Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vedekezes mellett teherbe...

Vedekezes mellett teherbe estem egy 4 honapos kapcsolatban. A kapcsolatot stabilnak erezzuk, de nincs megtakaritasunk. Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elnezest az ekezetek hianya miatt, angol laptoprol irok.

Beszelgettunk mar csaladalapitasrol, terveztunk elore, szeretnenk majd csaladot kozosen, de nem mostanra terveztuk, szerettunk volna tobb idot egyutt tolteni, nyaralni menni kozosen, stb. Nagyon jo es stabil a kapcsolatunk annak ellenere hogy csak 4 honapja vagyunk egyutt, en 24 eves vagyok, a parom 30. Nincs megtakaritasunk. Nem tudom mitevo legyek.

Az abortusz is egy megoldas, bar sosem tamogattam, de nem is voltam ellene. Igy hogy rolam van szo, teljesen mas, igy persze nem olyan konnyu ramondani hogy az abortusz egy konnyu megoldas.

Ha a masik szemszogbol nezem, akkor 24 eves vagyok es bar meg fiatal de szerintem a legjobb korban hogy anya legyek. De nem szeretnek rosszat a gyermekemnek, szeretnek neki mindent megadni. Orokbeadast nem szeretnenk.

Masik dolog hogy masnak olyan nehezen jon ossze a baba, en pedig csak ugy dobjam el magamtol?

De ha megtartjuk akkor nem tudom hogy meg tudjuk e oldani, meg tudunk e adni neki mindent.

Vajon mindig van megoldas?

Ti mit tennetek a helyemben?Kivancsi vagyok par velemenyre. Kerlek ne itelkezzetek, es nem szeretnem azt sem ha az abortusz temarol menne a vita. Koszonom.



2017. márc. 23. 14:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Voltam ilyen helyzetben. (Fél éves kapcsolatban). Mi úgy döntöttünk, hogy megtartjuk, megoldjuk valahogy a nehézségeket, de a sors döntött helyettünk és nem maradt meg. De az azóta eltelt időben az anyagi akadályok már elhárultak, szóval ha megmaradt volna, simán meg tudtuk volna oldani.
2017. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

együtt éltek?

van munkátok?

mennyi pénzetek van? napról napra éltek?

lenne segítség, hogy hamar visszamenj dolgozni?

ha párod meggondolja magát, egyedül fel tudod nevelni?

2017. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Mi megtartottuk. Hazassag, majd meg egy baba. Vegul 11 ev utan elvaltunk, de nem volt koze a korai gyerekvallalashoz. En 26 voltam ekkor, ferjem 24. Nem bantam meg a dontest, sot! :)
2017. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Egyutt elunk, mindkettonknek van munkaja, ha megtartjuk akkor en nem tudok sokaig dolgozni mert nem szeretnek emelgetni, a munkam nem tul konnyu. Neki stabil munkahelye es jo fizetese van.

Ebben a pillanatban nincs semmi megtakaritasunk, de jol elunk, ertem ez alatt, hogy nem igazan figyeljuk az arakat ha megyunk vasarolni, meg tudjuk engedni magunknak hogy ruhat cipot akarmit vasaroljunk, esszeru kereteken belul, van autonk.

Nem tudom az en munkahelyemen hogy alakulnanak a dolgok, mert en nemreg valtottam.

Ha o meggondolja magat es nem vesz reszt az eletunkben, a szuleim es testverem segitsegevel szerintem fel tudnam nevelni, de azert ok sincsenek eleresztve penzugyileg.

2017. márc. 23. 14:24
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Én mindenképp megtartanám. A leírtak alapján meg tudtok mindent adni a babának.

Én sokkal rosszabb anyagi háttérrel rendelkezem, és mégis mindene megvan a gyerekemnek, amire szüksége van: étel, ruha, játék, orvosság.

Ne félj a gyerekvállalástól, nem vagy már tini, tökéletes korban vagy a szüléshez.

2017. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Kedves Kérdező! Pont 4 hónap után lettem terhes a jelenlegi férjemtől. Mi a kaocsolatunk "komolyabbra" fordítása előtt megbeszéltük, hogy én nem kezdek fogamzásgátlót szedni és "ember tervez, Isten végez", meglátjuk mi lesz. Voltak nehéz időszakok a kapcsolatunkban, néha egymás agyára megyünk, de szeretjük egymást. Ez kizárólag két emberen múlik, és azon, hogy tudatosan döntést hoznak, hogy akarják szeretni és megtartani a másikat. Ezt hívják elköteleződésnek. Mi vagyunk az élő példája annak, hogy működhet. Gyakran áldottnak érzem magam, hogy nem gyilkoltuk egymást 4-5 évig a házasságkötésünk előtt. Rengeteg kiaknázatlan lehetőség maradt így a kapcsolatunkban, szinte minden nap tudunk egymásnak újat mutatni. Lehet, hogy ha jópár évet lehúzunk előtte, ma már nem vagyunk együtt. 7 éves hazasok vagyunk és azóta már 2 kislányunk van. Rajtatok múlik! De kérlek, emiatt ne vetesd el a babádat! Megérdemli, hogy élhessen! Jó egészséget kívánok Nektek!
2017. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
# 4: A magyar lakosság kb. 80%-ának nincs megtakarítása. Ha ezen múlna a gyerekvállalás, akkor kihalnánk.
2017. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
Melyik védekezési módszer mellett estél teherbe, elárulod?:-)
2017. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha biztos(ak) vagy(tok) abban, hogy együtt képzelitek el a jövőt, akkor tartsd meg. Egyébként ne.


Az orvosodtól meg kérj egy igazolást, hogy nem emelgetheszt. Ezzel vágtázz el az üzemorvoshoz és a munkáltatódhoz, és kérj olyan munkakört, ami nem veszélyezteti a terhességedet. Ha tudnak ilyet adni, tudsz dolgozni, ha nem, akkor viszont kötelesek kifizetni a teljes béredet, nem kell 60%-os táppénzen tengődnöd.

2017. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat. Ovszert hasznaltunk.
2017. márc. 23. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!