Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennél akkor, ha 43 éves...

Mit tennél akkor, ha 43 éves gyermektelen nőként (védekezés mellett) teherbe esnél egy nálad 18 évvel fiatalabb fiútól, akitől nem akarhattál komolyabb kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Biztosan kívülről egyszerűnek tűnik a kérdés, a döntés természetesen az enyém, csak kíváncsi vagyok az emberek reakciójára.


Elvált és 40 éves korom óta lényegében a gyermekvállalásról magában lemondó nőként jöttem össze két évvel ezelőtt egy nálam 18 évvel fiatalabb fiúval. Természetesen mindketten tisztáztuk, hogy ez egy múló kaland lesz az életünkben. Védekezés mellett azonban most teherbe estem.


Az első gondolat bizonyára az, hogy el kell vetetni, nem lehet a másikat azzal terhelni, hogy ha nem lehet komoly kapcsolat, akkor legyen apa. De mégis: akinek talán ez az utolsó esélye, ebben az életkorban, amikor lélekben már lemondott arról, hogy gyereke lehessen, és mégis, tudja hogy az apja egy rendes ember - vajon mindenki így tenne? Csak kíváncsi vagyok arra, hogy valaki bele tudja-e magát élni a helyzetembe, és mit gondol erről.


(Egy megjegyzés: biztosan sok embernek jut eszébe, hogy nem mondok igazat, amikor védekezés melletti teherbe esésről írtam. Mert biztos direkt intéztem így. De ez tényleg nem igaz, soha nem tettem volna ilyet. Ez valóban egy véletlen helyzet, amit senki nem szándékozott.)



2016. okt. 21. 16:34
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
13%
Hüvelygyűrű?
2016. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
76%

Ha egészséges lenne a baba, megtartanám. Az viszont tuti, hogy elmennék minden ajánlott / javasolt szűrésre.

Tudom, hogy manapság szinte bűn arra utalni, hogy bizonyos kor felett már nem célszerű gyereket vállalni (jól lehúzta mindenki szegény 3-ast), de az ismeretségi körömben 4 olyan gyerek van, akikből sosem lesz önellátó felnőtt ember, és mindegyiknek "idős" anyja van... Persze, mindig lehet olyan statisztikai adatot találni, ami az ellenkezőjét bizonyítja, de azért nem árt az óvatosság.

2016. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
61%
Én nem tartanám meg. Hiába mondják sokan, hogy 60 évesen még bőven aktív és egészséges egy ember sajnos ez nem általános. Főleg manapság amikor ezt a korosztályt félelmetes arányban tizedelik a daganatos betegségek is. Engem anyu 27 éves korában vállalt, most vagyok 28 ő 55 és sajnos utolsó stádiumban lévő mellrakos beteg öt is lassan már ápolni kell hálát adok az égnek hogy nem 40 évesen szült mert akkor a betegsege idején lettem volna 10 éves!
2016. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
92%

Jól látod ez egy utolsó esély. Most hülyén hangzik, de az, hogy nem kordbeli az apa hanem fiatalabb az a terhesség szempontjából előnyösebb.

Ha nem idegenkedsz a gyerekvállalástól, akkor megteheted, hogy úgy vállalod, hogy az apát nem terheled szóval ennek nem kell főszempontnak lennie.

2016. okt. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
68%

Nem olvastam vévig csak az első oldalt... A 62 éves édesanyás lányon viszont kiakadtam.

Ha 42 éves lenne is az édesanyád akkor is járhatnál úgy hogy megbetegszik. Persze nem az a természetes hogy a gyerek pelenkázza az anyát de amennyi sz*rt szedett ki ő a te s*gged alól én a helyedben szembe köpném magam hogy ilyeneket mondasz hogy neked milyen sz*r gyermekkorod volt. Egy családban feltétel nélkül gondoskodnak egymásról. És komolyan úgy érzed hogy óriási áldozatot hoztál amiért hétvégente nem volt alkalmad aljasra inni magad és a hányásodban ébredni idegen helyeken ahogyan ezt a mostani fiatalság teszi? Helyette kénytelen voltál amellett a nő mellett lenni akinek az életedet köszönheted és akit elvileg szeretsz... aki megannyiszor virrasztotta át az éjszakáit a lázas ágyad mellett... Az ő betegsége nem olyan mint a kopadzodás vagy őszülés hogy ,,azért van mert idős". Bármikor bármelyikünk egészségével adódhat probléma akár 20 évesen is. Hidd el ha veled történt volna valami mosolyogva tologatott volna élete végéig nagy szeretetben ha éppen arra szorulsz...


Kérdezőhöz:

Megtartanám! Ha az ember szexel akkor bizony benne van a pakliban hogy gyermeke foganhat. Ezt az apukának is tudni illik. Ketten hoztátok össze. Azzal együtt hogy az apuka akár dönthet úgy is, hogy nem kívánja a kicsit felnevelni... megtartani éppen annyira ,,nem fair" vele szemben mint veled szemben lenne az ha miatta nem tartanád meg. Lelkileg bele betegednél... hiszen talán az utolsó esélyed hogy édesanya váljon belőled.

2016. okt. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat. Csak annyit tennék hozzá, hogy az én döntésem, csak jó érzés olvasni mások együttérzését. Az apa természetesen tud róla, sőt fel is szeretné velem együtt nevelni, csak ilyen korkülönbséggel én nem akarom őt magamhoz kötni, ezt az elején megbeszéltük. Neki nincsenek "kötelezettségei." Még van egy rövid idő a döntésre, de most úgy gondolom, hogy meg szeretném tartani.
2016. okt. 22. 09:49
 37/43 anonim ***** válasza:
75%
isten ajandeka :) sok boldogsagot Nektek! :)
2016. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
81%
Tartsd meg,hiszen nem hiába választott ki Tèged az édesanyjának! :)
2016. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
57%

Tudom, hogy már nem aktuális, mert már vagy meg lett tartva, vagy el lett vetetve, de azért csak leírom, amit gondolok! :) Én soha nem akartam gyereket, így ha én kerülnék ilyen helyzetbe, akár most, akár később, én nem tartanám meg! De ha meg lennék bolondulva a gyerekért, akkor már sokkal előbb vállaltam volna, akár egyedül is!


Megjegyezném továbbá, hogy teljesen egyetértek azzal a két válaszolóval, akik azt írták, hogy nem lehet arra számítani feltétlenül, hogy mindenki makk egészségesen él 90 évet! Nekem 2 nagyszülőm is 10 év ágyban, betegen, katéterrel, pelenkában való szenvedés után 76 és 80 éves korában halt meg. Az egyiket 65 éves korában kezdte el enni a Parkinson-kór (szegénykém volt, hogy leblokkolt és arccal beleesett a pocsolyába és másodperceken múlt, hogy nem fulladt bele, vagy elborult az agya és kikente a saját kaksijával a fél szobát), a másik agyvérzést kapott és soha nem épült fel rendesen belőle. De van olyan barátom, akinek 18 éves korában a rákban haldokló anyja diktálta a végrendeletét, az apját meg már régen eltemették (gondolom nem kell elmondanom, hogy egykeként, nulla segítséggel nem tudta befejezni az akkor még 5 éves programozó matematikus szakot, ahova fölvették, így egy év egyetem után az egyik haverja szerzett neki melót a postán és azóta is ott tengődött és 10 év alatt sikerült kijárnia magának, hogy ne csak napi 6 órában dolgozzon, hanem teljes állásban!)... Szóval simán reális lehetőség, hogy egy későn, egyedülálló anya gyermekeként született egyke gyereknek el lesz tolva az élete!

2017. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdezô!

Olyan kíváncsi lennék, hogy hogy döntöttél, megírnád?

2017. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!