Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vakon megbíznátok abban a...

Ti vakon megbíznátok abban a hitben/ állításban, hogy menstruácio alatt lehetetlen teherbe esni, vagy csinálnátok egy tesztet biztos ami biztos alapon?

Figyelt kérdés

Menstruáciom 2. napján egyutt voltam a barátommal, és bizony nem vigyáztunk. Mindketten úgy tudjuk azonban, hogy ezen időszak alatt egeszen minimális, barátom szerint "lehetetlen" teherbe esni. Kétségtelen, hogy en is így hallottam, de azert egy pici felelem van bennem ettől, ugyanis elég fiatal vagyok, iskolába járok, mi még - érthető okokból - nem terveznénk gyereket.

Ti mit mondtok, tenyleg teljesen kizárt, vagy ennyire nem nyugodnátok bele a dologba?



2016. okt. 30. 11:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyugodnék bele ebbe a hitbe, ugyanis ismerek olyanokat, akik így estek teherbe. Ahogy az én példám sem mindennapi, ugyanis szakorvosok hada mondta ki, hogy lehetetlen, hogy teherbeessek, mégis egy nem védekezés alkalom elég volt hozzá, hogy a fiunk megfoganjon.
2016. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Mivel ez az állítás nem igaz, így egyáltalán nem lennék nyugodt a helyedben.

Tény, hogy elenyésző az esélye menzesz alatt a terhességnek, de olyan nincs, hogy lehetetlen alatta a terhesség. Olvastam itt már ezen az oldalon is több esetet arra, akik a menzesz alatt lettek terhesek.

Szóval az aktus után csinálj 2 héttel tesztet.

És ha nem akartok gyereket, akkor védekeztek az egész ciklusod alatt mindig és már rögtön az aktus legelejétől fogva!

2016. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Először is, koszonom a válaszokat!

Szoval, nem lennétek nyugodtak a puszta "többségi hit" miatt. Egyebkent ez 2 napja történt. A teszt csak 2 het utan mutatna eredményt?

2016. okt. 30. 11:56
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tesztet csinálok, hanem eleve védekezek, ha nem szeretnék teherbe esni.
2016. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Az a gond, hogy a spermiumok tobb napig (ha jol tudom 10 napig) is eletkepesek lehetnek a mehedben. Szoval hiaba a menszesz alatt volt az egyuttlet, ha pl. 10 nap mulva peteeresed lesz, akkor siman teherbe eshetsz.

De miert nem vettel be esemenyutani tablettat, ha ennyire felsz?

Arra azert ne alapozz, hogy a baratod, ugy tudja, hogy nem lehet teherbe esni menszesz alatt, az en ferjem is igy tudja, sot valoszinuleg minden ferfi :-) ez ne legyen megnyugtato szamodra!

2016. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem terveznék gyereket, akkor mindenképp védekeznék ilyenkor is, mert "mi van ha mégis?". Ha pedig terveznék és csak így sikerülne együtt lenni, akkor készülnék arra, hogy "akkor, most nem sikerült". Kb. ennyire gondolom esélyesnek. De ha semmiképp sem akarnék gyereket, akkor készülnék arra persze, hogy mi van ha így becsúszik.
2016. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Menstruacio alatt is teherbe lehet esni.

Ez nem hit vagy nem hit kerdese, nem babona vagy allitas meg miegyeb, hanem egyszeru biologia, altalanos iskolas tananyag.


En azert ilyen alap dolgokkal tisztaban voltam mielott odaadom a testem valakinek.

Detto, mikor azt hiszik, hogy szoptatas alatt nem lehet teherbe esni.

Hihetetlen, hogy milyen sok buta , tudatlan ember van.

2016. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
nem lennék nyugodt, mivel a hasonló módon fogant gyerekem épp itt ül mellettem és issza a kakaóját. Igaz ő harmadik napon fogant. az meg hülyeség hogy menstruáció alatt nem lehet teherbe esni, legalább akkora, mint hogy szoptatás alatt se lehet.
2016. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, méghozzá akkor lehet, ha korán van a peteérésed. Amit pedig a ciklusaid hosszából tudsz sejteni. (Mondjuk nekem 28 napnál rövidebb ciklusom sose volt, így valószínű nálam még kevesebb lenne ilyenkor az esély. De kérdés, nálad, hogy szokott lenni)
2016. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
A ciklus bármelyik napján teherbe lehet esni. Nincs olyan nap, amikor lehetetlen. Én már estem teherbe menstruáció alatt is, meg a naptár szerinti ovulációm után is. De - mivel már esemény utánit így se-úgy se tudsz bevenni, elég tesztet csinálni, ha kimarad a menzeszed. Akkor már biztosat mutat a teszt is.
2016. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!