Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy döntsük el a baba nevét?

Hogy döntsük el a baba nevét?

Figyelt kérdés
A férjemmel kisbabán gondolkodunk. Még nem vagyok állapotos, de neveken gondolkodunk. Hogyha lány lesz, én szeretnék neki arab nevet adni: Mahtob. Azt jelenti "Holdfény". A párom viszont ezen kiborul. Neki az egyszerű nevek tetszenek. De én nem szeretnék neki egyszerű, magyar nevet adni. Főleg, hogy Ausztráliában élünk, és ott semmi közünk a magyarokhoz. Nem is járunk haza. Hogyan tudnànk eldönteni azt a nevet közösen? Mert én nem adok a babának magyar nevet.

2016. szept. 4. 07:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha semmi közöd a magyarokhoz, ne írkálj ide kérdéseket feltenni.

Arab nevet meg mi a frásznak adnál, ha nem arab a férjed, és nem is laktok arab területen.

2016. szept. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Először legyél terhes,aztán gondolkodj ilyen rém fontos dolgokon!
2016. szept. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az arabokhoz talán több közötök van?

Egyébként kompromisszum. De amíg terhes sem vagy, felesleges ezen agyalni.

2016. szept. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férjednek.
2016. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekes vagy.
2016. szept. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kihúzzátok egy kalapból, és ez dönti el.
2016. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezen vitatkozni, amíg terhes sem vagy.

Egyébként mi úgy döntöttünk, hogy végigolvastuk kb. az összes adható nevet, és kiválasztottuk azokat, amik mindkettőnknek tetszettek, végül azokból döntöttünk. Biztos nem adtunk volna olyan nevet a gyerekeinknek, ami egyikünknek nem tetszik.

Egyik ismerősömnél meg úgy döntötték el, hogy megegyeztek, ha lány lesz, az anya választ neki rendhagyóbb nevet, ha meg fiú, az apa választ hétköznapibbat. Iker lányaik lettek :)

2016. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Arab a férjed, vagy mi a fészkes fenének akarsz arab nevet adni annak a szerencsétlen gyereknek? A jelenlegi, és valószínű még a hosszan elhúzódó helyzet mellett ez egy totál felesleges és elkerülhető kibszás a gyerekkel szemben. Én is ismerek arab embereket, akiknek semmi köze ehhez az egészhez, ami most zajlik, de ezt az emberek 90%-a nem látja, nem tudja, nem is akarja tudni. Miért akarsz kitolni a gyerekeddel, hogy arab nevet adsz neki?


Egyébként meg olyat kell választani, ami mindkettőtöknek tetszik. Ez nem tetszik a férjednek. Pont. Fogadd el. Biztos közös nevezőre tudtok jutni majd. Egyébként meg bőven ráér ez akkor, ha már a méhedben van a gyerek..

2016. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mahtob. Katasztrófa egy név. Pláne ha magyar vezetéknév mellé kerül. Kovács Mahtob.
2016. szept. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert erdekel nehany magyar velemenye a sznobizmus legfelso fokat surolo, amugy tokre nem relevans kerdesben ugy, hogy nem is vagy terhes? Aludj meg parat erre!
2016. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!