Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vedekezes mellett teherbe...

Vedekezes mellett teherbe estem egy 4 honapos kapcsolatban. A kapcsolatot stabilnak erezzuk, de nincs megtakaritasunk. Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elnezest az ekezetek hianya miatt, angol laptoprol irok.

Beszelgettunk mar csaladalapitasrol, terveztunk elore, szeretnenk majd csaladot kozosen, de nem mostanra terveztuk, szerettunk volna tobb idot egyutt tolteni, nyaralni menni kozosen, stb. Nagyon jo es stabil a kapcsolatunk annak ellenere hogy csak 4 honapja vagyunk egyutt, en 24 eves vagyok, a parom 30. Nincs megtakaritasunk. Nem tudom mitevo legyek.

Az abortusz is egy megoldas, bar sosem tamogattam, de nem is voltam ellene. Igy hogy rolam van szo, teljesen mas, igy persze nem olyan konnyu ramondani hogy az abortusz egy konnyu megoldas.

Ha a masik szemszogbol nezem, akkor 24 eves vagyok es bar meg fiatal de szerintem a legjobb korban hogy anya legyek. De nem szeretnek rosszat a gyermekemnek, szeretnek neki mindent megadni. Orokbeadast nem szeretnenk.

Masik dolog hogy masnak olyan nehezen jon ossze a baba, en pedig csak ugy dobjam el magamtol?

De ha megtartjuk akkor nem tudom hogy meg tudjuk e oldani, meg tudunk e adni neki mindent.

Vajon mindig van megoldas?

Ti mit tennetek a helyemben?Kivancsi vagyok par velemenyre. Kerlek ne itelkezzetek, es nem szeretnem azt sem ha az abortusz temarol menne a vita. Koszonom.



2017. márc. 23. 14:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy mi van mással. Nem a te dolgod, hogy másnak miért jön össze nehezen stb.


A legfontosabb igazából az anyagiak. Ha nem terhel meg titeket egy gyerek érkezése, akkor nincs mitől beszélni, el kell döntenetek, hogy akarjátok vagy sem. Viszont ha nehezen jöttök ki hó végén is(ráadásul nem is fogsz dolgozni), akkor én spec nem látom értelmét, hogy éhen haljatok.


Annak azért mindenképp nézzetek utána, hogy jár-e valamilyen támogatás. Biztos sokat számít az is.

2017. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kicsit más a helyzet, azért leírom.

Tíz hónapos kapcsolat után jött össze, de azért megértem, mert ez se olyan sok. Megtartottuk, örültünk neki, nem volt kérdéses, hogy maradjon. Fiatalabb vagyok nálad. Megtakarításunk volt, bár másra szántuk eredetileg. Én sem tudok már dolgozni, a páromnak stabil munkahelye van.

Szerintem is a 24 év tökéletes az anyaságra, ha te is így látod jónak. Hogy nincs megtakarításotok, az meg nem a legnagyobb probléma, kilenc hónap alatt sokat meg lehet spórolni, és ha csak az szülne, aki direkt erre gyűjtöget, elég kevés gyerek születne. Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy valamit majd nem tudtok megadni neki. Ha ti örültök, és örömmel várjátok, az már sokat számít, sokaknál nem így van.

2017. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a megtakarítás hiányzik, akkor az nem tartson vissza. A parkapcsolattal kapcsolatban semmire sincs garancia. Több évtizedes kapcsolatok is romba dőlhetnek néhány hónap alatt, és az is lehet, hogy ti egész eletetekben együtt maradtok. Ha a párod is akarja a babát, akkor rajta! Nem vagy extrém fiatal, és igenlő biológiailag a legjobb korban vagy a babához, a párod meg főleg nem tini.

Semmi sincsen véletlenül az életben.

2017. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%
En sem a legjobbkor estem teherbe.. Igaz tobb eves kapcsolatban de nekem is abba kellett hagynom a munkat, férjemnek nem volt valami nagy fizetése.. Megtartottuk imádjuk es minden helyrejott azóta, bar máshogy terveztetek az életet de legyetek rugalmasabbak, később? Mikor? Bar tudom manapság kesobb szulnek a nok.. De számolj picit a párod korával is es mondjuk a későbbiekben egy második babával.. Hany eves lenne akkor? Szoval mindent összevetve siman megtartanam. Hidd el meg tudjátok majd adni neki amire szüksége lesz. (Hacsak nem veszitek a szükséges dolgok közé hogy 10 eves szülinapjára egy nyaraló 😂) hozz magadban. Na meg arra sincs garancia hogy kesobb alomelet vár, es sok ev utan sem biztos a holtodiglan holtomiglan. Szoval picit meg merlegeljetek es biztosan sikerult döntésre jutni. Remelem tudtam segiteni. Minden jót kívánok
2017. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.. Hozz magadban= bizz magadban😉
2017. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat, kedvesseget, sokat segitettetek. Megtartjuk a babát es nagyon orulunk neki hogy ilyen ajandekot kaptunk az elettol. :)
2017. márc. 24. 08:57
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

szia. én elmondom saját poklomat, hátha az segít. veled egykorú voltam, pont 24 éves. egyetemista: utolsó előtti évemben. nekem is stabil kapcsolatom volt- nem volt semmi pénzünk. az egzisztencia hiánya miatt: az abortusz mellett döntöttünk. Tíz évvel később tudom, hogy ez volt életem legrosszabb döntése- sajnos megváltozhatatlan.

később férjhez mentem ehhez a fiúhoz, anyagilag mindenünk megvolt: drága autó... Aztán a fagyi visszanyalt. A férjem 10 métert zuhant sziklamászás közben, majdnem meghalt. Végül túlélte: de lebénult: széklet és vizelet inkontinenciával, ma már akkor sem lehetne gyermeke természetes úton hogyha szeretné. Neked van egy stabil kapcsolatod. Szóval nem vagy egyedül: a párod 30 éves. Mire vártok??? Az anyagiak majd kialakulnak- ebben biztos vagyok. Adj életet a babátoknak. Egészséget és sok örömöt kívánok nektek hozzá. Ne félj!

2017. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2017. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
2017. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Koszi neked is a valaszt. Nagyon sajnalom ami ferjeddel, veletek tortent, ez borzalmas, nagy szerencse hogy tulelte, meg ha ilyen allapotba is kerult miatta :(. Sok kitartast kivanok nektek, minden jot es sok sikert a tovabbiakban.
2017. márc. 30. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!