Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes lettem mit...

18 évesen terhes lettem mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szedtem a fogamzásgátlót rendesen. Nem csúsztam 1 napot se. A barátommal is néha védekeztünk, hogy tényleg ne legyen probléma. Ő most 19 éves és 2 nap múlva megy a Debreceni egyetem álltal szervezett gt-ba. Biztos vagyok benne, hogy ő nem szeretné ezt a babát. De én szeretném. Még is csak a szerelmemtől van ez a kis csöppség. Nincs szívem elvetetni.

A másik nagy gond a barátom anyukája. Nem bír engem.. ha ez most kiderülne, jobban utálna mint eddig..

Nem tudom mit tegyek. Apukám, a nagyszüleim biztos segítenének..de tanácstalan vagyok.



2016. szept. 3. 23:55
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Mihamarabb mond el a szüleidnek és a srácnak is . Üljetek le és beszéljétek meg . Semmiképpen se titkold mert abból orbitális balhé lehet.
2016. szept. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Gyerekek xD Ez aztán meglepi lesz neki! :D

Egyetem mellett nem igazán lehet babázni erre készülj fel kislány. Sőt még fiatal, most jönnek a legjobb évei. Rengeteg buli, új társaság/közeg. Majd most fog igazán megérni. Most lépett rá az útra ami a nagybetűs életbe vezet.

Erre gyereket ráakasztani, főleg hogy biztos nem akarja(gondolom nem véletlen szedtél fogamzásgátlót, meg néha gumival is..).

Nem akarlak elszomorítani de a kapcsolat már megvan pecsételve. 90%, hogy szét fogtok menni.

2016. szept. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy nem maradtok együtt. De ami biztos veled marad(naÖ az a bűntudat, amiért elveteted a TE gyereked. Mivel a tiéd is. Ha vállalod, akkor sajnos benne van, hogy az ő segítségére nem biztos, hogy számíthatsz. De ha vannak körülötted, akik tudnak segíteni, akkor gondold át!
2016. szept. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Én a te helyzetedben megtartanám. Nem tudnék a lelkiismeretemmel együtt élni, ha nem. Főleg ha szeretném is és a családom is segít kezdetben, míg talpra állok. Én gyes alatt végeztem a sulival és tanultam szakmát. Működött!
2016. szept. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha nem akarod elvetetni, akkor nincs mit kérdezni. Elmondod a srácnak, ő elfog hagyni, te meg aztán bevasalhatod rajta a gyerektartást. A szüleid meg majd eltartanak titeket.
2016. szept. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon fájó szívvel nyomtam zöldet a 2-esnek, mert szörnyű képet festett a jövőről, de - sajnos - nagyon igaza van...

Te - még jó ideig - egyedül nem fogod tudni eltartani, nevelni a csöppséget!

18 évesen nem a legjobb ötlet - pár nélkül - babát vállalni (a semmire)

Ha megtartod, akkor lesz pár év pereskedés az "anyóssal", mire bebizonyítod, hogy a fiúk az apa - ha csak azonnal el nem ismeri. Az apasági per nem egyszerű, és nem sima út... (és nem olcsó)

Ha Édesapádék nem multimilliomosok, akkor bizony ki kell perelned a gyerektartást!

A szívem szakad meg érted, mert úgy látom, hogy védekeztél, felelősségteljesen gondolkoztál - és mégis besikerült. Sajnos van ilyen! Azt sem lehet tudni, hogy a fogamzásgátló milyen hatással lehet a baba egészségére - erről a szakorvos tud felvilágosítást adni...

Drukkolok neked, hogy a legjobb megoldást válaszd - de nem lesz könnyű... és sok függ a pasidtól is, bár rá - sajnos - 90%-ban keresztet vethetsz. Nem fogja otthagyni emiatt az egyetemet!

2016. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

dejó h mindenki tudja mit fog tenni a srác...

azért mert egyetemista nem jelenti azt h bulizáson kívül más nem érdekelheti...én azért is remélem h együtt maradtok és boldogok lesztek:) remélem a szüleitek támogatnak majd:).

2016. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Én vagyok a kettes válaszoló. Nem értem a mai embereket, nagyon megosztó a téma, azonban legyetek már felnőttek!


Adott egy 18 éves lány, illetve egy 19 éves fiú. A fiú most megy egyetemre. Csinálhatsz bármit, egyet jelent azzal, hogy még nem áll készen az apaságra. Most nyitogatja a szárnyait. Milyen tapasztalatot akar átadni a gyermekének? Vagy, hogy akarja felnevelni?

Számomra eléggé egyértelmű, hogy ha gyerekem lesz, azt nem a szüleim pénzén akarom nevelni, illetve egy gyerekkel foglalkozni kell.

Persze, remek ötlet. Szüljek a szüleim nyakára egy gyereket, és az egész gyereknevelést verjem rá.


Most komolyan mit vártok egy 19 éves egyetemista fiútól?

Reggel 8-ra bemegy az iskolába, nagy eséllyel ott van 4-5-6 óráig. Hazamegy, tanulni is kéne(ha nem egy büfé szak), és álljon neki babázni? Illetve hétvégén is babázzon, miközben a többi gyerek bulizik, éli az életét, és kiélvezi az utolsó szabad éveket?

Ne butáskodjunk már, az első hónap után minden a lány nyakába fog szakadni. A fiú nem lesz ott, és ha ott is lesz, akkor fáradt/nyűgösen, ami generálja a vitákat.

Hol fognak élni? Külön? Akkor látja a gyerek az apját napi 10-20 percben?

Az egész abszurd! Főleg, hogy a legnagyobb érv "Még is csak a szerelmemtől van ez a kis csöppség" Magyarul a pasijától. Na de ha a pasi elhagyja, akkor oda a szerelem is.. és vele a legnagyobb indok.

Emellé tegyük hozzá, hogy ha most bevállalja a gyereket és a fiú elhagyja, akkor utána nagyon nehéz lesz új párt találni. Ritka az aki vállalja más gyermekét, vagy jó nevelőapa tud lenni. Tű a szénakazalban.

Az anyós is ellene fog támadni, hogy a kicsi fiának az életét elrontja, stb. stb. szóval ezért írtam, hogy 90%-hogy vége a kapcsolatnak ha az a gyerek világra jön.

Azért meg nem kell gyermeket szülni, hogy nélkülözzön, illetve egy csonka családban éljen ahol az apa leszarja, nem tud vele eleget foglalkozni.

2016. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Ha te meg akarod tartani, akkor úgy is meg fogod, és igen, nem tudhatjuk, a fiú mit fog reagálni, de ha a barátnője által szedett fogamzásgátlóban sem bízott és néha gumit is húzott, az nem véletlen. Nekem gyanús vagy, kislány, de ne legyen igazam, milyen érdekes hogy teherbe esel pont most, ráadásul kb atombiztos módszerrel nyomtátok... Hát figyi, most megkaptad a kisbabát a kis szerelmedtől, csak készülj fel, hogy mindkettőt nem tarthatod meg. Ha elveteted a gyerekét, akkor is rámegy a kapcsolat, ha nem, szerintem akkor is rá fog. Mit akarsz, hogy ne menjen el egyetemre, hanem menjen el 19 évesen dolgozni, hogy eltartson titeket? Biztos ezért tanult eddig...
2016. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha elveteti a gyerekét az miért garancia arra hogy a kapcsolat örökké fog tartani? Rámegy a kapcsolat.. menjen! Majd lesz másik! De a gyerekemre soha nem tudnék így gondolni hogy majd lesz másik!
2016. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!