Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi az esély...

Szerintetek mennyi az esély arra, hogy ikreink legyenek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal hamarosan babát szeretnénk,és felmerült egy olyan opció is,hogy lehet,hogy ikreink is lehetnének. Ugyanis, a nagymamám (anyai ágról) iker,és a nagyim testvéreinél/esetleg azok gyerekeinél szintén volt rá példa,hogy ikrek születtek. A nagyim ikertestvére sajnos még baba korában elhunyt,így nem tudom,hogy az ő családfája most hogyan rajzolódna ki. A mamámnak nem lettek aztán ikrei és édesanyám sem szült ikreket,édesapám felöl sincs rá példa. Viszont a szüleim,nagyszüleim azt mondják,hogy genetikailag tiszta dédim (nagymamám édesanyja) vagyok,külsőre is teljesen ugyanoly vonásaink vannak (pl. "lukasképűség) és természetileg,temperamentumilag is tiszta dédim vagyok,még a nevetésem és a hangsúlyozásom is tiszta dédi. Ilyenre viszont nincs példa a családunkba,csak én hasonlítok a dédimre. A genetika általában kire szokott visszaütni,szerintetek mennyi esélyünk van,hogy iker babócáink legyenek? :) Én örülnék neki nagyon,viszont egy kicsit nagyobb kihívással néznénk szembe. Köszönöm és üdv :) 23/L

2015. febr. 14. 17:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jajj és elnézést,le szerettem volna még azt is írni,hogy a párom családjában sincs példa ikerterhességre,sem anyai,sem apai ágról :)
2015. febr. 14. 17:57
 2/15 anonim ***** válasza:

annyi az esélyed mint nekem! nekem a mamámnak és a papámnak is vannak (voltak) iker testvérei, a férjemnek pedig van egy ikerpár testvére! nekünk mégsem születtek ikreink, pedig szerettük volna.

lehet te pont hordozod a gént, és sikerül.:)

2015. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Inkább reménykedj, nem nem lesznek ikrek. Úgy látom az emberek nagyon nincsenek tisztában azzal, hogy mekkora kockázat....
2015. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd ezt bővebben? :)

hát őszintén,szívesen elmennék egy genetikai vizsgálatra,ami ezt kideríti (nem tudom ilyen hol klinika hol van),mert hát egy ikerpár anyagilag és fizikaiag is nagyobb kihívás. :)

2015. febr. 14. 18:05
 5/15 anonim ***** válasza:
akkor te igazából nem is szeretnéd hogy ikreid legyenek?
2015. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De,szeretném,persze,bárhogy is lesz,nekem csak az számít,hogy egészséges/ek legyen/legyenek :) Csak azért mégis van bennem egy pozitív aggodalom,hogy hogy fogunk boldogulni két picivel,hisz azért mégis csak nem mindegy :)
2015. febr. 14. 18:14
 7/15 anonim ***** válasza:
az biztos hogy egy ikerterhesség több odafigyeléssel jár, és bármilyen komplikáció történhet közben. de az is lehet hogy egy probléma mentes terhességed lesz. szerintem ha kész vagytok álljatok neki probálkozni és bizzd a sorsra magad.
2015. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Olvastam,hogy az ikreknél gyakori jelenség,hogy az egyik baba erősebb,mint a másik, és a koraszülés is gyakori :( kicsit aggódom most már,hogy őszinte legyek :( csak egészségesek legyenek,ha úgy is alakul,hogy ikreink lesznek..
2015. febr. 14. 18:26
 9/15 anonim ***** válasza:

1. Ilyen genetikai vizsgálat nincs, ugyanis az ikerterhesség előfordulása nem egy monogénes jelleg, amit csak úgy szűrni lehet.


2. Az ikerterhesség kockázatos. Minél több gyerek van, annál jobban.

Anyai szövődmények: preeclampsia, anaemia, méhszáj-elégtelenség, fájásgyengeség, elhúzódó szülés, lepényelégtelenség, lepényleválás, placenta previa, atonia. Magzati szövődmények: gyakoribb vetélés, koraszülés, magasabb perinatális morbiditás és mortalitás, fetalis transzfúzió, intrauterin elhalás, a másik magzatban szöveti elhalás, spec. fejlődési rendellenességek.


Nyilván nem törvényszerű, számos nő hordott már ki tök egészséges ikreket, de azért nehogy már ezért imádkozzon valaki...

Inkább örülj annak, ha csak egy babád lesz, az a legbiztonságosabb.

2015. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintetek mennyire esélyes a dolog?

2015. febr. 14. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!