, próbálkozás közben és 12 hetes terhességig. Egyéb vitaminok simán pótolhatóak táplálkozással, azt te tudod mennyire figyelsz oda arra, hogy mit eszel. Ha nem, akkor is elég pozitív tesztnél elkezdeni szedni valamilyen kismamavitamint vagy akár sima multivitamint.
2016. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28 vagyok, elsore terhes lettem. 21 evesen durva lett volna szulni a BSc vegen.
2016. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van egy ismerős, akinek csak egy érettségije van és besikerült a gyerek. Nekem meg célozgatott, hogy kifutok az időből mert csak halmozom a diplomáimat. Persze már teli vannak feszkóval a párjával, mert bizonytalan a párja munkahelye is. Hát erről ennyit. Én így már nyugodtabb lennék, mert közben dolgozok is már 2. éve.
2016. aug. 27. 20:32
 6/17 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Ne foglalkozz másokkal. Nekem fontos volt, hogy lediplomázzak és dolgozzak pár évet, nem hinném, hogy lemaradtam volna valamiről.:) 30 alatt szerintem teljesen ideális megszülni az elsőt.
2016. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

En 34 evesen szultem, egybol sikerult pedig tobb nogyogyaszati betegsegem is van ( ciszta, mioma 8 cm es, kiterjedt endometriozis ) azt mondtak nem sok eselyem van teherbe esni. Ez nem kotheto korhoz, meg fiatal vagy :)

En is szultem volna mar elobb ha lett volna kitol. En is elobb diplomaztam, dolgoztam, kulfoldon eltem.

2016. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

28 évesen, az első védekezésmentes hónapban teherbe estem.

Ha valakinek eü problémája van, akkor 21 évesen sem fog könnyen menni.

Egészséges táplálkozás, sport és folsav/terhesvitamin (3-4 hónappal előbb érdemes elkezdeni, bár én csak a pozitív teszt után álltam neki szedni). Szerintem első körben ennyi elég.

2016. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30 évesen, a 2. próbálkozós hónapban teherbe estem. A férjem 27 éves volt ekkor.
2016. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Örülök a sikertörténeteknek :)
2016. aug. 27. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!