Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki rágörcsöl a babára, annak...

Aki rágörcsöl a babára, annak tényleg nem jön majd össze? Sikerült így bárkinek is teherbe esni hogy rágörcsölt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 10:05
1 2
 11/18 eszo ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez egyénfüggő..sőt az is számít, hogy első bab lesz-e..én pl. már nagyon szeretnék egy kisbabát..ő lenne az első..és szerintem természetes, hogy az elsőnél jobban aggódik vki, odafigyel..számolgat..stb.. mivel nincs tapasztalata még ebben a témában..

és általában az emberek nem vmi türelmesek..de nem tudom, hogy ez a görcsölés kifejezetten visszatarthatja-e egy baba érkezését..inkább vmi más dolog miatt nem jöhet szerintem..


de remélem mindenkinek mihamarabb összejön, aki már felkészült rá!


Én szorítok!

2010. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Barátnőmmel egyszerre kezdük a babaprojetet, én úgy voltam vele, hogy jöjjön ha jönni akar, azért hőmérőztem, de más praktikákat nem vetettem be. Elsőre sikerült. Kisfiam már 4 hónapos. Ő teákat kortyolgatott, rendületlenül hőmérőzött, ovu tesztezett, minden idegszálával a babára koncentrált. Sajnos azóta sem jött öszze nekik. :-(

2010. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy "rágölcsölt és elsőre sikerült" , Ő nem görcsölt rá, mert az igazán rágölcsölés kb 1év, vagy 1/2év után kezdődik. Sztem...
2010. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia


valahogy rám is érvényes volt ez a dolog negatív értelemben.

tavaly márciusban nagyon szerettem volna hogy legyen az első baba.

nagyon dolgoztunk rajta de nem jött össze, akkor hagytam is és visszamentem dolgozni, majd eltelt egy év, és februárban azt hittük összejött.

elmentünk a dokihoz, aki sajnos megerősítette hogy nem hogy terhesség nincs de nem is nagyon lát rá most esélyt mivel nagyon vékony a nyálkahártya a méhfalon, ezért nincs hol megtapadjon a baba.

elkeseredtem, hogy 21 évesen miért nem lehet, de kaptam folsavat, és nem hiszitek el, de rá 1-2hétre összejött:)

pontosan február 11.-én:)

azóta 12hetes és 3 naposak vagyunk:))

úgyhogy csak nyugi. ha nagyon "rágörcsölsz" a stressz miatt előfordulhat hogy nem jön össze.

de tudom javasolni, hogy menjetek el valahová egy hosszú hétvégére, lehetőleg "a jó időben" és hidd el ha csak jól érzitek magatokat, és nem ez az egyetlen gondolatod, akkor sikerülnie "kell"

sok sikert:)

2010. máj. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Szerintem a gondolkodás is fontos. Arra gondolj, hogy sikerülni fog, ne arra, hogy: Jaj mi lesz, ha nem jön össze?

A beszédbe is ültesd át, most biztos sikerülni fog, milyen jó lesz, ha már terhes leszek, a negatív dolgokat meg ne mondd ki, hanem űzd el magadtól.

2010. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én is csak jó példát tudok mondani:) Nekünk is sikerült, 4 gyerekünk van, ebből 2 nehezen jött össze, pedig nagyon szerettük volna. A 2. és a 4. Az utolsónál már 3 év után pironkodva mentünk el egy meddőségi tanácsadásra (képzeld, 3 gyerekkel;D), és ott derült ki, hogy terhes vagyok. A nővéremék 10 évet vártak, most boldogan babázik. Szóval nyugi, lehet. De azért nem árt, ha más célod is van az életben és másra is tudsz figyelni, mert cudar dolog, ha csak "akörül" jár az agyad...
2010. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Nekem három gyerekem van, a legnagyobb 18 múlt, a legkisebb 14 múlt. 1997-ben voltam utoljára terhes, de akkor kétszer is - sajnos el kellett vetetnem. Szedtem utána fogamzásgátlót, de nem bírtam, a gumihoz gusztusom nem volt, így maradt a számolgatás és a gondolat, hogy nem akarok több gyereket. 13 évig nem is estem teherbe!

A tavalyi évben viszont már nem érdekelt és nem figyeltem. Voltam álterhes (még a mozgását is éreztem!), kívánós olyan gyümölcsökre, amiket nem is szerettem, de a teszt mindig negatív volt.

Idén januárban egy hajnali utazás előtt hánytam, ami szokatlan volt. Majdnem összeugrottam a párommal, ami szintén. Megcsináltam a tesztet - és ott figyelt a két csík. Akkor voltam a negyedik héten.

Most megyünk bele a 19, hétbe. Veszélyeztetett vagyok a korom, a súlyom és a vérnyomásom miatt, de ebbe még belevágtam.


Nem érdemes rágörcsölni. Akkor a stressz miatt nem fog összejönni. A lélek, a tudat erősebben befolyásolja a testet, mint hinni mernétek!!

Bár nem számoltunk, de minden gyerekemnél, mindig csak a gyereknél hangzott el a páromtól: "És mi lesz, ha most teherbe esel?" Ahogy mindig olyan nemű gyereket vártam (már a pozitív teszttől kezdve), amilyen született. Lányra csak lány nevem volt, fiúra csak fiú. :)

Most lányt várok, de időnként elbizonytalanodom. Most meg fogom kérdezni az orvost, ő mit lát...

2010. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. máj. 4. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!