Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora az esély rá hogy...

Mekkora az esély rá hogy ikreim legyenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ha valaki ért hozzá mekkora az esély hogy természetes úton ikreim legyenek, ha

-édesanyám unokatestvérének ikrei vannak

-a párom édesanyja egy ikerpár egyik tagja

-két testvérem ikreknek születtek?



2016. dec. 19. 19:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Férfi vonalról öröklodik ha jól tudom
2016. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehát anyukád szült ikreket? Kétpetéjűek?


Anyai ágon öröklődik a hajlam a kétpetéjű ikrekre, mivel a nők ovulálnak, nekik lökődhet ki 2 petesejt. Az egypetéjű ikreket jelenleg véletlennek tartják.

Pontosan senki sem fog tudni neked esélyszámot mondani, ha anyukádnak kétpetéjű ikrei vannak, akkor több esélyed van rá, mint nekem ahol nincsenek ikrek a családban.

2016. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Kicsi.
2016. dec. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen kétpetéjűek. Ráadáyul hárman letrek volna. Anyósomék egypetéjűek. Tudom hogy nincs vizsgßtat ami kimutatná mennyi rá az esély de azért reménykedek 😊
2016. dec. 19. 20:22
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Apai ágon öröklödik, nálunk párom nagyapjáék voltak ikrek,az én családomban soha nem volt és nekem ikreim voltak az első terhességben!
2016. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudjuk neked mekkora, de a te gyerekeidnek mindenképpen nagyobb lesz, mint neked, mert ez is mint a legtöbb dolog úgy öröklődik, hogy általában egy generáció kimarad, és nagyszülőre üt vissza.
2016. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt irja, hogy apai agon oroklodik, az kifejtene, hogy miert? Nem kukacoskodni akarok, csak szimplan erdekel. Egypeteju ikrek ugyebar akkor lesznek, ha a megtermekenyitett petesejt ketteosztodik. Ehhez nem gondolnam, hogy barmi koze van az apanak.

Tobbpeteju ikrek meg akkor lesznek, ha egyszerre tobb petesejt erik meg. De az apukanak itt se nagyon van beleszolasa. O itt is "csak" a spermiumot adja. Nem? Az en logikam azt diktalja ezek alapjan, hogy a ferfinek az ikrekhez semmi koze. De javitsatok ki, ha rosszul tudom

2016. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van, sok helyen leírják, hogy anyai ágon öröklődhet. De persze van mikor a családban nem voltak ikrek mégis iker pár jön. De apai ágról nem öröklődik az előttem már leírtak miatt. Hiába volt az apa családjában ikerpár. Apuciknak ehhez semmi közük :)
2016. dec. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor kérdezzetek meg egy nőgyógyászt! Nekem ő mondta,nyilván többet ért hozzá,mint a józan paraszti ész...
2016. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Biztosan én vagyok a hülye és nem a nőgyógyaszod! De nem értem egyátalán, hogy apai ágon hogyan öröklődik ha a petesejt osztódásán és több petesejt érésén függ az ikerterhesség. De ezt szépen leírták az előttem szólók.
2016. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!