Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeeséshez mennyiben...

Teherbeeséshez mennyiben számít az ovulációs teszt, hőmérőzés, stb?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem "elég", ha minden nap szeretkezünk? Nőgyógyászom véleménye szerint mérjem a hőmet, ebből látszódik, hogy van-e peteérésem, és 12-21 nap között naponta éljünk nemi életet.

Mennyivel jobb, ha ovulációs tesztet is használok például?


2017. febr. 7. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha minden nap szeretkeztek, akkor szerintem felesleges pénzkidobás az ovulációs teszt. Ráadásul nem is olcsó! a hőmérőzésből kiderülhet mikor volt peteérés, ahhoz viszonyítva legalább ki lehet számolni, hogy mikorra nem várod, esetleg mikor csinálj tesztet.
2017. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Jobban megismered a tested. Persze a legjobb nyilvan az ha egy par akkor van egyutt amikor megkivanjak egymast de ha ez pont nem esik egybe a termekeny idoszakkal honapokig akkor bizony hiaba szexelnek nem lesz gyerek.

Ha ismered a tested hogy mikor van peteeresed nagyobb az esely.

De ez szerintem elegge egyertelmu...

2017. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Ja, ha minden nap szexeltek akkor talan nem kell ovuteszt de ezt kevesen csinaljak honapokon keresztul...
2017. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell tudományoskodni, a putriban sem szokták Orsósék a hőmérőt elővenni a kis Rikárdó legyártásához. Oszt mégis megszületnek.


A hőmérőzés annak segít, akik esetleg ritkábban vannak együtt, esetleg hosszabb ideje próbálkoznak, és nem jön össze a gyerek. Ebben az esetben informatív, hogy van-e peteérés, és ha igen, akkor mikor. Egyébként teherbeesési szándék nélkül sem ártana, ha egy nő egy-két hónapot végighőmérőzne időnként.

2017. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A fodrászomék körülbelül másfél éve próbálkoznak, de nem jön össze nekik. A lány minden eszközt bevet már a kezdetek óta: ovulációs teszt, ovulációs mikroszkóp, orvosnál nézeti UH-val a peteérést, teázik, minden nap szex... Persze megvan róla győződve, hogy azért nem jött össze, mert rosszul mért valamit. De majd a következő hónapban pontosabban kiteszteli, ezzel nyugtatgatja magát. Aztán ki tudja, miért nem jön össze nekik, lehet, hogy valami apró eü probléma miatt.

Épp emiatt fogalmazódott meg bennem, hogy ennyi eszköz használata valóban növeli a teherbeesést, kell-e egyáltalán...

Én most hőmérőzök, illetve ráállunk a napi együttlétre, aztán hajrá!:)

2017. febr. 7. 12:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ilyen egyszeri lyány, kedves kérdező. Nem azért méregetik, mert az önmagában segít (az mit segít, hogy lepisál valaki egy tesztet? nonszensz), hanem segít _abban_, hogy rájöjjenek, mi a probléma. Ha nincs peteérés, akkor az például elég nagy gond, és kiderül. Ha nincs szex a termékeny napokon, az is gond lehet. UH-val lehet ellenőrizni, pláne ha kap mellé hormonális indukciót, hogy van-e tüsző.
2017. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsonal a pont.

A fodraszodnal meg vagy eu problema van vagy ezt dobta a gep..van hogy egeszseges parnak ha jokor vannak egyutt sejon ossze masfel evig...

2017. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Szóval ha minden nap együtt vagyunk ÉS ha mindkettőnknél rendben vannak a teherbeeséshez szükséges szervek / hormonok ÉS még lelki okok sem akadályozzák a fogantatást,

elvileg nincs szükség külső eszközre, csak a jó öreg szexre.

2017. febr. 7. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból jó kipróbálni két ciklust hőmérővel (ingyen van) ovu teszttel (30 darab 2000forint és fél évig is elég lehet), hogy biztos legyél benne van e peteérésed. Önmagában a hőmérőzés semmit nem ér, pl nekem szép görbéim voltak viszont uh alapján egyáltalán nem volt peteérésem, melyet vérvétel is igazolt.


A naponta szex sem jó, mert nem termelődik 24 óra alatt életképes jó minőségű spermium. A minden másnap a legjobb, persze vannak ősapák akiknek a napi is tökéletes :) Nálunk a napi kb olyan lett volna mintha védekeznék.


Nem tudom mióta próbálkoztok. Egy év után érdemes kivizsgáltatni mindkét felet, mert soha nem lehet tudni mi lehet a bibi. Mi ráérősek voltunk amit nagyon bánok, gondoltuk jön magától...Majdnem 6 év volt mire sikerrel jártunk és nem maradtak velünk... utána indult a kivizsgálás és még másfél év volt a kezelés mire végre terhes maradtam. IR és pajzsmirigy gondom van és a párom mintája sem volt tökéletes. Mai napig bánom, hogy akkor nem intéztem el minden vizsgálatot amikor belekezdtünk az egészbe. Talán már a második babát várnánk.


Bocsánat, hogy hosszúra sikerült és nyilván egészséges pároknál egy éven belül sikerülnie kell a kis csodának, csak leírtam az én tapasztalatomat, mert tudom milyen amikor minden hónapban az ember képébe vágja a természet, hogy már megint kudarcot vallott az ember lánya... és ez hónapról hónapra egyre nehezebb.


Nyilván nektek kell türelmesnek lenni és dönteni mihez mikor folyamodtok, nyilván az elején érdemes minden nélkül csak élvezni egymást és bízni, hogy sikerül :)


Sok sikert kívánok,

15hkm

2017. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérésnek akár lehet nagy szerepe. Ha nincs ovuláció, az hamar kiderül vele. Persze ha van, illetve próbálkozás elején szerintem ha nincs a ciklussal se baj nincs értelme, az úgyse szól előre, ha ovud van. Az ovuteszt más, főleg szabálytalan ciklusnál de ha elég sűrűn vagytok együtt, akkor úgyse maradtok le az ovuról. Rendszertelen ciklusnál mindkettő pontosan segít legalább abban, hogy mikorra ne várd. Ez szerintem nem egy hátrány ha lehet akár 1 hetes eltérés is különböző ciklusok hossza között.
2017. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!