Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki rendszeresen sportol és...

Aki rendszeresen sportol és babával is probálkozik az hogy egyezteti össze a kettöt?

Figyelt kérdés

Én kb 2 éve sportolok.Heti 2x futok 15-20 km,(nem kocogás)és uszok ugyanennyit.Az uszással nem is lenne gond,de a futást sem szeretném abbahagyni.Nem indulok versenyeken,csak hobbibol sportolok,segit kikapcsolni elsösorban.

Elkezdtünk probálkozni a babával,de ha sokáig nem jön össze azért nem szeretném abbahagyni a futást csak azért mert probálkozunk.Meddig futhatok ha pl.teherbeesek?Nem árt az elsö hetekben a babának ha megeröltetem magam?Vagy mensi környéki edzést hagyjam ki?


2017. febr. 8. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit kihagyni, a (megszokott) sport egész biztos nem árt, ettöl nuygodtan teherbe tudsz esni.


A terhesség alatt is futhatsz (ha egyébként rendben van a terhesség az orvos szerint is), csak kicsit lazábban, nem megeröltetetö módon. A terhesség késöbbi idöszakában azért valószínüleg szünteteltetni kell, mert a hasadnak nem tesz jót, ha himbálózik.

2017. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első trimeszterben sem tesz jót a futással járó rázkódás. A dokid sem fogja javasolni, csak az úszást (amíg zárt a méhszáj és nem kapsz el fertőzéseket).
2017. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik barátnőmmel minden nap ugyanazt az edzéstervet követjük, mind a kettőnknek kettő gyereke van. Nekem még nem volt meg a második amikor elkezdtük, neki igen. Minden nap sportoltam/sportolok, tehát leírom, hogy kb a 8. hétig min ment keresztül a gyerekem :)

Egy héten négyszer aerob típusú 60 perces edzésre jártam, ez nem volt megerőltető különösebben, ekkora edzett voltam ezekből. Egyszer jártam walkenergie-re, ez durva volt, egyszer futottam, igaz 5,5-6 jobb napokon 6,5-7 kilométert és egyik nap rengeteget gyors tempóban sétáltam. Nekem ez a rutin már évek óta. Természetesen előfordult már hogy valami kimaradt, de ez az alapvető. Szóval neki semmi baja nem lett. Most egy ideig egyedül folytatom, mert a barátnőm terhes a harmadikkal, 10 hétig csinálta.

2017. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha teherbeesnék akkor abbahagynám a futást ugy gondoltam.Inkább az a pár hét izgat amikor még beágyazodik,szivhang megjelenik,stb hogy addig nem gáz ha hozzászokott már a szervezetem?
2017. febr. 8. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tobb terhessegem volt mar, sajnos tobbszor veteltem is, sportolok, de egyik veteles sem a sport miatt volt.

Konkretan negynel mar a pozitiv teszt kornyeken olyan gyengenek ereztem magam, hogy muszaj voltam abbahagyni a mozgast, mert egyszeruen nem ment.

Egyik alkalommal pl a nem vart mensi elott 2 nappal a szokasos futasom 2. kilomerenel (ami kb semmi) az osszes ero kiment a labambol, azt hittem, hogy ott ajulok el, alig birtam hazasetalni, nemhogy tovabb futni. Egyebkent is faradt, nyomott es egesz nap almos voltam a terhessegek elejen, nemhogy a kemenyebb edzesekhez nem volt erom, de ahhoz is alig, hogy bemenjek a munkahelyemre. Kepes lettem volna napi 18 orat aludni/fejudni, ha rajtam mult volna.

Az egyik terhessegem alatt viszont semmi energiavesztes nem volt, de az orvosom javaslatara visszafogtam az edzest. Csinaltam, de pl a gyors futas helyett kocogtam, valamint az intervallumos edzeseket nem csinaltam, csak olyat, amitol a pulzusom nem ugral ossze-vissza. Egeszseges gyermekem szuletett abbol a terhessegbol.

Szoval en azt mondom, hogy probalkozas alatt nem redukalnod az edzest, ha birod, csinalod. A terhesseg elejen a nagy hormonvaltozas nagy esellyel jar extrem faradtsaggal, mert a szervezet tartalekra kapcsol. Ha ezt erzed, akkor ugyis visszaveszel a tempobol.

Ha nalad nem igy lesz, akkor pedig raersz a pozitiv teszt utan beszelni orvossal, meglerdezed, hogy mit ajanl.

2017. febr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána ennek akaposabban és beszélj a dokiddal, mert pont a futás az, ami nem ajánlott az első trimeszterben, ilyenkor ágyazódik be teljesen a magzat, rázkódással, ugrálással járó sportok nem ajánlottak. Ha minden oké, a második trimesztertől mehet a futás, de nyilván nem 20 km, egyébként én nem csinálnám akkor sem, inkább edzőteremben taposogép, lépcsözésre váltanék. Mensi környéki edzés kihagyása nem tudom kell-e, sejtek ágyazódnak be ilyenkor szerintem nincs rá hatással semmilyen fizikai hatás, de inkább a dokidat kérdezd, mert aerobic edző lányoktól hallottam, hogy nekik gondot okozhat teherbeesésnél is a munkájuk, egész napos ugrálás mellett nehezebben jön össze.
2017. febr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Figyelni fogok a testem jelzéseire.Eddig is igy tettem,mert ha fáradtabbnak,betegnek éreztem magam,akkor nem futottam annyit,vagy ki is hagytam.

2017. febr. 9. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Céges futásra készülve, az addigi rendszeres kocogást heti 3* 2 margitszigeti körre növeltem. Jó kondiban voltam. A futó versenyen azt hittem nem bírom ki, levegőt alig kaptam, nehezen ment. Utána derült ki, hogy már várandós vagyok. Nem is kívántam a futást egy jó darabig, más testmozgas esett jól. A tested jelez. De azert így is megtapadt
2017. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A pozi tesztig nyugodtan csináld, ami jólesik, nem csökkenti a teherbeesés esélyét. :)
2017. febr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Edzettem keményen ugyanúgy, amint megtudtam, hogy várandós vagyok, a 12. hétig felfüggesztettem. Utána folytattam könnyített tempóban, kisebb súlyokkal, kevesebb cardioval, a harmadik trimeszterben pedig áttértem a kismama jógára.
2017. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!