Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a párom ketpéjű iker,...

Ha a párom ketpéjű iker, édesapám pedig egypetéjű iker, nekem mennyi esélyem lehet hogy ikreim szülessenek?

Figyelt kérdés

Ezen kívül párom apukájának lánytestvérei szinten ketpéjű ikrek.

Az én felmenőim közt is úgy tudom hogy több ikerpár is született.


Hogyan öröklődik ez?

Én nagyon ikreket szeretnék, már kislány korom óta így képzelem el magam anyaként.

Valaki tud erről valamit ?



2016. szept. 2. 23:14
1 2
 11/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
41%

Én úgy tudom, az egypetéjű ikerterhesség a puszta véletlen műve, nem örökölhető hajlam. Tehát annyi esélyed van egypetéjű ikerterhességre, mint bármelyik nőnek a világon.

A kétpetéjű (vagy többpetéjű) terhesség, ha nem meddőségi kezelések következménye, akkor is csak az anyán múlhat, ez nyilvánvaló. Tehát a férjed génjei nem fognak neked ikreket csinálni, ahhoz neked kell egy ciklusban több érett petesejtet produkálni, hogy ikreid legyenek. Viszont ez a hajlam, hogy egy ciklusban több petesejt érik, öröklődhet. A férfiakban is benne lehet ez a gén, örökölhetik és továbbadhatják. De ez max. a közös lányotoknál jelenhet meg.

Viszont, ha az egypetéjű ikrekre való hajlam mégis örökletes (mert ilyet is, olyat is olvastam), akkor apukád révén van egy icipici esélyed.

Egyébként azért ne szomorkodj, ha egyes terhességeid lesznek, azért a női szervezet egyszerre egy gyerek kihordására van optimalizálva :)

2016. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az ikrek anyai ágon öröklődnek.
2016. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Fogjuk már fel végre hogy a kétpetéjű ikerterhességre mindenkinek van esélye, ha valamiért egy ciklusban két pete érik. Az egypetéjű ikerterhesség anyai ágon öröklődő genetikai hajlam kérdése! Több generációt is ugorhat a dolog, lehet valaki nem is tudja hogy az x. felmenőjénél előfordult, de a hajlamot örökölhette anyai ágon!
2016. szept. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Vilcsianyuja ***** válasza:

Utolsó, az egypetéjűség miért lenne csak anyai ágon öröklődő? A kettéosztódás már a megtermékenyített petesejtben zajlik, tehát ott már apa génjei is játszanak. Már ha ez örökődik, mert mondom, én ilyet is, olyat is olvastam. Viszont a női ciklus milyensége, na az miért ne öröklődhetne? Nyilván bármelyik nőnek érhet egyszerre több petesejtje, de miért ne lehetne, hogy valaki genetikailag hajlamosabb erre?

Na ezt nem fogom fel.

2016. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!