Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, de sajnos...

FNina kérdése:

Babát szeretnénk, de sajnos nem sikerül. Javaslatok? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Babát szeretnénk a párommal. Szeptember óta próbálkozunk. Több félét kipróbáltunk (1 óra pihi az együttlét után, számoltuk a napokat, terhesvitamint szedek)Eddig 30 napos volt a ciklusom, az utolsó próbálkozásban nagyon bíztam, mert a mellem fáj, a hasam nem, fáradt voltam, émelyegtem (mondjuk gyenge a gyomrom is). Erre a mai reggel megjött. :(

Mit tudtok javasolni?



2017. febr. 4. 13:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Azért pontoztak le,mert nem tanultak biokémiát! :-)

De sebaj. A 3.,1.,3,hónapban teherbeesős pedig inkább csak izgult,mint stresszelt,bár a sírás-hisztit nem értem, ezek az időintervallumok nem indokolják a hisztirohamokat!

2017. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
De nem minden esetben es nem mindegy mekkora stressz. Ha valaki nagyon szeretne gyereket az nem akkora stressz hogy konkretan ovszerkent mukodjon......
2017. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%
Nagy biokemikus asszonynak uzenem hogy napjainkban sajnos a munka, csaladtagok rakos betegsege, stb miatt szinte minden not/ferfit er stressz, megis szuletnek babak. Alairom hogy okozHAT negativ dolgokat a stressz de ahhoz HATALMAS stressznek kell lennie nem pedig "ragorcsoles el" - az nem stressz. Es aki lepontoz teged az nem tudatlan hanem jobban tisztaban van a stressz jelentesevel.
2017. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Két barátnőm is van, akik nehezen estek teherbe. Egyik másfél, másik nem egész egy évig próbált teherbe esni, reménytelenül. Minden kivizsgáláson átestek, velük és a párjaikkal is minden rendben volt, elvileg nem volt akadálya a babának, mégsem jött. Nagyon sokat sírtak, főleg a legjobb barátnőm, akinek már másfél éve nem sikerült. Már lombikra akartak menni, de aztán úgy hozta az élet, hogy mégsem tudtak menni. Nagyon el volt keseredve a lány, de úgy érezte, hogy belefáradt az orvostól-orvoshoz járásba. Elege lett mindenből. Életmódot változtatott, elkezdett futni, sokkal kevesebbet dolgozott, lett hobbija, próbálta eltereni a figyelmét a gyerekről. Vagyis nem görcsölt rá. 3hónap múlva bejelentette a nagy hírt, hogy babát vár. Mostanra már félidős kismama.

A másik lány is félretolta a gyerekvállalás gondolatot, ő a munkájába temetkezett, nem gondolt a babára. 2hónap múlva szül.

Kedves hozzászóló aki 1-3 hónapig ,,görcsölt,, a teherbeesésért. Az 1-1,5 év a sok és és azok tényleg stresszelnek meg sírnak, hogy nem esnek teherbe. Nem is tudhatjuk milyen lehet. Bocsi, de az 1hónap semmi!

Kedves kérdező. Még ne ess kétségbe! Ez még nem olyan sok idő, de ha aggódsz, menj el pár vizsgálatra. Ha 1éven belül nem jön össze, akkor mindenkèppen nézessétek meg magatokat a pároddal.

2017. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Én írtam, hogy 1 hónapja próbálkozunk. Akkor lenne semmi, ha nem is akarnám igazán a gyereket.
2017. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Akinek az első vagy a harmadik hónapban össze jön, az nem tudja mi az, hogy idegeskedni minden hónspban. Nyilván ő is nagyon akarja, meg várja, ez nem is kérdés. De amikor hónapról-hónapra újra és újra megjön a menstruáció és minden hónap egy kudarc. Mindig remènykedni, hogy talán majd most, majd a következő hónap lesz az. Esetleg késik pár napot, de egy negatív teszt minden reményt romba dönt és persze a nemvárt is újra megjön. És ez így megy hosszú hónapokon/éveken keresztül. Körülötted mindenki terhes lesz, csak te nem. Az ön ostorozás, hogy talán a tested képtelen rá. Orvostól-orvoshoz járni. Stb. Borzasztó stresszes dolog. Annyira görcsösen akarja, hogy szinte belerokkan. Végig csináltam a legjobb barátnőmmel, külső szemlélőként is nagyon nehéz volt, látni a fájdalmát. El sem akarom képzelni, hogy mit érzett ő maga.

Nemannak szántam, aki egy hónapja próbálkozik, hanem aki írta, hogy 3. 1. 3. hónapban teherbe esett.

2017. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagy "nem jártam biokémiára" asszonynak üzenem (ha már ez a stílus),hogy nem a munka stressze az,ami a teherbeesésnél gátló tényezőként számítHAT,hanem konkrétan a gyereken való szorongás(lesz,nem lesz,mikor lesz,már megint jön Mari és kérdezgeti,hogy mikor már, a szomszéd is kérdezget és már megint terhes stb.)! Nem ugyanaz a stressz!
2017. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk Gyuri bácsi babaváró teacsomagja jött be. Nem olcsó, de jó (györgytea). A Bank utcában lehet kapni Pesten.
2017. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Élvezzétek a szexet!

Végre nem kell védekezni,vigyázni,ovatosnak lenni,számolgatni.

Ha teherbe esel lehet nem lehet majd,vagy nem fogod kivánni,vagy épp a párod fog félteni,azért nem lesztek annyit együtt.Ha meg megszületik,akkor szülés után kell egy kis idö,aztán meg ott lesz a gyerek,nem ugy lesz rá alkalmatok,mint eddig!

Nem paráztatni akarlak,csak a jo oldalát akarom megvilágitani a dolognak!

2017. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Fogadj orokbe egyet! Szamtalan helyen olvasni, hogy kis ido mulva jon a baba ezutan;) Ismerek ilyen parokat is.
2017. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!