Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy ciklusban lehet több...

Egy ciklusban lehet több peteérés?

Figyelt kérdés
Ciklus elején volt a férjemmel egy nagyon jó éjszakánk, de nem tulajdonítottam neki baba szempontjából jelentőséget, mert ciklus 7. napján történt. Most a ciklus 20. napján vagyok, 14. napon volt ovum, éreztem. Nem lehetne még tünetem, de 2 napja enyhe hányingerem és erős fejfajasom van. Gondoltam összeszedtem valami jó kis vírust, de nem erősödik, nem múlik, csak van. Ha esetleg a hó eleji szexből lett valami, akkor lehetnének már tüneteim? Teszttel még szeretnék várni. Tudom, nem láttok belém stb, csak tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy volt-e már valaki így, egyáltalán lehet-e két pé egy ciklusban? Köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 14. 10:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Lehet kettő, de ha a "másodikat" érezted, valószínűtlen hogy az "elsőt" ne.
2016. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Ha rendben zajott az ovuláció és elég magas a progeszteronszint, az elméletben gátolja a további peteéréseket. Ha leesik a progeszteron szint akkor már lehet, de akkor meg ugye elméletben menzesz jön és új ciklus.

Bármitől lehet hányinger és fejfájás sajnos. Az én fejem is majd szétrobban de ha minden igaz csak most volt ovum. Pár napja meg többször hánytam, pedig ugyanazt ettem, mint a férjem mégis az én gyomrom feküdte meg. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy tényleg bármitől lehetnek a tünetek.

2016. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%

1. A "nagyon jó éjszaka" minden további nélkül okozhat spontán peteérést, és így igen nagy esély van a terhességre.


2. A megtermékenyítést követö 10-14 nap után már mindenféle tüneted is lehet, meg a teszt is lehet pozitív.


3. A 14. napon sem biztos, hoyg a peteérést érezted, könnyen lehet, hoyg csak annyira számítottál rá, hogy emiatt voltak jelek.


A legokosabb, ha csinálsz egy tesztet most vagy pár nap múlva.

(Mellesleg nekem egy hasonlóan nagyon jó éjszaka eredménye ikerterhesség lett, a cilusom 5. napján)

2016. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Pont így voltam, ahogy te. A 7 ciklusnapon eshettem teherbe, utólag az uh azt igazolta a baba méretei alapján.

A 14 ciklusnap környékén nagyon erősen éreztem a "peteérést", de az akkor már nyilván nem az volt, hanem a beágyazódás (vagy mint az egyik előző válaszoló írta, beképzeltem).

Mindenesetre a nemvárt előtt 2 nappal nagyon határozott pozit teszteltem.

Nekem is voltak hasonló tünetek, hányinger, szagérzékenység, hidegrázás már az aktuális mensi időpontja előtt. Ha hamarabb volt az ovu és a megtermékenyülés, akkor lehetnek tünetek, mivel már hcg is van.

Két pé nincs egy ciklusban általában.

19 hkm

2016. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, még azért nem szeretném beleélni magam, mert nagy lenne a csalódás. Mondjuk az furcsa, hogy ennyire erősen még sose éreztem az ovut, (14.napit), fájdalomcsillapítót kellett bevennem, és a derekam is leszakadt. Most olyan gyenge, de egész nap tartó hányingerem van, de még mindig benne van a gyomorrontás lehetősége. Viszont néha a mellbimbóm is feszül. Nagyon kiváncsi vagyok, kérlek drukkoljatok :)
2016. okt. 14. 11:46
 6/26 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Drukkolok, és mindenképp írd majd meg, mit teszteltél!

2016. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok, tesztelj Facelle teszttel holnap reggel! :D
2016. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

A spontán peteérés városi legenda. Számos érv van mellete. Íme néhány:


[link]

2016. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsi az esélye, de meglehet.

Az még előfordulhat, hogy korábban volt peteérésed, de akkor a 14. nap nem az volt, mert ilyen eltérésekkel nincs több peteérés a ciklus folyamán.

Én mondjuk kicsit korainak tartom a hányingert még akkor is, ha a ciklus 7. napja körül megfogant. És most éppen "hódít" a hányós-hasmenéses vírus, elképzelhető, hogy mégis valami ilyet szedtél össze, van hogy több napig eltart. Pláne, hogy fejfájással is társul.

Ha több nap múlva sem javul a hányinger, akkor próbálj meg egy tesztet.

2016. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:47-es: a spontán peteérés NEM legenda, mert nekem mind a négy terhességem így jött létre.

Elözö ciklusban történö megtermékenyítés vagy más dátum nem jöhetett egyik esetben sem szóba, mert a párom akkoriban 3-4 havonta jött csk haza, akkor is max. 2 napra, azaz igen jól behatárolható volt a teherbeesés napja, és ez mindháarom esetben nem a megszokott peteérés idöponja volt.

Mivel a ciklusom egyébként igen szabályos (25-26 nap), ezért igen valószínütlen lenne, hogy éppen akkor nem az, amikor véletlen együtt vagyünk a párommal középidötöl nagyon eltérö idöpontokban.

2016. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!