Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék gyereket, viszont a...

Szeretnék gyereket, viszont a terhességtől és szüléstől nagyon félek, nem birom a fájdalmat. Tudnátok valami biztatót mondani? 27/l

Figyelt kérdés
2017. ápr. 12. 15:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

Az pont olyan, mint ahogy elképzeled, vagy még rosszabb. Van amit nem lehet elképzelni, csak átélni.

2017. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

En megertelek! :) Ugyanigy voltam. Aztan ahogy kozeledett a szules idopontja, TELJESEN elmult a felelmem, egesz egyszeruen felulirta a vagyakozas, hogy talalkozzam a kisfiammal :) Pedig en massziroztatni is azert nem jarok, mert faj, meg meg ki tudja mi mindent azert nem merek mert faj :) Sot, menstruacios gorcsnel sirok :) szo szerint! De a szulestol amikor mar kozel volt, erdekes modon nem feltem mar.

Fajt, fajt, persze, de mar semmire nem emlekszem a fajdalombol, csak arra hogy miken nevetgeltunk kozben (ferjem es orvosom viccelodtek), iszonyu gyorsan telt az ido kozben.

Ne felj, jo lesz :) Most megint babat varok, egyaltalan nem felek mar tole :)

2017. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

MÉg ráérsz :)

Amúgy ne a terhességtől félj, meg a szüléstől (na jó ezektől is lehet és tudom ijesztő, mindenki fél valamenynire tőle) hanem ami utána jön az szerintem sokkal keményebb időszak.

A fájdalmat hogy nem bírod az egy dolog, bármikor történhet bármi bárkivel, pl elüti egy autó vagy vakbele lesz stb. és fájdalommal jár, kórház, vizsgálat stb.

Nem összehasonlítani akarom ezekkel a szülést, mert nem lehet, más hiszen ott lesz egy baba, csak hogy fájdalom máskor is lehet, akár nem tervezetten.

Amúgy senki nem bírja a fájdalmat egyszerűen túlélik valahogy :)

Várj még a gyerekvállalással.

2017. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2.Köszi ez jól hangzik, nem szeretnék gyengeség miatt lemondani ilxen örömökről
2017. ápr. 12. 15:33
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Én is pont így érzek! 26/l

De tudom, hogy egyik nélkül nem megy a másik. A tűktől is iszonyatosan félek, pedig szúrnom kell majd magam minden nap vérhigítóval.

Szerintem ahogy majd valósággá válik, közeledik a szülés időpontja már nem fog zavarni annyira. Megbékélek a gondolattal és beindulnak az anyai ösztönök. Legalábbis remélem így lesz.

2017. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Nekem rengeteg félelmem van, magasság, balesetek, a családomat féltem, de a fizikai fájdalom vhogy nincs közöttük. Szerintem a szülésnèl egy nőben olyan ősi anyai ösztön van, h egy oroszlánnal egy megküzdene.... :) A hormonok intézik a dolgukat és felkészítenek!
2017. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Ugyan nem tapasztalatból írok, de úgy gondolom, hogy ha szüléskor kérsz epidurális érzéstelenítést az megoldás lehet a szülési fájdalomtól való félelmedre.

A terhességgel kapcsolatban mi a félelmed?

2017. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Bíztatót annyit tudok, hogy a szülést átélni szerintem sokkal kevésbé gáz, mint ahogy külső ránézésre gondolnád. Viszont a gyereknevelés nagyságrendekkel nagyobb feladat, mint kihordani és megszülni.
2017. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

A várandósság egy csodálatos érzés!imádtam és bármikor újra az lennék!

A szüléssel kapcsolatban én is féltem kicsit.a vérvételekre a Férjem mindig elkísért mivel rosszul szoktam lenni(megjegyzem várandósság alatt nem volt ilyen a vérvételkor!)

Igazából nem tudsz felkészülni arra a fájdalomra ami érni fog,de azt mondom nem is kell vele foglalkozni mert Úgyis vége lesz!

Nekem császármetszéssel végződött a szülésem sajnos(lelkileg ez fájt a legjobban)a vajúdásra fájásokra már nem is emlékszem,de a szülés utáni felépülésre annál inkább!tényleg igaz h az sokkal nehezebb!de ki lehet bírni és meg kell mutatni hogy lebírod győzni a félelmedet!erősnek kell lenni,mert egyszer az a baba így vagy úgy ki fog jönni.és aztán már ott lesz veled és nem fog érdekelni már a szülés!

Én még szülés után pár napig úgy gondoltam soha többet,Mostmár bevállalnám :)

2017. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

A szülést az evolúció olyan szempontból elég jól megoldotta, hogy annyira beszűkül közben az ember tudata, hogy egyszerűen máshogy érzékel mindent. A pontos hormonális-idegrendszeri mikéntjét én sem tudom, de kicsit olyan, mintha valami erős szedáló szert nyomnának az emberbe.


Vajúdás alatt én úgy néztem ki, mint egy robot. Jött a fájás, valahogy lekapcsolt az agyam, üveges szemmel néztem magam elé, aztán ahogy vége lett, megint normálisan tudtam kommunikálni.

A kitolási szakaszra meg annyira elfáradtam, hogy fél-egy percekre elaludtam. Először azt hitték, hogy elájultam, de morogtam, hogy hagyjanak aludni... néztek hülyén, hogy figyu, most nem igazán kéne aludni. Doki a lábam között, mellettm meg a szülésznő meg a férjem böködött, hogy ébredjek, nyomjak, most alhatok, most nyomjak. Szerintem félálomban szültem.


Terhesség: a tűktől én is fosok, úgyhogy tőlem fekve vettek vért, nem néztem oda. Aztán lefehéredve még hagytak feküdni 10 percig. Kibírható volt.

Amúgy maga a terhesség nem járt semmi extrával, az utolsó két hétben volt nem fájdalmas, hanem nagyon kényelmetlen. Se ülve, se állva, se fekve nem volt kényelmes, nehezen vettem levegőt.

2017. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!