Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 9 napja késik a menstruációm...

9 napja késik a menstruációm de a terhességi tesztem negatív. Ennek ellenére lehetséges hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, igazából nem tervezünk még gyereket, teljesen váratlan volt, nem jött meg. Mindig pontosan vezetem, egyszer másfél évvel ezelőtt késett 5 napot de végül megjött. De ez 9 nap nekem már sok, én 22 napos (nem 28 vagy 30) vagyok, nekem maximum eddig 3 napot késett eddig.

Csináltam már tesztet, köztük Clearblue-t (dicsérik megbízható), reggeli első vizeletből, semmi, negítav.

Nagyon aggódom mi lehet, talán valami rendellenesség, betegség? Vagy terhes vagyok csak korai szakaszban vagyok?

Érthetetlen az is, hogyan lehetnék terhes mikor is a barátommal mindig nagyon vigyáztunk, egyszer se ment el bennem.

Igazából jobban örülnék neki, ha nem lennék terhes. Én még nem terveztem gyereket szülni, várni szerettem volna míg jobb anyagi körülményeket teremtek.

Párommal nemrég egy hónapja kültöztünk össze egy kis lakást bérlünk (fél éve vagyunk együtt).

Egyébként nem bánná, azt mondta ha kiderül terhes vagyok nyugodtan tartsam meg.

Ha mégis baba lesz belőle természetesen megtartom nem akarnám bántani.

30 éves vagyok, a klimax talán még odébb lenne. ;)

Folyásom nincs semmi, a melleim nagyobbak, nehezebbnek érzem őket, fáradtabbnak érzem magam mint máskor, néha szédülök (néha émelygek is és mintha megundorodtam volna némely ételektől, hacsak nem képzelgések).


Mit tegyek? Várjak kicsit még és csináljak másik tesztet, vagy menjek orvoshoz? Mi más okai lehetnek ha elmarad a menzesz?


Tartok tőle az orvos se talál semmit és haza küld (hallottam ilyenről).


Köszönöm előre is a megértést és a segítséget!



2017. ápr. 7. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
32 eves vagyok, eddig eletemben 3-szor kesett egy-masfel hetet (7-10) napot. Stressz, idegeskedes, barmi. De egy orvos nem arthat, lehet hogy valami bibi van (nem volt pereeresed, ciszta van, stb.) Orvos tobbet tudna mondani.
2017. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam, fájdalmam, görcsöm, szúrásom nincs. A hasamban nem érzek semmit csak fel vagyok puffadva, habár ilyen felfúvódásos gondjaim azelőtt is voltak.
2017. ápr. 7. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy terhes, ha negatív a teszt.
2017. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még egy kicsit aztán menj el orvoshoz ha már 30 vagy lehet hogy nem kéne várni a babával mert innentől kezdve folyamatosan csökken a nemzőképesség, egyépként ritka de van korai menopauza is.... Egy kivizsgálás sem ártana mert ha később babát szeretnél lehet hogy késő lesz de lehet hogy most még tudnak segíteni, viszont ha a teszt nega akkor 90% hogy nem vagy terhes, a mensi késést én a helyedben mindenképp kivizsgáltatnám
2017. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj még egy tesztet, ha az is negatív, akkor nem vagy az.
2017. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönöm az eddigi válaszokat, nem gondoltam volna. ;)


Azóta megjött szerencsére tegnap, délelőtt nem volt még semmi, vettem másik tesztet, délután mikor boltba elmentem éreztem először enyhe fájásokat aztán megjött mint szokott..


Ez az több napos késés nekem akkor is nagyon fura, soha életemben nem késett ennyit ezért is voltam kissé megijedve.


Arra is gondoltam lehet a hidegtől is? Ahol én dolgozom elég hideg van.


Remélem nem tűntem baba ellenesnek, én tényleg akkorra szeretnék gyereket amikor minden feltétel adott. Azt szeretném, ha a babának a lehető legjobb lenne.

Csak nemrég tudtam önálló lakásba költözni, azelőtt lakótársakkal laktam, és megfelelő delikvens se akadt akivel gyereket vállalhattam volna.


A mostani páromban megbízom, főleg ahogy hozzáállt a baba kérdéshez, mondta szeretné ha megtartanám ha az vagyok, a feszültségemet humorral próbálta oldani. :)


Úgyis tervezzük hogy nagyobb lakásba költözünk majd, alkalmasabb lesz babavárásra. ;)


Én úgy hallottam max. 35 éves korig lehet gyereket vállalni, az unokatestvérem felesége 33 évesen szült gyereket. Szerencsére könnyen teherbe esett és egészséges lett.


Sok sikert kívánok más babaváróknak!

2017. ápr. 8. 13:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért is voltam megijedve, mert hallottam olyat hogy valaki terhes volt mégse mutatta ki a teszt és a doki se talált semmit mert nagyon korai szakaszban volt. Később viszont kiderült az illetőről hogy terhes várt még egy hetet és ugyanaz a teszt már pozitívat mutatott.
2017. ápr. 8. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy baba ellenes, én is ebben a helyzetben vagyok. Melyik napszakban csináltad a clearblue-t?
2017. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!