Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért görcsölnek rá ennyien a...

Miért görcsölnek rá ennyien a baba dologra?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt, hogy hőmérőznek, ovulációs teszteket pisilnek le, stb. Elhiszem hogy nagyon szeretné, de ezzel csak rontja a helyzetet mivel stresszeli magát az illető, hogy de márpedig jó volt a hőm, ekkor volt peteérés és jaj mégse sikerült. Miért kell saját magukat stresszelni ennyire?
2016. dec. 4. 16:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8# kerdezo.. 3evig? Hat ott nem csak a görcsölès volt a baj..:)
2016. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyunk egyformák és nem vagyunk azonos élethelyzetben sem. Van egy ismerősöm, aki már 2 éve házas, vettek egy szép házat, jó végzettségük és munkájuk van. A baba pedig csak nem akar jönni. Én azért megértem, hogy 2 év sikertelen próbálkozás után már rágörcsöl valaki, lelkileg nagyon nehéz lehet ezt feldolgozni. Olyat is ismerek, akinek 10 év után sikerült teherbe esnie, nem hiszem hogy ennyi ideig kibírná bárki is, hogy ne görcsöljön rá hónapokra vagy akár évekre is. Szóval a válasz az, hogy nagyon kevés emberben van annyi akaraterő, hogy akár egy évtizedes sikertelenséget elviseljen időnként jelentkező rágörcsölés nélkül.
2016. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
10 nálam nem befolyásolta, akkor is ugyanannyira stresszeltem, amikor teherbe estem. Illetve maga a folyamat egyszerűbb biológiailag, mint a terhesség. Ha nem védekezel sokat nem tudsz tenni azért, hogy létrejöjjön a megtermékenyülés, ellene sem, a sejtek végzik a dolgukat. A terhességben már az anya saját szervezete is részt vesz, onnantól kezdve amikor a gyerek rákapcsolódik az anyai szervezetre és olyankor már hatnak egymásra, a stresszel, bármivel. Persze sokan azt mondják akkor estek teherbe, amikor nem görcsöltek rá, úgyhogy ők nem úgy gondolják, mint én.
2016. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyen jellegű stressz egyáltalán nincs hatással a teherbeesésre, maximum az ember kedvére. Ha valakinek évekig nem jön össze, akkor az nem görcsöl rajta évekig, általában az elején be vannak feszülve, pár hónapig, azután valamilyen szinten elfogadják az állapotot és kivárnak. Annyira megszokják, azt hogy nem jön, hogy már egy negatív teszt különösebben nem okoz sírógörcsöt, hiszem volt már ilyen 100....

Akik igazán görcsölnek, azok a kb 6 hónapja próbálkozók. Ez szerintem természetes, nem tudom őket elítélni, teljesen meg is értem őket, ezen szépen át kell menni, majd ők is meg fognak nyugodni és kész.

2016. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is fura olvasni ezt a sok agymenést, a rágörcsölést a gyerekre.

Mondjuk nekem úgy sikerült, hogy egyáltalán nem akartam és mégis megfogant megszakítással.

2016. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%
Kedves utolsó! Már ne haragudj, de akkor ezt te hogy érthetnéd meg?
2016. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert kitoltàk a gyerekvàllalàst és a para urrà lesz rajtuk, hogy nem sikerült elsőre akkor biztos meddők.

Meg mert sokan úgy tekintenek a gyerekvàllalàsra( főleg a buta csalàdtervezés, tervezett gyerek szlogenek miatt), hogy ha akarjàk akkor azonnal ott a baba. Pedig ez egyàltalàn nem működik, legalàbbis nem ìgy.

2016. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%

16:

Csak azt akartam jelezni, hogy nem kell parázni, jön az, ha valóban jönni akar.:)

2016. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akik ennyire szét stresszelik magukat, azok az 1-2 hónapja próbálkozók, szóval mindig újak jönnek ide kérdezni. Saját tapasztalatom az, hogy csak a legelején érdekelt ennyire ez a dolog és engem az zavart, hogy mindig ki kellett várni 2 hetet, amikor nem tudunk semmit, engem ez nagyon frusztrált, a negatív teszt sokkal kevésbé idegesített, mint az, hogy nem tudom teherbeestem-e. De persze gyerekvállalás előtt nem tudtam, hogy ez ilyen hatással lesz rám. Néhány próbálkozós hónap után, már nyugisabb voltam, sőt pontosan nem is tudom hogy hónap telt el, nem számoltam, nem teszteltem már idő előtt sem, ha nem jön meg úgyis jelzi mi a helyzet. Aztán nem jött meg szerencsére.
2016. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%
Remek kérdés. Egyetlen módon tudok válaszolni: aki nem érti, próbáljon éveket várni, orvostól orvosig futni, minden vackot beszedni, minden hónapban negatívat tesztelni. Másfél- 2 év után meg fogja érteni.
2016. dec. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!