Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennél akkor, ha 43 éves...

Mit tennél akkor, ha 43 éves gyermektelen nőként (védekezés mellett) teherbe esnél egy nálad 18 évvel fiatalabb fiútól, akitől nem akarhattál komolyabb kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Biztosan kívülről egyszerűnek tűnik a kérdés, a döntés természetesen az enyém, csak kíváncsi vagyok az emberek reakciójára.


Elvált és 40 éves korom óta lényegében a gyermekvállalásról magában lemondó nőként jöttem össze két évvel ezelőtt egy nálam 18 évvel fiatalabb fiúval. Természetesen mindketten tisztáztuk, hogy ez egy múló kaland lesz az életünkben. Védekezés mellett azonban most teherbe estem.


Az első gondolat bizonyára az, hogy el kell vetetni, nem lehet a másikat azzal terhelni, hogy ha nem lehet komoly kapcsolat, akkor legyen apa. De mégis: akinek talán ez az utolsó esélye, ebben az életkorban, amikor lélekben már lemondott arról, hogy gyereke lehessen, és mégis, tudja hogy az apja egy rendes ember - vajon mindenki így tenne? Csak kíváncsi vagyok arra, hogy valaki bele tudja-e magát élni a helyzetembe, és mit gondol erről.


(Egy megjegyzés: biztosan sok embernek jut eszébe, hogy nem mondok igazat, amikor védekezés melletti teherbe esésről írtam. Mert biztos direkt intéztem így. De ez tényleg nem igaz, soha nem tettem volna ilyet. Ez valóban egy véletlen helyzet, amit senki nem szándékozott.)



2016. okt. 21. 16:34
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
75%
44 vagyok. 16 evvel fiatalabb a ferjen. 3 eve hiaba probalkozunk. Tarsd meg. Eleted legszebb ajandeka!!!
2016. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
71%
Nem minden 50 éves szülőt kell pelenkázni, ápolni. Nekem több rokon, ismerős vállalt 40 felett gyereket. Simán felnevelték őket. Azóta 70-es éveiben jár az egyik ilyen szülő páros, mégsem kell őket pelenkázni, gondozni. Kirándulni is járnak. Többen nyelvet tanulnak. Egészséges életmód mellett nyugodtan lehet vállalni gyereket 40 felett.
2016. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
77%
Ajándék, megtartanám.
2016. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan írnak. Nagyon köszönöm.
2016. okt. 21. 17:16
 15/43 anonim ***** válasza:
34%

Nem tartanám meg, ha ezt itt kell eldönteni pár vadidegennek.

Kortól függetlenül: nem tervezett terhesség, apa nélkül.

Gondolom azért védekeztél, mert nem akarsz gyereket, nem tőle, nem most, és nem így.


Könnyű mondani, hogy felneveled egyedül, de megvalósítani annál nehezebb lesz.


Egyébként ha NEM első gyerek lenne, én is azt mondanám, hogy tartsd meg, mert már tudod, hogy mit vállalsz.

2016. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
72%

Jaj,3-as úgy írsz,mintha anyád direkt,kibszásból,előre megfonotltan azért szült volna téged,hogy aztán jól Alzheimere legyen és te meg ápoljad!

Ilyen az élet,benne van a pakliban minden!

Mint ahogy a kérdezőnél is!

2016. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
84%
Én ugyan férfi vagyok, tehát pontosan ebbe a helyzetbe nemigen kerülhetnék, de ha mégis elképzelném, akkor először is megbeszélném a partneremmel. Mert bármilyen meglepő, a férfiak jelentős része vágyik gyerekre (már 25 évesen is), esetenként olyannyira, hogy az anyagiak, a lekötöttség és hasonlók nem riasztják el. Ha pedig egyenrangú félnek tekinted a magzat apját, akkor természetes kell legyen, hogy ő is tud a dologról. Nem kell életre szólóan elköteleződni egymás mellett, de egy gyerek segít kiélni a természetes gondozási ösztönt, ami nélkül üres az ember élete.
2016. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%
Én ugyan csak 23 éves vagyok,de ha nincs gyermeked és ez az utolsó esélyed rá sztem meg sem kéne fordulnia a fejedben,hogy elvetessed... nem véletlenül nem jött eddig és most védekezés mellett mégis... akkor jönni akar és sztem engedni kell :)
2016. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

1. szeretnéd, szerettél volna amúgy babát?

2. fel tudod nevelni egyedül?


Ha a válasz igen, tartsd meg. Ha nem, akkor ne.

Én a te helyedben megtartanám, mert mindig is szerettem volna gyereket.

2016. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 3-as! Engem anyu 43 évesen szült, most 33 vagyok, anyu 76, semmi baja a szokásos itt ott fàj-on kívül....


Kérdező, ezt a sors/Isten akarta. Ha szerettél vona amúgy is babát, akkor fogadd el.

2016. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!