Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennél akkor, ha 43 éves...

Mit tennél akkor, ha 43 éves gyermektelen nőként (védekezés mellett) teherbe esnél egy nálad 18 évvel fiatalabb fiútól, akitől nem akarhattál komolyabb kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Biztosan kívülről egyszerűnek tűnik a kérdés, a döntés természetesen az enyém, csak kíváncsi vagyok az emberek reakciójára.


Elvált és 40 éves korom óta lényegében a gyermekvállalásról magában lemondó nőként jöttem össze két évvel ezelőtt egy nálam 18 évvel fiatalabb fiúval. Természetesen mindketten tisztáztuk, hogy ez egy múló kaland lesz az életünkben. Védekezés mellett azonban most teherbe estem.


Az első gondolat bizonyára az, hogy el kell vetetni, nem lehet a másikat azzal terhelni, hogy ha nem lehet komoly kapcsolat, akkor legyen apa. De mégis: akinek talán ez az utolsó esélye, ebben az életkorban, amikor lélekben már lemondott arról, hogy gyereke lehessen, és mégis, tudja hogy az apja egy rendes ember - vajon mindenki így tenne? Csak kíváncsi vagyok arra, hogy valaki bele tudja-e magát élni a helyzetembe, és mit gondol erről.


(Egy megjegyzés: biztosan sok embernek jut eszébe, hogy nem mondok igazat, amikor védekezés melletti teherbe esésről írtam. Mert biztos direkt intéztem így. De ez tényleg nem igaz, soha nem tettem volna ilyet. Ez valóban egy véletlen helyzet, amit senki nem szándékozott.)



2016. okt. 21. 16:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Valaki 40 évesen is leeshet a lábáról, valaki meg 70 évesen is fittebb, mint a legtöbb középkorú.


Ha szeretnék gyermeket, akkor nyilván megragadnám az utolsó lehetőséget. De persze beszélnék az apával is, hogy ő mit gondol a helyzetről, de végső soron valószínűleg megtartanám. Több lehetőség valószínűleg nem lesz az életedben a gyermekvállalásra. Valószínűleg kicsit "sors kezének" tekinteném az esetet.

De természetesen nem várnám el sem a tartásdíjat, sem azt, hogy az apa részt vegyen az életében, ha nem szeretne.

2016. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Fiú? Férfi, nem?
2016. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
93%
3, ha előbb szült volna, akkor 30 évesen ápolnád, miközben az ovisaidat hurcolod...
2016. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, tartsd meg a babát, ha szeretnél gyereket.

A 3-asnak meg üzenem, hogy nem a beteg szülőmet hibáztattam azért, mert pl. 9 évesen mennem kellett elbúcsúznom apámtól, mert csak 30% volt, hogy túléli a nyitott szívműtétet. És anyámra sem fröcsögtem, amiért 29 évesen a temetését kellett intéznem az esküvőm helyett, mert elvitte a rák.

Aki nem szívesen hoz áldozatot a beteg szüleiért, az gyereket se vállaljon soha, mert a gyerek is áldozattal, sőt rengeteg lemondással jár. Ennyi.

2016. okt. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
61%
Én szerintem megtartanám egyedül ilyen korban, attól félve, hogy sosem lehetek többé anya. A fiút biztos nem kötelezném semmire, talán inkább el sem mondanám neki.
2016. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
92%

Hasonloan jártam igaz 35 évesen, de azt sem fiatal. Életem legjobb dolga, hogy van nekem már másfél éves.


egyszer azt írta valaki,. Itt azt hiszem, hogy inkább legyek egyedülálló anya, mint gyermektelen nő. És hogy ez mennyire igaz!

2016. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartanám, de ez a te döntésed!
2016. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
88%

28 éves vagyok.Anyukám és apukám 60éves,anyósom 61,apósom 63 egyikük sem szorul felügyeletre,boldogan unokáznak ha tehetik,szüleim még dolgoznak.Férjem nagymamája 88éves egyedül él,ellátja magát.Én mamám 80éves,papám 87éves ők is elvannak kettecskén.Elhiszem h neked rossz,de azért nem az az általános hogy egy 60éves Alzheimeres...


Kérdező:Én megtartanám.Isten ajándéka.Ha van miből eltartanod tartsd meg!

2016. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te mit szeretnél? Szeretnéd ezt a babát?

Én megtartanám!

2016. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám. Az apának elmondanám mi van szerintem igy korrekt.
2016. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!