Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A meddőségi orvosom azt...

A meddőségi orvosom azt javasolja, hogy paleozzak! Szerintetek kövessem teljesen, vagy inkább az IR diétát?

Figyelt kérdés

Jó orvos, de szerintem most úgy felkapták ezt a paleot, én inkább a kiegyensúlyozott étrendben hiszek, nem akarok elhagyni egész csoportokat (pl tejtermékeket, gabonaféléket). Ráadásul nincs is sem IR sem PCOS betegségem, hormonjaim rendben, peteérésem, méhnyálkahártyám rendben.


Régebben vizsgáltak PCO és IR gyanúval, akkor csináltam is az IR diétát, és ott pont azt hallottam, mennyire nem tesz jót ez minimális ch diéta. Végülis nem vagyok sem IR sem PCOS, és szerintem attól még, hogy eszek olykor túrót, naturjoghurtot, kis purpur kenyeret reggel, még nem lesz gond. Szerintetek?


Nyilván amit jónak tartom, azt el is fogom hagyni, pl édesség, cukor, üdítő, szőlő,


de azért olyanokat, mint sajt vagy bulgur miért nem lehet enni?



2017. ápr. 18. 15:24
 1/7 A kérdező kommentje:
ja, még annyi, hogy az első inszemináció előtt állunk, következő ciklusban lesz.
2017. ápr. 18. 15:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi képpen se.
2017. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én igazából ezeket állítottam magamnak össze, a kettőt keverve( amit a doki mondott, meg amit régen a dietetikus)

napi 5-6x enni

nem enni: édesség, cukros dolgok, fehérlisztes dolgok, nassolnivalók, sok szőrő, kenyérfélék(kivéve reggelre purpur kenyér)


enni: hús, tojás, saláta, gyümölcsök, zöldségek, teljes kiőrlésű gabonák, barna rizs, bulgur, kuszkusz, köles, hal, natúr joghurt, túró, vaj, sajtok (cukrozott gyümölcsjoghurtok és tejes cuccok nem)

2017. ápr. 18. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Uhhh... szerintem keress egy másik meddőségi orvost!

Egy orvostól ez NAGYON gáz. Akkor is az lenne, ha lenne PCOS-ed és/vagy IR-ed. Ez esetben is ugyanezt mondtanám, csak dietetikussal kombinálva.

Nem is értem, hogy egy orvos hogy mondhat ilyet, de komolyan! Az én bizalmam kb. itt veszne el.

2017. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi nem kiegyensúlyozott a paleóban? A gabonafélékben nagyon kevés a hasznos tápanyag, viszont vannak olyan anyagok (pl glutén) ami sok embernek problémát okoz. Persze ha neked nem okoz gondot, akkor eheted kis mennyiségben, de nagy mennyiségben a hasznos kajáktól veszed el a helyét.

A tejtermékek szintén sok embernek problémát okoznak, különösen a nagyüzemi állattartásból származók. Ennek ellenére van a paleónak egy irányzata, a primal (otthon még nem terjedt el szerintem), ami engedélyezi jó minőségű tejtermékek fogyasztását.

Őszintén szólva nem tudom, mennyire segít a teherbeesés​ben, de én nyár óta paleózom és emiatt jöttem rá, hogy nagyon durván gluténérzékeny vagyok. Addig csak megmagyarázhatatlan tüneteim voltak.

Szerintem ha egy hónapig csinálod és addig szigorúan betartod, meglátod, hogy lesz-e bármilyen változás és érdemes-e folytatni.

2017. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tuti hogy nem vagyok gluténérzékeny. Több teszt is igazolja.
2017. ápr. 18. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
A cölikáliát lehet tesztelni, a nem celikáliás gluténérzékenységet tudtommal nem. Nekem is az utóbbi van. És akkor még ott van az, hogy tápanyagokban szegény a gabona. De mondom, a te döntésed, csak szerintem nem érdemes kipróbálás nélkül elvetni a javaslatot.
2017. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!