Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, de sajnos...

FNina kérdése:

Babát szeretnénk, de sajnos nem sikerül. Javaslatok? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Babát szeretnénk a párommal. Szeptember óta próbálkozunk. Több félét kipróbáltunk (1 óra pihi az együttlét után, számoltuk a napokat, terhesvitamint szedek)Eddig 30 napos volt a ciklusom, az utolsó próbálkozásban nagyon bíztam, mert a mellem fáj, a hasam nem, fáradt voltam, émelyegtem (mondjuk gyenge a gyomrom is). Erre a mai reggel megjött. :(

Mit tudtok javasolni?



2017. febr. 4. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Türelem és nyugalom, nem szabad rágörcsölni.
2017. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

En ragorcsoltem mindharom alkalommal es mindig osszejott, 3.,1., es megint 3. honapban. A "ragorcsoles" szot sokan puffogtatjak, de nincs jelentosege. A himivarsejt vagy a petesejt nem "gondolja" meg magat mert "hoppa ne egyesuljunk mert ezek ragorcsolnek".

:)

2017. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, majd összejön.

Nekünk is a 7. hónapban jött össze. Pedig nem szedtem se terhesvitamint, se nem feküdtem egy órát együttlét után, lazán felkeltem és semmit sem számolgattam.

Ha majd jönnie kell, akkor jön!

Semmivel nem vagy elkésve, teljesen normális, ha még nem jött össze. Majd ha 1 év után sem fog, akkor érdemes valamilyen problémára gyanakodni, de addig inkább az együttléteket élvezzétek és ne a terhességre legyetek vagy legyél rákattanva!

2017. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Viszont a stressz, a szorongás, idegesség nagyon is befolyásolja. Ezért mondják ezt a ,,rágörcsölést,,.
2017. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Olyan nincs, hogy nem görcsöl rá az ember. Ha valamit nagyon akarunk, nem tudunk nem gondolni rá. Mi is most kezdtünk el próbálkozni, bízom benne, hogy összejön. Hány éves vagy kérdező?
2017. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Nekem szerencsere nem befolyasolta. Sajnos en olyan vagyok hogyha valamit akarok akkor azt rogton :) Mondhatjuk, hogy "ragorcsoltem" megis ahogy korabban irtam mindig nagyon hamar teherbeestem. Nalam nem befolyasolta a ragorcsoles a biologiamat :)
2017. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

" A himivarsejt vagy a petesejt nem "gondolja" meg magat mert "hoppa ne egyesuljunk mert ezek ragorcsolnek". "


:) ez jó volt.

Vagyis nem,mert a stressz hatására (ami abból adódik,hogy már nagyon gyereket akar és ezen kattog) megváltozik a sejtek nyugalmi membránpotenciálja, ami nem kedvez a teherbeesésnek.

Ezért van az, hogy könnyebben teherbe esnek azok, akik nem is gondolnak rá, mint azok,akik "tervezik".

2017. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az még csak 4-5 hónap. Ha egy éven belül nem sikerült, akkor kezdhetsz "rágörcsölni".

Ha esetleg 35 fölött lennél, akkor viszont érdemes azt hazudni a dokinak, hogy már majdnem 1 éve nem sikerül és elkezdeni a kivizsgálást.

2017. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%

7-es: szerencsere ismeretsegi koromben senki nem jart igy, marmint nekem es baratnoimnek is 1-3 honapon belul sikerult pedig mindegyik tervezett baba, "gorcsolessel" ahogy az anyuka-szakzsargon szereti mondani.

En szamolgattam es alig vartam a teherbeesest, jott is pedig sajnos volt olyan honap hogy sirtam ha ugy ereztem nem sikerult beloni a pereerest. Tudom ez nagyon rossz, de nem tehetek rola. De osszejott.

2017. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a #7-esnek igaza van. Nem értem miért pontozzátok le. A stressz igenis nagyon sok betegség és szervi baj okozója.
2017. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!