Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire igaz az az állítás,...

Mennyire igaz az az állítás, hogy szülés után könnyebb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Aki hallott már hasonlóról alátámasztva, vagy megcáfolva ezt, ossza meg velem kérem. Sajnos halva született a pici babánk, a hetedik hónapban. Letelt a várakozási idő, első próbálkozós hónapban vagyunk. Ő nagyon hamar megfogant, a második babatervezős hónapban. Reménykedek, hogy most is viszonylag gyorsan sikerülni fog. Bár ez a hónap szerintem már elment... Tapasztalatok, esetleg orvosi vélemény, hallottatok már ilyet?
2017. febr. 25. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő. De az egyik barátnőmnél az első gyerek ""megszakításos védekezéssel"" fogant meg, a másodikat tervezték de csak a 4.próbálkozós hónapban jött össze. Tesómnak mindhárom gyereke azonnal jött, ahogy eldöntötték.
2017. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ildibrexy ***** válasza:

Részvétem. Hasonló történt velem is, átérzem a fájdalmad. Csak nekem a 8. hónapban született halva a kisbabám. utánna 3 hónapot vártunk és a 2. hónapban sikerült terhes lennem. Mostmár itt van mellettem és 6 hónapos.

Ami fontos, hogy ha nem is sikerül még egy darabig neked akkor se borulj ki(tudom könnyű mondani) mert biztos fog neked küldeni a kisangyalkád egy kistesót ha itt lesz az ideje.

2017. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, részvétem neked is! Gratulálok a kistestvérhez, reményt ad! Nekünk is három hónapot kellett várnunk. Mesélnél esetleg, hogy milyen volt a második terhességed? Végig tudtad vinni úgy, hogy ne aggódd agyon magad?
2017. febr. 25. 20:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még, de szerintem ennek is maximum annyi a valóságalapja, mint, hogy ha nem hányod végig a terhesség elejét, akkor nem marad meg a gyerek.


Konkrétan nálunk a gyerek a második próbálkozós hónapban fogant. Születése után vártunk egy évet, mire újra próbálkoztunk, nos ennek már 4 éve, még mindig csak egy gyerekünk van.

2017. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs köze a baba egészségének ahhoz, hogy hányós a terhesség eleje vagy sem, de az én esetem épp ezt a mondást támasztja alá: egyszer sem voltam rosszul, még hányingerem sem volt a babának pedig számos egészségügyi problémája lett :( Mindezek ellenére, nem hiszek ebben a kijelentésben.
2017. febr. 25. 20:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, konnyebben. (Nogyogyaszoktol tudom). Mivel a tested meg tele van hormonokkal (azok nem urulnek ki rogton), es "emlekszik mit kell tennie" (igy magyaraztak civil nyelven), hamarabb lehetseges megtermekenyules es megtapadas.

Sok sikert mihamarabb es sok erot! Meglatod hamar sikerul majd! (Pelda: baratnom 9. honpban szult halva szuletett babat, kiiras utan 2 nappal...utana nagyon nagyon hamar jott a kovetkezo, mar masfel eves csodas nagylany :))

2017. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt és a történetet is! Remélem, hogy így van ahogy hallottad te is!
2017. febr. 25. 21:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a 35.héten halt meg a babánk😭 március végén.júniusban 7hetes voltam kb a következő babával,de ő is elment.utána februárban már nem jött meg,ő végre meg is érkezett 😉 már 5hónapos a kis szerelmem 💖 a vetélésem után kiderült hogy inzulin rezisztens vagyok,szóval nálunk valószínűleg ezért kellett ennyit várni a kis boldogságunkra
2017. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom az első babával történteket! Nem is gondoltam, hogy egy egyszerű kérdésnél ennyi sorstárs összegyűl! Sokkal ritkábbnak gondoltam az ilyen eseteket - egészen addig amíg bele nem kerültem én is. Gratulálok a kistesóhoz!
2017. febr. 25. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnalom, ami veletek tortent.

Nekunk ket gyermekunk van es osszesen 6-szor voltam terhes, volt 4 vetelesem is.

Mindegyik alkaommal konnyen teherbe estem, otszor az elso, vagy masodik ciklusban, amikor nem vedekeztunk, a leghosszabb varakozasi ido 4 ciklus volt. Pedig volt, hogy evek teltek el kozottuk.

Szoval sajnos ennyi terhesseg utan en magunkon azt tapasztaltam, hogy sokat nem kell varnunk egy terhessegre. Persze sok mulik a szerencsen, idozitesen is, de igazabol en ugy is estem teherbe, hogy alig voltunk egyutt az egesz ciklus alatt, ovu kornyeken egyszer, nem is fogyeltem, hogy mikor van peteeresem, csak mar nem jott meg a mensim.

Szoval van esely ra, hogy nalatok is hamar fog menni, ha eloszor sem vartatok sokat, de persze ez nem azt jelenti, hogy biztosan igy lesz.

2017. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!