Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Dolgozok 2 éve de otthon lakok meg a parom suliba jar ez az utolso eve , de mondta hogy el megy dolgozni egybol . De felek a szuleim mit szolnak hozza . Hogy mondjam el nekik ?

23/N


2016. szept. 26. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Anya, apa terhes vagyok!

Viccet félretéve, keress egy megfelelő pillanatot és üljetek le beszélni,és mondd el higgadtan.

2016. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Fontos, h legyen tervezek, és azt is mondd el otthon, jó lenne, ha a barátod is ott lenne.

Gondoljatok át, hol fogtok lakni, mibol lesz kelengye, tényleg megéri a fiúnak otthagyni a sulit, atmehet estire, de mire megszuletik a baba, vége a tanévnek.

2016. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

23 éves vagy. Egy gyerekhez fel kellene nőni. Vagy hogy akarsz gyereket nevelni ha a tetteid következményeit/a sajàt akaratod sem tudod elmondani a szüleidnek???

Ezt elmesélhetnéd.

2016. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A paroddalegyütt oda álltok a szülők elé és felvazoljatok a jövőre vonatkozó terveiket, amiben még véletlenül se szerepeljen az "itt fogunk lakni a párommal és a babával " verzio
2016. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha felnőtt lennél, fel sem merült volna ez a kérdés...
2016. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Azért, mert fél elmondani, még nem jelenti azt, hogy nem nőtt fel!! Én 35 évesen is félek dolgokat elmondani, vagy nehezebben mondom el a szüleimnek, mert tartok a reakciójuktól. Szerintem a pároddal együtt ültessétek le a szüleidet és mondjátok el, hogy bár nem így terveztétek, de babát vársz, természetesen igyekeztek boldogulni és saját lábra állni, amint lehet.

De egy normális szülő nem fog háborogni, lehet, hogy elsőre megijed, de örülni fog nektek és az unokájának.

Gondoljátok végig, hiszen még hátravan 9 hónap, szóval ne hagyja abba a párod az iskolát, mert később már úgyse fogja elvégezni, bánni fogjátok. Nem kellenek milliók egy baba megszületéséhez, szóval használtan remek kiságyakat, felszerelést lehet kapni,babakocsit is. Te kapni fogsz majd Tgyást fél évig, utána meg GYed-et, ha az egy főre eső jövedelem nem fogja elérni a 89 ezret (azt hiszem most ennyi), akkor is kaphattok plusz támogatást.

Szerintem csináljatok egy költségvetést és már konkrét számokkal üljetek le ezt megbeszélni. Meddig tudnál dolgozni, mire lesz majd szükség stb. A baba születésekor is kaptok az államtól 64 ezer forint kelengyepénzt, amit állítólag nagyon meg akarnak emelni, én már ilyen 280 ezerről hallottam az utóbbi időkben. Ez is azért van, hogy a babának az alap felszerelését meg tudjátok venni.

2016. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo koszonom szepen ! Van felre tett penzen , fundamentat is fizetem mar 2 eve hogy tudjak sajat lakast venni . Vannak terveink persze nem vagyok felelotlen ! Csak apum picit temperatumos es felek hogy mig fog hozza szolni ..
2016. szept. 26. 10:07
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha Apud a "nehezebb eset", akkor először próbálj meg Anyuddal beszélni négyszemközt, hátha Ő megértő lesz és segít Neked, hogyan mondjátok el Apudnak is. Ha komolyak a jövőbeli szándékaitok, Neked és párodnak is, akkor én nagyon remélem, hogy el fogják fogadni. Össze szeretnétek költözni?
2016. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen ossze akarunk Koltozni , dolgozott kint nemetbe oda szeretne vissza menni egy kis idore hogy sajat lakast tudjunk venni . De addig alberletbe mennenk , van felre tett penzem meg addig ugy terveztem hogy meg itthon maradok amig a pici nincs meg hogy addig is tudjak meg sporolni
2016. szept. 26. 10:20
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Azt hittem 15-16 éves kérdezi. Egy 23 éves nőnek teljesen normális, ha gyereke születik. Nem 35-40 évesen kell babázni. Legalábbis első gyerek esetében.
2016. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!