Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel lehetek babás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a memzim késik 9napot, és több pozitív tesztem is van. Október végén még negatív volt a tesz, később sorra pozitívak. Elmentem magán dokihoz, aki azt mondta, hogy az egészet a pajzsmirigyem okozza, a tsh-m 7körüli. 5.30-án volt ezelőtt ellenőrizve, akkor 0,5volt. Van egy kislányom, nála 5-6hetesen derült ki, hogy jön, akkor a tsh-m 9,5volt. Nem értem a köv. dolgokat: okt végén negatív volt a teszt,tehát ekkor még jól működött a PM-em, egy hét alatt pedig annyit romlott, hogy bedolyásolja a teszteket és azok fals eredményt adjanak? Jaaa, és azt momdta még, hogy ha megvolt a menzim, menjek hozzá vissza egy újabb uh-ra, mert meg van vastagodva a méhnyállahártyám, és ezt tisztázni kellene. Szerintetek úgy vannak a dolgok, ahogy momdta, vagy korán mentem el hozzá, és még nem volt egyértelmű a terhesség? Másik dokihoz csak pénteken megyek, de addig megörülök! Újabb tesztet fölösleges csinálnom, úgy is mindegyik pozitív.

Vélemények????_köszi mindenkinek.


2016. nov. 20. 05:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem esélyes hogy terhes vagy, főleg mert előzőnél is így volt a PM-ed. Korán mentél és még csak a megvastagodott méhnyálkahártyát látta, én 5 hetesen voltam UH-n nekem is csak azt látták, aztán 2 hétre rá már volt szívhang is.
2016. nov. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem terhes vagy,csak korán mentél.Szedsz a pajzsmirigyedre gyógyszert?! Engem 7,4es TSH val vettek kezelésbe,mert elhalt a terhesség a 8.hétben,akkor nem tudtuk még,h ez van.De ha te kihordtál már terhességet így,akkor passz.Ilyenkor eleve megnő a pajzsmirigy munkája,de elég nagy rizikó így maradni , szerintem.Holnap menj el házi dokihoz beutalóért,és még aznap,vagy másnap endokrinológushoz.Terhesség miatt soron kívül kell,hogy fogadjanak,még ha a doki nem is írta rá a papírra,h az vagy.A pajzsmirigy hogy a francba okozna pozitív teszteket?Na ezek a sarlatánok,fúú de utálom ezeket,sajnos nekem is volt szerencsém párhoz,mert egyik se tud semmit,csak a lóvét eltenni....
2016. nov. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja,és a másik,a tsh érték csak akkor mond valamit,ha mellé t3-at,t4et néznek!Az ha egyensúlyban van,nem olyan vészes a dolog,mert akkor sikerül átalakulnia a szervezetedben.

2#

2016. nov. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, igen szedek rá gyógyszert. Kb. 9éve derült ki, hogy alulműködik a PM-em, azóta folyamatosan gyógyszert szedek. Jelenleg letrox 125-öt. Ezt az adagot kb. egy éve szedem, ahogy írtam májusban volt ellenőrzés, akkot 0.50 volt, az novemberi vérvétel (a nőgyógyász kérte, mert mondtam neki, hogy milyen betegségem van) már 7, 3-as tsh-t mutatott.Azt tudom, hogy terhesség alatt megnő a tsh, de nem tudom, hogy most ennyit romlott volna, vagy a baba miatt nőtt meg ilyen mértékben, végül is csak orvos, vagy mi a fene akinél voltam....de az is megfordult a fejemben, hogy azért tart bizonytalanságban, hogy visszamenjek hozzá, és toljam tovább a pénzt neki. Bocsi tudom, hogy ez nem szép dolog :-/, de ha nem volt egyértelmű, miért nem mondta meg őszintén? Na mindegy. Köszi szépen mindenkinek a választ.
2016. nov. 20. 06:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ertem. Ha pozitiv az a teszt, akkor terhes vagy. A pajzsmirigy alulmukodes hogyan produkalhat fals pozitiv tesztet? 7 eve probalkozunk a ferjemmel, pm alulmukodes miatt nem jott ossze, ugyanakkor a pm miatt a mensim volt, hogy egy evig se jott meg, tehat a teszteket folyamatosan, szinte hetente csinaltam, mert sose tudhattam, hogy azert nem jon meg, mert terhes vagyok, vagy mert a pajzsmirigy mukodesen eppen a beka segge alatt van. Soha nem volt fals pozitiv. Most pozitiv, de nem veletlenul :)

Szerintem terhes vagy. Hogy miert jaratja veled a bolondjat, azt nem tudom, de a helyedben masik orvost keresnek.

2016. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy 10000000% hogy nem befolyádolj semmilyen tesztet.
2016. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. Én is abban bízom, hogy nem befolyásolja, ugyanis szeretnénk még egy babát, apuci mááár teljesen be van izgulva a dologra :-), én meg csitítgatom, meg nem merem beleélni magam, nehogy csalódjak.Pénteken csak lefixálódik végre, akkorra kaptam időpontot egy másik nőgyógyászhoz, már csak ki kell várni :-).
2016. nov. 20. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!