Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esély, hogy terhes vagyok?

Van esély, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Decemberben elejém hagytam abba a fogzásgátló szedését, ezt követően el is mentem a nőgyógyászhoz vizsgálatra, hogy minden rendben van e, és hogy tájékoztassam, hogy babát szeretnénk. Azt mondta, minden szinte tökéletes, ahhoz képest, hogy most hagytam abba a gyógyszert, és nem lesz gond a teherbeeséssel.

Meg is jött, pontosan úgy, amikor még gyógyszert szedtem.

Ma már 4. napja késik, néha fájdogál a hasam, szurkál, és szurkál a mellem is, fáradékony vagyok.

Csináltam már egy tesztet, az negatív lett. (x-epil)

Nem tudom, lehet gyógyszer kavart be, és emiatt kiszámíthatatlan minden? Már nagyon szeretnenk babát!



2017. febr. 12. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Normál esetben 4 napos késéssel már bármilyen teszt kimutatja. Ha sokáig szedtél fogamzásgátlót, akkor még kell egy kis idő, hogy minden újra a régi legyen. Lehet, hogy fizikálisan nincs baj, de a hormonok még nem úgy működnek ahogy magától kéne. Másrészt nem mindenki működik úgy ahogy a nagykönyvben(sőt egyre több nőnek, párnak kín keserves a gyermekvállalás) és az első ciklusban összejön, hanem fél-egy évet próbálkozni kell. Az alatt is jobb esetben összejön rosszabb esetben meg megkezdődik az igazi tortúra.


Én a helyedben azért elmennék egy endokrinológushoz megnézetni a hormonokat, esetleg ir vizsgálat. Annyival is beljebb leszel.

2017. febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

2.5 évig szedtem. Az előtt, mikor nem szedtem, sosem volt rendszeres a menstruációm. Azért reménykedem! :)

Köszönöm a tanácsot!!! :)

2017. febr. 12. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha előtte se volt rendszeres, akkor a fogamzásgátló volt a legrosszabb ami történhetett veled. Rendes ciklus kell, nem mesterségesen generált. Utóbbival sose fogsz(vagy csak nagyon nehezen évek alatt) teherbe esni, ha a problémát elfedted.
2017. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, napra pontosan sosen jött meg, vagy előbb picit, vagy kesőbb pár nappal.
2017. febr. 12. 12:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Ki, mit javasol, aki ilyen cipőben jár/járt!?
2017. febr. 12. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:
2 naponta csinálhatsz tesztet, vagy látogass meg egy orvost. Én ezt tenném :)
2017. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Holnap reggel tesztelek, akkor lesz 1 hete hogy késik...persze ha minden akkor történt amikor kell.
2017. febr. 14. 16:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Negatív lett. :(( Ugyanúgy néha görcsölök, mint az elmúlt 1 hétben...talán még van remény amig nem jön meg!
2017. febr. 15. 08:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Babás voltál?
2018. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!