Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék babát, de...

Nagyon szeretnék babát, de félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Sajnos a családomban előfordult olyan, hogy meghalt az anya szülés után vagy tartós betegsége lett az anyukának. Nagyon félek, hogy valami gond lenne az én szülésemmel vagy aztan. Mennyi erre az esély?
2017. jan. 20. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon-nagyon kicsi az esélye. Nagyságrendekkel nagyobb az esélye, hogy nem lenne semmi gond, mégis az elenyésző esély tart vissza a gyermekvállalástól.

Sajnos az irracionális félelmek ilyenek. Én azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust és dolgozz meg ezzel a félelemmel a gyermekvállalás előtt.

2017. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyunak borzalmas szülése volt velem, végül császározták, de majdnem belehalt, ez volt 28 éve. A mamának is behéz szülései voltak szóval paráztam én is, de alaptalanul. Normál úton született a fiam, csak annyi volt h nem volt fájásom a magzatvíz elfolyása után így oxival rásegítettek. És tesómnak is sima szülése volt, neki annyi volt h indítani kellett mert túlhordta a babát. Szóval ne aggódj! És hajrá :)
2017. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtato válaszokat :)

Pszichológust mindenképp felkeresek, hogy valamennyire elmúljon ez a félelmem.

2017. jan. 20. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy vágj bele, a többit a hormonok megoldják. Én is paráztam, de mióta terhes vagyok, már nem foglalkozom vele, majd kijön valahogy. :)

Komolyan mondom, teljesen másképp állok már hozzá, pedig vagy 10 évig emiatt halogattam a dolgot.

2017. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!